11 grudnia 2014

Mycie włosów odżywką. Balsam na Kwiatowym Propolisie







Już dość dawno temu wypróbowałam balsam do włosów z serii Przepisy Babci Agafii, który jako odżywka do włosów zupełnie się u mnie nie sprawdził. Jednak dzięki pewnemu komentarzowi, okazało się że genialnie spisuje się jako odżywka do mycia:)

Było to dokładnie tak:

"Alino.. ja używałam chyba wszystkich propolisowych balsamów i efekt był podobny do opisanego przez Ciebie, ale do czasu... wystarczyło tylko użyć balsamu jako szamponu. To znaczy ja używam go w myciu -balsam jako szampon, a następnie standardowo odżywka lub maseczka. Od kiedy myję włosy balsamem są one tak niesamowicie piękne lejące wygładzone( broń boże nie obciążone) jak nigdy dotąd. Oczywiście raz lub góra dwa razy w tygodniu stosuję jakiś" normalny szampon z sls, takie dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów jest wiadomo potrzebne. Może spróbuj w ten sposób i daj u jeszcze jedną szansę, ja pokochałam balsamy propolisowe babuszki Agafii właśnie w tej formie, natomiast nigdy nie użyję już ich jako tzw odżywki- bo się nie sprawdzają pozdrawiam gorąco Małgosia D."


Oczywiście niedługo potem okazało się, że Małgosia miała rację i Balsam na Kwiatowym Propolisie został najlepszą odżywką do mycia jaką posiadam.

Okresowo zdarzało mi się, zależnie od reszty pielęgnacji, przestawiać na mycie odżywką i właśnie ta okazywała się najlepsza.


Jak działało u mnie takie mycie?

Po pierwsze, włosy są idealnie czyste. Czyściutkie, lekkie, ładnie pachną, nie są obciążone ani przesuszone. Wczoraj robiłam eksperyment i umyłam odżywką włosy myte cztery dni temu. Zwykle czekałam 3 dni, tym razem balsam poradził sobie genialnie.

Po myciu  na chwilę nałożyłam jeszcze maskę (tylko końce włosów) po czym spłukałam całość. 

W moim wypadku balsam działa tak dobrze jak szampony, jeśli nie muszę zmywać cięższych silikonów z przyjemnością po niego sięgam. 


Po drugie, w momencie kiedy nasze włosy są bardziej wysuszone przez np stylizację czy warunki atmosferyczne, mycie odżywką może naprawdę uratować sprawę. Po klasyczny szampon możemy sięgnąć raz na jakiś czas, aby zmyć środki do stylizacji. Często jednak stan włosów zmienia się na tyle, że olejki czy sera możemy sobie odpuścić.






Przy pierwszych myciach obawiałam się o to, jak zareaguje skóra głowy. Była jednak nie tylko świetnie oczyszczona ale też uspokojona i pozostała czysta tak samo długo jak w przypadku szamponu. Z czasem, w momencie kiedy odżywek do mycia używałam najdłużej (teraz do nich wracam:) miałam wrażenie że przetłuszcza się wolniej i dłużej pozostaje świeża.


Mycie odżywką może:

znacznie wygładzić włosy, zapobiegać przesuszaniu
zmniejszyć puch
ułatwiać rozczesywanie
poprawiać skręt

Niestety może też lekko obciążać włosy. Próbowałam paru odżywek polecanych jako te 'do mycia' ale ta zdecydowanie najlepiej się sprawdziła.

Co mamy w naszym balsamie?

  • Wosk pszczeli, który nabłyszcza, chroni i odżywia.
  • Pyłek kwiatowy zawierający minerały i aminokwasy.
  • Różę stulistną, nawilżającą, odżywiającą i uelastyczniającą włosy.
  • Smółkę z szyszek chmielowych, zapobiegająca wypadaniu włosów i wspomagająca ich wzrost.
  • Miód wielokwiatowy, odżywiający, wzmacniający, nawilżający.
  • Organiczny wosk kwiatowy, chroniący przed wysuszeniem.
  • Olej z rumianku rzymskiego, który spełnia tutaj działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.
  • Olejek z werbeny, działający tonizująco i regulująco.
  • Wiązówkę błotną, która delikatnie oczyszcza i łagodzi podrażnienia.
  • Wyciąg z propolisu, który działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie.
  • Do tego alkohol benzylowy (konserwant), Cetearyl Alcohol, Cetyl Ether (emolient), Behentrimonium Chloride (lekki składnik oczyszczający), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (antystatyk), zapach, Benzoic Acid (konserwant), Citric Acid. (zmiękczacz, konserwant), Sorbic Acid (konserwant).



  • Składniki (INCI): Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar, Beeswax, Pollen Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Rosa Centifolia Flower, Pollen Extract, Humulus Lupulus (Hops) Cone Tar, Mel, Jasminum Officinale Flower Wax, Spiraea Ulmaria Oil, Verbena Officinalis Oil,  Propolis Extract Milk, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ether, Behentrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.



    Mycie odżywką to opcja dobra dla dziewczyn z suchymi, zniszczonymi włosami, które praktycznie każdy szampon przesusza. Jeśli nasze włosy lubią się przetłuszczać i skóra głowy pod tym względem jest problematyczna, odżywka nie musi sprawdzić się tak świetnie.


    Jakie są Wasze doświadczenia po eksperymentach z tą techniką?
    Sprawdza się u Was? Czego używałyście?

    Buziaki

    Ala





    10 grudnia 2014

    Keratyna na włosy. Do czego nam się przyda?








