Pokazywanie postów oznaczonych etykietą złuszczanie skóry. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą złuszczanie skóry. Pokaż wszystkie posty

24 września 2011

Naturalna Pielęgnacja- Gładka i lśniąca skóra- Ulubiony Peeling






Niezmiernie się cieszę bo dziś znów mogę uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej mojej naturalnej pielęgnacji:)

Może tam metoda będzie znana niektórym z Was- ale mam nadzieję że dla wielu dziewczyn okaże się małą nowością!

Rzecz będzie o złuszczaniu skóry twarzy czyli domowych peelingach- omówię trzy rodzaje świetnych i tanich peelingów które możemy przygotować w domu.

Jakiś czas temu po tym jak zauważyłam zbawienny wpływ miodu na moje włosy, postanowiłam wykorzystać go do pielęgnacji cery. Tym sposobem stworzyłam peeling miodowo solny który stosuję do dziś- codziennie lub co drugi dzień z świetnym skutkiem. Takie peelingi są dobre do twarzy ponieważ miód jest dobrym amortyzatorem- jeśli mamy skórę skłonną do pękających naczynek oczywiście powinnyśmy unikać wszelkich peelingów mechanicznych- jeśli nasza skóra jest wrażliwa powinnyśmy dodatkowo rozgnieść kryształki:)





Zobaczcie filmik z instrukcją przygotowania peelingu:)








Peeling Miodowo- Solny.

Ten Peeling świetnie złuszcza, poprawia krążenie, dotlenia skórę. Miód znakomicie nawilża, sól morska posiada dużo mikroelementów przydatnych dla skóry. Ma bardzo wysoką zawartość magnezu, jodu, cynku i wapnia, co czyni ją idealną do stosowania w celach przeciwzapalnych:)
Potrafi świetnie zdezynfekować drobne ranki i przyśpieszyć proces leczenia.

Z pomocą tego peelingu pozbędziemy się martwych komórek, nie przesuszając cery- a przy okazji możemy poradzić sobie z niechcianymi niespodziankami:) Peeling jest również znakomity dla skóry ziemistej i dojrzałej.










Czego potrzebujemy?


Wody- butelkowej lub ulubionego hydrolatu.

Miodu- im lepszy tym oczywiście lepiej ale klasyczny miód który dostaniemy w sklepie spożywczym też jest super. Najlepiej użyć miodu skrystalizowanego- takim najłatwiej wykonać peeling a jego struktura przyczynia się do lepszego masażu:)

Soli - najlepiej użyć ekologicznej soli morskiej- jeśli jej akurat nie posiadamy możemy użyć soli kuchennej- nie odczujemy dużej różnicy. Aby nie podrapać skóry powinnyśmy wybrać sól jak najbardziej zmieloną albo skruszyć ją dodatkowo same:)

Opcjonalnie możemy użyć olejku- to coś dla osób z suchą skóra. Olejek zapewni dodatkowe nawilżenie. Ja używałam oleju z pestek winogron, oilwy z oliwek (eko) olejku arganowego i olejku z NUXE- wszystkie sprawdzały się super ale zdradzę Wam że moim ulubieńcem jest olej z pestek winogron:)

Jeśli mamy problemy z niespodziankami na buzi możemy dodać kropelkę olejku z drzewa herbacianego- ale tylko kropelkę- inaczej nasz peeling będzie bardzo drażniący!


Możemy również zagotować miętę lub lawendę i dodać ją zamiast zwykłej wody.


Przygotowanie:

3 łyżki stołowe miodu zalewany łyżeczką wody lub hydrolatu, mieszamy. Następnie dodajemy sól:
1 łyżeczka dla uzyskania delikatnego peelingu
3 łyżeczki dla uzyskania peelingu mocnego

Mieszamy do uzyskania jednolitej pasty. Opcjonalnie możemy dodać łyżkę stołową olejku.



Jak używać?

Na wilgotną buzię nakładamy peeling- okrężnymi ruchami masujemy buzię. Po 5- 7 minutach zmywamy. Jeśli mamy skórę tłustą i trądzikową możemy przetrzeć ją wacikiem zamoczonym w wodzie z odrobiną soli. Jeśli mamy skórę suchą nakładamy krem nawilżający.



UWAGA! Jeśli macie skórę bardzo wrażliwą na peelingi mechaniczne doradzam maksymalną ostrożność. Miód oczywiście łagodzi działanie soli- peelingów wyłącznie solnych nigdy nie polecam ponieważ są za mocne- ale drobinki potrafią być ostre:) Musimy więc być bardzo delikatne dla naszej buzi. Zamiast trzeć skupmy się raczej na masażu i dociskajmy całe dłonie do buzi zamiast dociskać palcami drobinki:)






Peeling Kawowy.

Idealny dla posiadaczek skóry zmęczonej, ziemistej czy dojrzałej. Ze względu na nierozpuszczalność drobinek kawy w wodzie potrafi być najmocniejszy. Najlepiej złuszcza i ze względu na zawartość kofeiny 'ożywia' skórę.

UWAGA! Absolutnie nie dla posiadaczek cery ze skłonnością do pękających naczynek! Z racji swojej mocy może być stosowany tylko i wyłącznie przed dziewczyny 'gruboskórne':)



Tutaj dajemy więcej miodu i mniej kawy (najlepiej ekologicznej, mielonej:)) aby uczynić peeling delikatniejszym.





Peeling Cukrowy.


Świetny dla posiadaczek skóry ekstremalnie suchej i łuszczącej się. Jeśli mamy wrażliwą skórę powinnyśmy dodatkowo rozgnieść ziarenka- normalne ziarenka cukru są dość duże:)
Taki peeling naprawdę dobrze nawilża i złuszcza skórę.Jest świetny na łuszczące sie skórki w okolicach nosa i fenomenalny na usta!



No i to już wszystko o peelingach- niedługo obiecuję ze pojawią sie peelingi dla dziewczyn z cerą naczynkową:)

Pamiętajcie- bądźcie delikatne a Wasza skóra wspaniale Wam sie odwdzięczy:)






A na pożegnanie chciałam pokazać Wam biżu którą kupiłam ostatnio- pierścionek ze Stradivariusa i zestaw małych kolczyków:)






Jeśli Wy macie przepisy na ulubione peelingi piszcie koniecznie:)
Czekam na Wasze pytania i całuję gorąco!

Brunetka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.