6 września 2018

PEELINGI DLA KAŻDEGO RODZAJU SKÓRY; enzymatyczne, gommage, mechaniczne.















Dzisiaj większy przegląd peelingów- gommage, enzymatycznych oraz mechanicznych z omówieniem tego do jakiej cery się nadadzą, komu pomogą, jak często je stosować i jakie produkty polecam:)
Najlepsze peelingi w każdej kategorii, ich zalety i wady- koniecznie zobaczcie, myślę że post będzie pomocny jeśli szukacie czegoś dobrego!



PEELINGI GOMMAGE.

Do jakiej cery?

To peelingi idealne dla skóry wrażliwej, delikatnej, nie lubiącej złuszczania manualnego ani zbyt mocnych produktów enzymatycznych. Działają naprawdę dość delikatnie, rolując się na powierzchni skóry i zbierając martwy naskórek oraz lekko odblokowując pory. Tak naprawdę polubi je każdy typ skóry, szczególnie naczynkowa, jednak wszystko zależy od tego czego oczekujemy i czy szukamy peelingu delikatnego, do częstszego stosowania. Peelingi gommage mogą świetnie sprawdzić się na skórze grubej, tłustej w trakcie złuszczania przy kuracji kremem z kwasem. Choć generalnie nie poleca się peelingów w takich momentach, to usuwanie złuszczającego się naskórka często jest niesamowicie ważne a gommage umożliwia nam to w najdelikatniejszy sposób. Wiele kobiet przy kuracji kwasami cierpi z powodu zapychania porów właśnie intensywniej łuszczącym się naskórkiem- gommage pozwala uniknąć tego problemu i uzyskać o wiele lepsze efekty oraz bezboleśnie przejść przez początek łuszczenia.


Kiedy pomogą najbardziej?

Kiedy szukamy czegoś delikatnego, co możemy stosować regularnie i dość często. Przy stosowaniu kremów z kwasami, przy skórze naczynkowej, wrażliwej, wymagającej złuszczania, zanieczyszczonej i łatwo zapychającej się.


Jak często?

Wszystko zależy od skóry jednak peelingi gommage to te, które możemy stosować najczęściej. Zależnie od składu i potrzeb naszej cery może to być stosowanie codziennie np na nos czy strefę T, stosowanie co drugi dzień, raz w tygodniu. Zawsze bacznie obserwujemy skórę i uczymy się patrząc jak reaguje.

Co wybrać?

Uwaga, bo wiele z nich zawiera alkohol więc pamiętajcie by zwrócić uwagę na skład! Osobiście bardzo lubię Mizona Vita Lemon, ale polecam też inne:

Bielenda Peeling Gommage
Ziaja Sopot Spa Peeling Gommage
Planeta Organica Codzienny peeling Gommage
Bandi Peeling Gommage
Mizon Apple Smoothie (zawiera alkohol)
Mizon Vita Lemon Sparkling Peeling Gel
Swanicoco, Snail Gommage Peeling










PEELINGI ENZYMATYCZNE.

Peelingi enzymatyczne zawierają bromelainę lub papainę (albo jedno i drugie:) czyli enzymy będące w stanie złuszczać naskórek. Tutaj wszystko robi się trochę mniej oczywiste bo peelingi enzymatyczne mogą być bardzo delikatne lub bardzo mocne. Wszystko zależy od tego jak dużo bromelainy zawierają oraz np czy są zmieszane przez nas w domu przed chwilką (takie też działają mocniej) czy są to produktu gotowe.

Do jakiej cery?

Peelingi enzymatyczne będą idealne przy cerze szarej, zmęczonej, suchej i łuszczącej się ale też zanieczyszczonej. Ponieważ wiele cer dobrze reaguje na peelingi enzymatyczne, warto dać im szanse również przy skórach wrażliwych czy skłonnych do rumienia ale tutaj najlepiej zaczynać naprawdę delikatnie.
Oczywiście jeśli zauważymy, że nasza skóra dobrze reaguje na mocniejsze peelingi możemy spokojnie nabyć bromelainę w sklepie z półproduktami i wykonać peeling własnoręcznie, decydując o jego sile:)
Zaletą peelingów enzymatycznych jest też to, że w razie potrzeby możemy łatwo osłabić ich działanie przez np dodanie odrobinki żelu czy kremu. Zwykle nie jest to jednak konieczne;). Wiele skór naczynkowych lubi delikatne peelingi eznymatyczne-
Floslek ma np peeling enzymatyczny do skóry naczynkowej, który jest baardzo delikatny.
Tego typu produkty mogą pozytywnie zadziałać też na skórę trądzikową przy której mocne peelingi mechaniczne nie są wskazane. Dużym plusem jest też to, że z pomocą peelingu enzymatycznego możemy działać dość precyzyjnie np w rejonach które tego potrzebują i jest to bardzo łatwe:)

Jak często?

