23 czerwca 2023

Depilacja laserowa- wszystko co musisz wiedzieć!
Depilacja laserowa to już standard, jeśli chodzi o urodowe zabiegi, dzięki którym zapominamy o uciążliwych i powtarzalnych domowych rytuałach:)

Jeśli jeszcze jej nie wykonałaś, ale od dłuższego czasu się nad tym zastawiasz, ten post jest dla Ciebie- to wszystko co powinnaś wiedzieć aby zdecydować się na depilację laserową! Co powinnaś wiedzieć? Odpowiedzi na wszystkie, najczęściej zadawane pytania zebrałam niżej. Zabieg depilacji laserowej możemy wykonać obecnie bez problemu w wielu miejscach- jeśli jesteście z Warszawy polecam https://depilacja-laserowa.info/ w Złotych Tarasach a we Wrocławiu https://www.depilacjalaserowa-wroclaw.pl/ . Oczywiście wybór miejsca jest ważny- szczególnie jeśli wykonujemy depilację pierwszy raz albo np zdecydowałyśmy się na depilację bikini i troszkę się krępujemy. Odpowiednie profesjonalistki sprawią, że poczujemy sie zaopiekowane i zabieg będzie komfortowy:)
Kto najbardziej doceni zalety takiej depilacji?Na pewno dziewczyny, którym zależy na gładkiej skórze, nie czują się dobrze z włoskami i jednocześnie cierpią z powodu podrażnień przy wszystkich innych, bardziej codziennych sposobach ich usuwania.

Wosk, golarki, depilatory, kremy nie zdały rezultatu? Włoski wrastają, skóra, pomimo wielu starań nadal jest podrażniona, stany zapalne dają o sobie znać, zaczerwienienia wymagają stosowania łagodzących kremów? Po dwóch dniach skóra znów nie jest gładka i musimy zaczynać od nowa?

Niektóre osoby ze szczególnie wrażliwą skórą i mocnym owłosieniem potrafią naprawdę odczuć ogromną ulgę po depilacji laserowej, gdyż jest to duża oszczędność czasu. Chociaż musimy poświęcić go na wykonanie zabiegów, to później temat włosków totalnie przestaje dla nas istnieć- a razem z nim wszystko co związane z depilacją:) Nie musimy martwić się podrażnioną skórą, kupowaniem golarek, wosku, łagodzących kremów, zaleczaniem stanów zapalnych itp.

Sama nie spotkałam jeszcze osoby, która żałowała by funduszy przeznaczonych na zabieg- wszystkie moje przyjaciółki żartują, że nie wiedzą jak mogły zdecydować się na niego tak późno i np w czasie wakacyjnego wyjazdu w ogóle przejmować się podrażnieniami strefy bikini:)Jakie są największe zalety depilacji laserowej?


Skuteczność.

Obecnie technologia rozwija się tak szybko, że od wielu wielu lat nie ma już mowy o pomyłkach i braku efektów:)

Depilacjalaserowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów eliminacji niechcianego owłosienia. Laser emituje intensywne światło, które jest absorbowane przez barwnik (melaninę) w mieszkach włosowych. To powoduje zniszczenie mieszków i zapobiega ponownemu wzrostowi włosów. Po kilku sesjach depilacji laserowej większość osób doświadcza znacznego zmniejszenia wzrostu włosów.


Brak problemów z wrastającymi włoskami i wiecznymi podrażnieniami!


Zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu pod pachami- włoski zawsze go zwiększają a dzięki depilacji ten problem maleje;)Minimalne ryzyko dla skóry.

Tą zaletę docenią dziewczyny z mocnymi i nieustępliwymi włoskami- pozbywanie się ich, nawet w najdelikatniejszy sposób może wywoływać ciągłe podrażnienia. Przy odpowiednim przeprowadzeniu depilacji laserowej przez wykwalifikowanego specjalistę, ryzyko poważnych skutków ubocznych jest minimalne. W porównaniu do innych metod, takich jak depilacja woskiem czy usuwanie włosów za pomocą depilatora, depilacja laserowa ma mniejsze ryzyko podrażnienia skóry, wrastających włosów czy infekcji.Trwałość.

