Dziś w 'Waszych Propozycjach' natknęłam się na prośbę pewnego Anonimka o odświeżenie mojego starego posta o 'makijażowym codzienniku' :)
Pomyślałam że akurat tę prośbę mogę szybko spełnić i wzięłam sie do pracy:) Obecnie używam najczęściej następujących kosmetyków:
Podkład:
Bobbi Brown Moisture Rich in Sand.
Mój ukochany podkład nawilżający. Dobry dla dziewczyn o bardzo suchej skórze i tych które lubią naturalny połysk:)
Bobbi Brown Foundation Stick in Warm Biege
Bardziej kryjąca i mniej nawilżająca wersja- często używam jej na okolice noska:)
Korektor:
Bell Multi Minerall Cover Stick nr 2.
Idealny do pokrycia nosa- kolor nr 2 świetnie neutralizuje zaczerwienienia.
Maybelline Pure Cover Mineral 01 nude biege.
Mój delikatny korektor pod oczy:)
Róż:
Moje ulubione kosmetyki więc używam paru na zmianę:)
Inglot Cream Blush 84
Piękny kolor, super róż- choć jeszcze lepsze są róże Maybelline (nie mam ich przy sobie). Róż jest łatwy w użyciu i daje piękny efekt.
Lioele Pop Cherry Tint
Odpowiednik Bene Tintu o pięknym zapachu, naturalnym kolorze- gwarantuje super efekt- recenzja produktów Lioele niedługo:)
Benefit Possie Tint.
Kolejny cheek & lips stain który kocham za piękny kolor i trwałość.
Lioele Carry Me Blusher 01 i 02
Cudowne kolory, naturalny wygląd i trwałość- róż idealny!
Rozświetlacz:
High Beam, Benefit
Przerwał próbę czasu i został moim ulubieńcem na dobre- ale kocham też Hollywood Glow- może nawet bardziej- niestety został w Krakowie.
Kiko Shimmering Highlighter 01 Gold Pearl
Coś pięknego kiedy potrzebuję złotego rozświetlenia.
Joko Mineral Powder J04
Nadaje piękny efekt zdrowej lśniącej skóry- czasem używam jako różu:)
Brwi:
Dalej niezniszczalna paletka do brwi H&M:)
Rzęsy:
Tusz Lancome Hypnose
Akurat używam najczęściej- jestem zadowolona:)
Szczoteczka do rozczesywania rzęs Inglot
W starej wersji z metalowymi końcami.
Usta:
Szminka Catrice Ultimate Colour 010
Miło nawilża i daje ładny naturalny kolor.
Błyszczyk Lipgloss by H&M, Pink Me later
Niestety moje ukochane błyszczyki i szminki zostały w Krakowie.
Oczy:
Eyeliner Bobbi Brown in Caviar
Mój ukochany eyeliner w żelu:) Ma piękny głęboki kolor.
Cienie Lily Lolo.
Naturalne i niezawodne. Używam wielu kolorów i jestem bardzo zadowolona:)
Cienie Bobbi Brown
Świetna jakość i niepowtarzalny efekt. Błyszczące cienie warte są każdych pieniędzy.
To już chyba wszystko. Chciałam jeszcze zaznaczyć że:
a) makijaż wykonuję dość rzadko:) Tak naprawdę najczęściej maluję sie do tutoriali:) Poza tym chodzę praktycznie bez makijażu.
b) od jakiegoś czasu staram sie przerzucić na ekologiczną kolorówę- niestety w Polsce nie ma ani sensownych podkładów ani korektorów czy róży więc spawa jest trudna. Testowałam wiele i dalej z ciężkim sercem jestem na zwykłej kolorówce. Planuję zmianę na mineralną za jakiś czas:)
c) wiele moich ulubionych kosmetyków zostało w moim drugim mieszkaniu więc pewnie zrobię niedługo update:)
A jak wyglądają Wasze makijażowe niezbędniki? Jeśli chciałybyście mi o tym napisać będę zachwycona- uwielbiam czytać takie komentarze:)
całuski,
Brunetka