Tutaj wszystko zależy od mocy naszego peelingu i naszej skóry oraz całej pielęgnacji. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bo np jeśli same przygotujemy mocniejszy peeling, wykonanie raz na tydzień lub nawet rzadziej może okazać się najlepsze. Delikatne produkty możemy stosować częściej np 2-3 razy w tygodniu.
Wszystko zależy od tego jak reaguje nasza skóra.





Co wybrać?

Peelingi enzymatyczne w ciągu paru lat zrobiły się bardziej modne i obecnie na rynku mamy więcej udanych produktów niż jeszcze jakiś czas temu. To dobrze bo łatwiej dobrać moc działania do naszej skóry, ale oczywiście bardziej wprawne czytelniczki zachęcam też do mieszania swoich peelingów według przepisów ze stron z półproduktami:)

Ava maska enzymatyczna (recenzja)
Tołpa peeling 3 enzymy.
Organique, Basic Cleaner, Enzymatic Peeling & Herbal
Pharmaceris, A, Puri - Sensipil, Delikatny peeling enzymatyczny
Dermalogica, Daily Microfoliant
Norel, Enzymatic Peeling- Peeling enzymatyczny do twarzy
Biochemia Urody, Enzymatyczny proszek myjący








PEELINGI MECHANICZNE.

W wypadku tych kosmetyków, martwy naskórek usuwany jest mechanicznie czyli przez tarcie:) Odpowiedzialne za to są oczywiście drobinki- mniejsze lub większe. Naszym peelingiem mechanicznym może być wszystko co będzie miało taki ścierający efekt- drobinki nie muszą być duże! Wiele osób boi się peelingów mechanicznych ale warto pamiętać o tym, że te produkty mają też swoje delikatniejsze oblicze- mąka kokosowa, migdałowa czy ryżowa połączona z żelem aloesowym czy kremem łagodzącym może być idealnym mechanicznym peelingiem. Płatki owsiane są niesamowicie delikatne ale tak samo ładnie potrafią pomóc w złuszczaniu skóry. Opcji jest naprawdę wiele! Osobiście lubię peelingi mechaniczne z mniejszymi drobinkami dodanymi w większej ilości.


Do jakiej cery?

Do grubszej, zanieczyszczonej, tłustej albo suchej ale dobrze reagującej na lekkie tarcie, normalnej, łuszczącej się, wymagającej mocniejszego wygładzenia w różnych miejscach, odblokowania porów czy złuszczenia zatykającej ich wierzchniej warstwy.
Nie dla wrażliwych, naczynkowych cer, delikatnej i cienkiej skóry np pod oczami.

Jak często?

Tutaj znów wszystko rozbija się o moc naszego peelingu i skórę. Raz czy dwa razy w tygodniu wydaje się być odpowiednią częstotliwością ale zależnie od produktu możemy ją zmieniać. Delikatne peelingi oczywiście mogą być stosowane trochę częściej, możemy też działać częściej np w strefie t.









Jaki peeling wybrać?

Osobiście uwielbiam Nacomi, Madarę, Sylveco i w sumie te najbardziej polecam:

Nacomi Peeling do twarzy Przeciwtrądzikowy (klik)   Wygładzający (21zł) Nawilżający (klik)- każdy jest tak samo fajny.

Madara Złuszczający Peeling Oil To Milk (mały 26zł KLIK, duży 99zł KLIK)- to już bardziej luksusowy kosmetyk z eko składem.

Ziaja, Pro, Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny.
Fitomed, Maseczka - peeling K+K
Sylveco, Oczyszczający peeling do twarzy 22zł.