Jeśli chcemy zapomnieć o włosach na bardzo, bardzo długo, to zdecydowanie najlepsza opcja! Wiele osób nigdy już nie musi ponawiać zabiegu- mieszki włosowe, które zostają zniszczone przez laser, nie odrastają. 


Zwiększona pewność siebie- szczególnie jeśli dotąd włoski były naszą zmorą. Może to dotyczyć okolic bikini, włosków na brzuchu, na twarzy- często dziewczyny borykające się z np pcos mają mocniejsze owłosienie na ciele, co niestety potrafi obierać troszkę pewności w różnych sytuacjach. Dzięki depilacji, nie musimy już o tym myśleć:)


Szybkość.

Choć może nam się wydawać, że zabiegi troszkę potrwają, to tak naprawdę cały proces przebiega o wiele szybciej niż się spodziewamy. Depilacja laserowa jest stosunkowo szybkim procesem, zwłaszcza w porównaniu do innych metod- szczególnie tych domowych;). Laser emituje wiązkę światła, która jest szybko absorbowana przez duże obszary skóry, co umożliwia traktowanie większych obszarów ciała w krótszym czasie. Do tego dla doświadczonej osoby wykonującej zabieg, wszystko to wręcz bułka z masłem i całość naprawdę idzie bardzo sprawnie.


Precyzja.

Czasem zależy nam na usunięciu włosków z konkretnego obszaru, który nawet dla nas był wyzwaniem:) Chyba nie jedna z nas w efekcie prób ogarnięcia takiego miejsca potrafiła się zaciąć. Depilacjalaserowa jest precyzyjna i może być stosowana do usuwania owłosienia z wybranych partii ciała, nie uszkadzając przy tym otaczającej skóry. To z pewnością ogromna zaleta:)
Ile zabiegów potrzeba?

To zdecydowanie pytanie, które najczęściej zadają sobie osoby rozważające depilację laserową:)

Choć oczywiście doświadczone osoby pracujące w gabinetach bez problemu podadzą nam dość konkretną liczbę, to jednak zdarza się, że zabiegów finalnie będziemy mogły wykonać mniej, lub konieczna będzie poprawka. 

W zależności od obszaru ciała, przeważnie zaleca się serię 6-8 sesji depilacji laserowej, przeprowadzanych co około 4-6 tygodni.

Ale liczba zabiegów potrzebnych do usunięcia włosów zależy od kilku czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar ciała, gęstość włosów, hormony, indywidualna odpowiedź organizmu i używana technologia laserowa. Ogólnie rzecz biorąc, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, ponieważ włosy rosną w cyklach i depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna na włosach w fazie wzrostu aktywnego. Nie zawsze jesteśmy w stanie idealnie wstrzelić się w ten moment i niektóre włoski po prostu wymagają ponowienia zabiegu w innym czasie- właśnie dlatego przechodzimy wiele wizyt i możemy pozbyć się owłosienia całkowicie:)Czy włoski odrosną?


Finalnie, zabieg depilacji pozwala nam na pozbycie się 95-89% włosków. Nowe mogą wyrosnąć z mieszków włosowych, które dotąd były uśpione ale reaktywowały się w wyniku np zmian hormonalnych. Poza tym na ciele może zostać jeszcze meszek z jasnych włosków, które nie zostały naruszone przez laser- wiele osób jednak uzyskuje bardzo dobre efekty. Niektóre np po roku mogą chcieć zdecydować się na jeden zabieg podtrzymujący efekt. 
Jak szybko po zabiegu włoski zaczną wypadać?


Oczywiście uszkadzamy cebulkę włosa, więc zanim każdy wypadnie musi minąć troszkę czasu- zwykle jest to od 12 do 14 dni i właśnie wtedy możemy zacząć oceniać skuteczność np pierwszego zabiegu. Wtedy będziemy widziały też jak reagujemy na laser a osoba wykonująca następny zabieg będzie mogła wprowadzić ewentualne zmiany.Czy zabieg boli?


