31 sierpnia 2023

BETAINA HCL- cud na trądzik i problemy skórne.

 


Masz trądzik lub innego rodzaju problemy skórne, które reagują na to co jesz i często widzisz pogroszenie stanu cery po ciężkostrawnych posiłkach?

Do tego masz problemy z układem trawiennym i wiesz, że z Twoim trawieniem nie jest najlepiej?

Dzisiaj coś co może okazać się bardzo pomocne, szczególnie w sytuacjach w których musisz zjeść na mieście potencjalne szkodliwe dla skóry danie:)

Mowa tu o Betainie HCL- jak działa i czym jest w dalszej czesci posta!


Albo tutaj w aptekach internetowych za 38zł (KLIK)


Betaina pełni w naszym organizmie dużo ważnych funkcji i można by pisać o niej bardzo dużo. Jednak ta cecha, która najbardziej nas interesuje, to wpływ na nasz żołądek i zdolność trawienia białek. Dzięki betainie zakwaszenie żołądka wzrasta i jesteśmy w stanie trawić białka o wiele lepiej- dlatego właśnie osoby stosujące ją w trakcie posiłków widzą z czasem tak dużą poprawę w stanie cery!


Słabe trawienie i związane z nim obciążanie ogranizmu, oraz stany zapalne często znajdują odzwierciedlenie w stanie naszej cery.

Szczególnie żywo reaguje na ten problem trądzik różowaty, ale wszytskie skórne problemy są w jakimś stopniu pochodną problemów z trawieniem czy obciążenia wątroby i nerek. 

Betaina bardzo dobrze wpływa na wątrobę, dzięki czemu również będzie przyczyniać się do upiększania naszej cery.


Jak stosować Betainę?

Zawsze przyjmujemy ją razem z posiłkami i to najlepiej tymi, zawierającymi białko- nie musi być to mięso, ale również inne elementy zawierające potencjalnie drażniące dla nas białka- takie jak np gluten. 

Betaina pomoże nam strawić zboża, strączki, nabiał i oczywiście wspomniane mięso- będzie więc nieocenionym ratownikiem kiedy nie chcemy zmieniać swojej diety na zdrowszą, albo po prostu zdarzy nam się sytuacja w której musimy zjeść coś, co nam nie służy.

Zależnie od tego jak zakwaszony jest nasz żołądek, ile wypiłyśmy, jak duży jest przyjmowany przez nas posiłek, będziemy potrzebować różnych dawek, więc generalnie ciężko określić idealną- musicie być uważne i nauczyć się wyczuwać sytuację:)


Zaczynamy od jednej tabletki i obserwujemy odczucia płynące z żołądka- jeśli poczujemy charakterystyczne ciepło, to znaczy, że dawka jest już odrobinkę za duża- zwykle przy większych posiłkach i piciu wody, dwie talbetki najzupełniej wystarczą.


Betaina kosztuje około 40zł (np tutaj KLIK). 

Albo tutaj w aptekach internetowych za 38zł (KLIK)


Oprócz poprawy stanu cery Betaina potrafi również wspomóc przyswajanie potrzebnych nam białek, minerałów i witamin więc osoby cierpiące na różnego rodzaju niedobory również odczują zalety takiej suplementacji.


Dajcie znać czy słyszałyście o Betainie!

Jeśli macie pytania, piszcie!Buizaki


Ala


3 komentarze:

 1. Hej ❤️
  Czy betainę można wziąć więcej niż raz dziennie, np. przy 2 posiłkach? Mam trochę problemy z trawieniem i nie do końca jeszcze umiem stwierdzić, po czym.
  Mam jeszcze pytanie niezwiązane z postem - dłuższy czas korzystałam z keratynowego prostowania, teraz bym chciała wrócić do włosów sprzed, ale nie umiem sobie z nimi poradzić w momencie, kiedy odrosły mi już trochę ponad 10 cm od ostatniego prostowania. Czy masz jakieś rady, jak sobie z nimi poradzić, żeby nie prostować ich codziennie?
  Pozdrawiam 🌻

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za udostępnienie tej wiedzy i zachęcam do dalszego dzielenia się informacjami na temat zdrowego stylu życia i suplementacji. To może pomóc wielu osobom w osiągnięciu lepszego samopoczucia i zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 3. To niesamowite, jak wiele korzyści może przynieść suplementacja betainą HCL. Betaina HCL to związek chemiczny, który odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia i przyswajania składników odżywczych. Jednak to, co jest szczególnie interesujące, to jej potencjał w leczeniu problemów z trądzikiem i innymi schorzeniami skórnymi.

  OdpowiedzUsuń

❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.