To już wszystko! Jeśli macie coś do dodanie dajcie znać! Przypominajcie się też z pytaniami:)

Koniecznie napiszcie jaki peeling należy do Waszych ulubionych. Jakie macie preferencje? Wolicie peelingi mechaniczne czy raczej enzymatyczne, gommage?

Buziaki

Ala










29 komentarzy:

  1. Ja bym dodała jeszcze Avę z białą glinką - zawsze miałam pewność, że będę miała dzięki niej ładną cerę przez dzień czy dwa. Dla mnie dość droga, ale co jakiś czas kupię.
    Mechaniczne odpadają, zawsze mam po nich rozszerzone pory bardziej niż normalnie, jedynie nos toleruje tarcie.
    Gommage nie próbowałam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zgadzam się w 100% - peeling enzymatyczny Ava jest cudowny.

      Usuń
  2. Alu, a sunew med to jaki rodzaj peelingu? :D
    i czy znasz jakiś tańszy zamiennik? używam go nie tylko do twarzy i kocham ten efekt ale ilość jaką zuzywam miesiecznie rujnuje mój studencki budżet... :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Alinko, a co sądzisz o peelingu gommage z Biotaniqe? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Od siebie mogę powiedzieć, że na mojej suchej skórze sprawdza się świetnie: nie podrażnia, nie wysusza, wręcz nawilża, delikatnie natłuszcza ale nie pozostawia nieprzyjemnej warstwy na twarzy, skóra po nim jest mięciutka jak po odżywczym kremie. Mineralny peeling Gommage 2w1 Biotaniqe znalazłam w Rossmann

      Usuń
  4. Na tym zdjęci, w tej grzywce wyglądasz jak gwiazda filmowa. Jest mega, bardzo dobra decyzja

    OdpowiedzUsuń
  5. Hej Alinko,
    Spotkałaś się może kiedyś z przypadkiem ciągłego podrażniania oczu, powiek i skóry twarzy ?
    Nie mogę używać żadnego kremu pod oczy, makijażu, bo zaraz jestem cała czerwona, z przekrwionymi oczami, na twarzy - głównie na nosie i okolicach to samo. Każdy podkład, również mineralny daje taki sam efekt, a jeśli chodzi o kremy to chyba tylko Avene jako tako się sprawdza. Jestem chodziącym burakiem.
    Jak patrzę na twój i innych dziewczyn łądny makijaż i normalne oczy, to popadam w jeszcze większą depresję.

    ODPOWIEDZUSUŃ
    Odpowiedzi

    Alina Rose1 września 2018 20:12
    Kochana oczywiście- są osoby, które są tak wrażliwe na kosmetyki, znam ich wiele;) choć wiem że to może nie być do końca przekonujące to osobiście potraktowałabym to jako błogosławieństwo- dzięki temu możesz wielu szkodliwych i drażniących rzeczy. jeśli avene Cię nie podrażnia to już jest coś- podobnych marek jest sporo i możesz szukać tym tropem. nie wiem jakiego kosmetyku potrzebujesz ale daj znać i możemy pomyśleć. z makijażu możesz celować w minerały, eko kosmetyki do oczu- nie wiem czy już coś testowałaś daj znać;)


    Klaudia2 września 2018 00:30
    Nie, proszę Cię :(
    Po makijażu mineralnym miałam ropne krosty, które leczyłam kilka miesięcy. Najgorzej zadziałał AM, Lily Lolo też tragedia. Po normalnym makijażu po 2 godzinach robią się podrażnione i przekrwione oczy - pomyśl jak to wstrętnie wygląda, nie mówiąc o tym jak się źle czuję z takim pieczeniem.
    Jeśli chodzi o kremy pod oczy to jako tako nie podrażnia SVR Topialyse (dokładnie ten: https://www.labo-svr.com/pl/topialyse-palpebral-nouvelle-formule), ale niestety w ogóle nie czuć po nim nawilżenia. Może znasz coś z podobnym składem?
    Eko kosmetyki i minerały to jest naprawdę tragedia w moim przypadku.