Wszystko zależy od miejsca, indywidualnej wrażliwości oraz wybranej mocy lasera- te ostatnie posiadają delikatny tryb dla osób o niskim progu bólu i często są wybierane do bardzo wrażliwych miejsc. Dla wielu kobiet są to strefy bikini, ale z tym bywa naprawdę różnie. Odczucie przypomina ukłucie igiełkami- miejscami jest w ogóle nie wyczuwalne, czasem trochę boli a czasem czujemy po prostu gorąco- każda z nas reaguje bowiem inaczej, zależnie od wielu czynników. Schładzanie skóry jest najbardziej powszechną i całkiem skuteczną metodą zmniejszania bólu podczas zabiegu.

Oczywiście wato nastawić się na jakiś dyskomfort- ale trwa on tylko chwile i moim zdaniem efekty zdecydowanie rekompensują wszystko.
Kiedy taki zabieg się nie sprawdzi?


Laser nie zadziała jeśli mamy bardzo jasne włoski i jest to raczej meszek, oraz jeśli nasza karnacja jest ciemna. To drugie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, dlatego jeśli nie jesteś pewna, warto wybrać się na konsultację- osoby wykonujące zabieg bez problemu ocenią Twoją skórę pod tym kątem.

Jasne włoski to również rzecz dość względna- niektóre są jeszcze na tyle ciemne, że szanse powodzenia zabiegu są duże. Tutaj znowu potrzeba by ktoś, kto zabiegi wykonuje i ma duże doświadczenie, zobaczył na czym 'stoimy'.
Jaki laser poradzi sobie z jaśniejszymi włoskami?


Laser diodowy z wysoką mocą.

Taki laser może być stosunkowo skuteczny w usuwaniu jasnych włosów. Dioda o dłuższej długości fali świetlnej może docierać do głębszych warstw skóry, docierając do mieszków włosowych, nawet jeśli nie ma dużej ilości melaniny.


Laser Aleksendrytowy jest często używany do depilacji laserowej i jest skuteczny dla większości typów skóry i włosów. Chociaż działa najlepiej na ciemne włosy, może również osiągnąć pewne rezultaty w przypadku jasnych włosów.


Laser Nd:YAG jest innym rodzajem lasera stosowanym do depilacji laserowej. Jest skuteczny dla różnych typów skóry i włosów, w tym dla jasnych włosów- dociera głęboko do skóry, dlatego może być skuteczny nawet w przypadku niskiej zawartości melaniny w włosach.Czy zabieg depilacji może być wykonywany również latem?


Tak, w tym momencie jest to możliwe, choć warto pamiętać o paru ważnych zasadach- najlepiej jest przez około 2 tygodnie przed depilacją unikać słońca oraz przez cały okres zabiegowy i około zabiegowy stosować filtry SPF 30/50. Jeśli nie zdążyłaś wykonać zabiegów jesienią czy zimą nie przejmuj się, nadal możesz się na nie zdecydować, ale musisz liczyć się z tym, że z leżenia na plaży trzeba będzie zrezygnować:)Jak przygotować się do zabiegów i czego unikać?

Po pierwsze- unikaj opalania:)

Przed depilacją laserową należy unikać opalania skóry przez co najmniej 4-6 tygodni. Chodzi tutaj o intensywne opalanie, którego efektem będzie przyciemniona skóra. Z tego względu generalnie poleca się wykonywanie tego typu zabiegów jesienią i zimą, kiedy nie musimy o tym pamiętać i skóra cały czas jest przed promieniowaniem ukryta.

Opalona skóra może zwiększać ryzyko podrażnień i poparzeń. Dodatkowo, depilacja laserowa działa najlepiej na skórze o jasnych odcieniach, ponieważ laser jest bardziej skuteczny w absorbowaniu melaniny w mieszkach włosowych niż w skórze opalonej.