    Gładkie, miękkie, błyszczące włosy? Niepozorny dodatek do pielęgnacji może przynieść dużą zmianę!

    Dzisiaj o pewnym bardzo przydatnym półprodukcie, który pomoże nam w pielęgnacji włosów ale nie tylko:). Keratyna sprawia, że nasze włosy stają się bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia, zyskują połysk, są wygładzone.
    Hydrolizat keratyny wełny owczej i jego skład aminokwasów w dużym stopniu odpowiada naszemu i potrafi wniknąć w głąb włosa oraz związać się 'naszymi' łańcuchami keratynowymi. Ale jej zbawienne działanie może obejmować też paznokcie, a z jej pomocą możemy ograniczyć ich łamanie się.

    Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia z keratyną, bo na pewno wiele z Was jej próbowało:)


    Dostaniemy ją  w różnych sklepach internetowych, oraz stacjonarnie, choć to zdarza się niestety rzadziej. 
    Ja od jakiegoś czasu posiadam keratynę Bingo Spa, którą przetestowałam na wiele sposobów, najbardziej lubiąc trzy:).





    W moim przypadku chodziło o działanie na włosy. Jeśli zdecydujemy się  na jej użycie, musimy pamiętać że stosowana na włosy solo może bardzo je wysuszyć i później będziemy musiały borykać się ze skutkami przeproteinowania. Dlatego najlepiej sprawdza się jako dodatek. W moim przypadku dodatek do masek, odżywek, mieszanek bez spłukiwania.  


    Co możemy z naszą keratyną zrobić?


    • dodać do odżywki bez spłukiwania, połączyć z hydrolatem, aloesem, d-pantenolem, gliceryną, mleczkiem pszczelim i wszystkim co sprawdza się u nas w roli takiego mixu bez spłukiwania w sprayu.


    • dodać do maski sklepowej. Sama dodaję na bieżąco około 10 kropli do porcji maski czy odżywki przed użyciem i mieszam.


    • zmieszać ją z witaminą e, olejkiem rycynowym i stworzyć odżywkę do paznokci


    • stworzyć płukankę mieszając ją z wodą lub hydrolatem, ewentualnie płukanką z siemienia 


    • dodać do żelu z siemienia jeśli stylizujemy nim włosy, tutaj jednak warto uważać na ilość:)








    Sama byłam najbardziej zadowolona z dodawania keratyny do szamponu (parę kropli dodawałam na ręce), mieszania z maskami do włosów oraz dodawania jej do odżywek w sprayu bez spłukiwania. W moim wypadku konieczne było łączenie jej z bardziej nawilżającymi maskami:).

    Włosy stawały się bardziej gładkie, błyszczące, miłe w dotyku. Keratynę dodałam do pielęgnacji już wcześniej a jakiś czas temu ponownie po zabiegu encanto.

    Na każde włosy keratyna działa troszkę inaczej, niektóre dziewczyny obserwują wzrost miękkości włosów, inne pogrubienie. Na pewno zależy to też od tego w jakim towarzystwie nasza keratyna występuje...


    Na szczęście nie zostawia po sobie charakterystycznego zapachu magi, więc nie musimy się obawiać;)







    Jestem bardzo zadowolona z jej działania i na pewno z niej nie zrezygnuję. 

    Ceny są bardzo róże a keratynę znajdziecie właściwie w każdym sklepie z półproduktami. Ja kupiłam stacjonarnie w Pigmencie/Jasmin na Długiej w Krakowie.

    Jak sprawdza się u Was? Próbowałyście już z nią eksperymentować?

    buziaki

    Ala

    8 grudnia 2014

    Jak malować oczy.Część druga- makijaże z kreską.


     




    Pamiętacie pierwszy post z propozycjami makijaży, jakie warto wypróbować, szukając typu jaki pasuje do naszych oczu? Możecie zobaczyć go tutaj (klik), dzisiaj czas na ciąg dalszy.
    Tym razem coś dla odrobinę bardziej zaawansowanych, trzy makijaże które warto wykonać w ramach ćwiczeń i zaobserwować jak wyglądają w ich nasze oczy.

    Tym razem kreska występuje w każdej wersji. To, jak działa każdy z nich możecie zobaczyć na zdjęciu niżej.


    6 grudnia 2014

    Makijaż, paletki Sleek, akcja "Święta jak w domu. Małopolska".








    Dzisiaj trochę o makijażu, paletkach ale też o ciekawej, świątecznej akcji w której miałam przyjemność brać udział.

    Na zdjęciach możecie zobaczyć makijaż, który został stworzony w ramach Święta jak w domu. Małopolska”. Jeśli jesteście ciekawe jak wyszedł i jak go wykonać, tutorial możecie zobaczyć na stronie (klik). (Do jego wykonania użyłam właśnie Vintage Romance o której niżej.)

    Będzie więc trochę świątecznie, bo oczywiście o podsycanie tego szczególnego nastroju warto dbać. Tym bardziej, że często ze smutkiem stwierdzamy że trochę wyrosłyśmy ze świąt i teraz, kiedy mnóstwo zajęć odciąga naszą uwagę, coraz trudniej jest nam skupić się na wyjątkowości tego czasu. Bywa, że bombardujące nas zewsząd świąteczne, bardziej marketingowe elementy sklepowe wcale nie pomagają. Warto wtedy wrócić do naszych ulubionych zwyczajów i świątecznych tradycji. Jestem ciekawa jakie Wy najbardziej lubicie i uważacie za najbardziej cenne.





    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
    Obsługiwane przez usługę Blogger.