    USUŃ

    OdpowiedzUsuń
  6. Madara mnie zainteresiwała :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  8. Alinko, gdzie taki piękny fotel kupiłaś?;)

    OdpowiedzUsuń

  9. Alinko, świetny post! Od dłuższego czasu zapuszczam moje włosyi zaczynam kurację tabletkami Hairvity - masz wiedzę na temat ich skuteczności? Buziaki :*

    OdpowiedzUsuń
  10. Fajnie, że przypomniałaś o kilku rodzajach peelingów, bo często się o tym zapomina i przy nieoodpowiednim doborze jest z tego więcej szkody niż pożytku! :(

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja w sumie używam każdego rodzaju peelingu. Z tym, że mechaniczny jako maska od Lush mask of magnaminty, która ma trochę drobinek zdzierających, więc przy zmywaniu można trochę pomasować twarz ;)

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja bardzo polubiłam się z peelingiem gommage Floslek, jest rewelacyjny :)

    OdpowiedzUsuń
  13. hej, można sie z tobą skontaktować jakoś prywatnie? (chodzi o wypadanie włosów po odsawieniu antykoncepcji) miała bym kilka pytań

    OdpowiedzUsuń
  14. Na mojej tlusto-mieszanej skórze najlepiej sprawdza się soda oczyszczona zmieszana z wodą, raz na dwa tygodnie. Tanio i skutecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Kochana chciałam Ci bardzo podziękować za post o hennie w kremie do koloryzacji włosów. Okazała się najlepszym rozwiązaniem a moja czuprynka wręcz ją pokochała!
    Dzięki!

    Aktualny post jak zawsze precyzyjny, dobrze wyjaśnia problem, wady oraz zalety produktów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie - tak trzymaj!
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja uwielbiam peelingi enzymatyczne. oSTATNIO UZYWAM PEELINGU ENZYMATYCZNEGO OD SYLVECO I SPRAWDZA SIE genialnie

    OdpowiedzUsuń
  17. Hej 😊 który z wymienionych przez Ciebie peelingów enzymatycznych będzie mocniejszy?

    OdpowiedzUsuń
  18. Post jak zwykle pelna profeska!

    A ja nie moge sie napatrzec na to jak cudownie Ci w tej grzywce! *.*

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja używam od dawna zmieloną fasolkę adzuki z dodatkiem wody, ta ciapka jest dla mnie super..

    OdpowiedzUsuń
  20. #salon fryzjerski w Krakowie
    Czy polecasz jakieś salony fryzjerskie w Krakowie w których wykonują zabieg keratynowego prostowania?

    OdpowiedzUsuń
  21. Alinko jakie podkłady polecasz z Lumene dla cery mieszanej? Aktualnie świetnie sprawdza mi się Colorstay do cery normalnej/suchej utrwalony Sensai:) mat trzyma 6h bez poprawek :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Mizon! Coś mi to mówi ;-) Moja koleżanka kiedyś używała :D
    Portal Activesportswear

    OdpowiedzUsuń
  23. Ja długo, długo szukałam odpowiedniego dla siebie peelingu. Z uwagi na naczynka na nosie i policzkach musiałam zrezygnować z mechanicznych peelingów, które mi zdecydowanie nie służyły :-( Ale metodą prób i błędów doszłam do zestawu dwóch peelingów, którym jestem wierna od kilku lat.Pierwszy to DERMEDIC HYDRAIN3 Peeling enzymatyczny, który stosują co parę dni również na te miejsca wrażliwe. Drugi peeling do zadań specjalnych, czyli reszty twarzy i czoła, to ZIAJA PRO Peeling z mikrogranulkami Bardzo mocny. Ooooo matko, to najlepszy peeling mechaniczny na jaki natrafiłam. Dodatkowo opakowanie ma 270ml więc wystarcza mi na wieki. ;-) Ostatnio jednak do tych ideałów dołączyła niespodziewanie BIELENDA JUICY JELLY MASK z ananasem i wit.C, która tak delikatnie złuszcza,że mogę ją używać nawet codziennie. Długo dochodziłam do tego zestawu, ale na nie moja skóra reaguje najlepiej i na razie to mój zestaw idealny :-)

    OdpowiedzUsuń
  24. Hej Alina. Super blog! I znaczne postępy:) Mam pytanie dot.mebli na tych zdjęciach. Czy są to meble w Twoim mieszkaniu? Pytam, ponieważ jestem zakochana w tym stylu i może uzyskałabym kilka info?:) Pozdrawiam M:)

    OdpowiedzUsuń
  25. Super pomocny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  26. Ja do twarzy używam Tołpy a do ciała Efektimy. Najlepsze peelingi świata

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.