Czasem warto też unikać przyjmowania suplementów dających efekt opalonej skóry- np z beta karotenem oraz astaksantyny.Warto również unikać spożywania ziół światłouczulających takich jak: dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzy polny, bratek na 2 tygodnie przed zabiegiem. To samo dotyczy stosowania olejków eterycznych z np cytrusów na parę dni przed zabiegiem.

W przypadku kuracji retinoidami takimi jak: Izotek, Roaccutan, Accutan wymagana jest półroczna przerwa. Taką przerwę, ale krótszą robimy też jeśli stosujemy retinoidy w kosmetykach i planujemy depilację twarzy. Tutaj moim zdaniem dwa tygodnie to minimum, zależy nam bowiem na tym, aby skóra przestała być uwrażliwiona. Warto odstawić również kosmetyki z kwasami i sprawdzić pod tym kątem skład tych, które stosujemy na co dzień.Unikaj innych metod usuwania owłosienia.

Przed depilacją laserową należy unikać usuwania owłosienia za pomocą wosku, kremu, depilatora lub elektrolizy przez co najmniej 4 tygodnie. Metody te wpływają na strukturę mieszków włosowych i mogą zmniejszać skuteczność depilacji laserowej. Tak naprawdę chodzi nam o to, by nasze włoski były jak najmocniejsze, w jak najlepszej formie a cebulki nie naruszone- wtedy zabieg będzie skuteczniejszy!


Unikaj kosmetyków i perfum.

To kolejna ważna, a troszkę pomijana sprawa. Lepiej unikać stosowania wszelkich kosmetyków, balsamów lub perfum w obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Te substancje mogą wpływać na skuteczność lasera lub powodować podrażnienia skóry- warto też pilnować aby skóra była w jak najlepszym stanie i nie była podrażniona w żaden, najmniejszy sposób:)
Jak traktować skórę po zabiegu depilacji i na co uważać?Oczywiście unikaj ekspozycji na słońce:)
Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez co najmniej 1-2 tygodnie po zabiegu. Oznacza to spodnie, legginsy lub długie spódnice a w innych wypadkach koniecznie krem z filtrem!


Unikaj gorących kąpieli i sauny.

Bezpośrednio po depilacji laserowej należy unikać gorących kąpieli, sauny, basenów z chlorowaną wodą lub innych czynników, które mogą powodować nadmierne pocenie się i podrażnienie skóry. Lepiej ograniczyć się do ciepłych pryszniców i nie moczyć się zbyt długo w super gorącej wodzie.


Unikaj stosowania kosmetyków drażniących.

Dla każdego oznacza to inne rzeczy, ale warto w tym momencie być dla skóry jak najbardziej delikatną- unikamy perfum, pachnących mgiełek o bardzo chemicznych składach, drażniących kremów i wybieramy raczej łagodne produkty dla dzieci lub hipoalergiczne. Stosujemy kremy łagodzące o prostych składach, bez zawartości alkoholu.


Nie wyrywamy włosków woskiem ani depilatorem!

Unikamy drapania, kombinowania, dłubania czy szczotkowania na sucho skóry po zabiegach depilacji:)To już chyba wszystko:) Jeśli macie pytania, piszcie koniecznie!


BuziakiAla7 komentarzy:

 1. Czy depilacja laserowa skutecznie usunie włoski z bikini?

  OdpowiedzUsuń
 2. A kiedy najlepiej ogolić się maszynką przed depilacją? W dniu zabiegu czy dzień przed?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej tego samego dnia, chyba że masz zabieg rano to możesz ogolić się wieczorem-dobrze, żeby skóra nie była podrażniona:)

   Usuń
 3. Alinka czy Ty się przeprowadziłaś do Warszawy??

  OdpowiedzUsuń
 4. depilacja nie. ale tzn, że na zabieg nalezy pójść zarośnietym?;) czy ogolić nogi normalnie maszynką? i ten basen i sauna... jak dlugo? :)

  OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.