9 kwietnia 2014

Skóra mieszana, tłusta: jakie oleje wybrać.









Dziś zajmiemy się tym, czy powinnyśmy pielęgnować tłustą lub mieszaną skórę z pomocą olejków, a jeśli tak, jakie olejki wybrać. Do poruszenia tego tematu zmotywowało mnie pytanie czytelniczki, szukającej olejku dla skóry mieszanej i odwodnionej. Jakie olejki najlepiej wybrać? Dlaczego jedne sprawdzają się lepiej niż inne i czym powinnyśmy kierować się przy wyborze? Co jeśli potrzebujemy również nawilżenia? Zaczynamy:)



Wiele posiadaczek cery tłustej czy mieszanej obawia się pielęgnacji olejami. Nie dość że walczą z własnym sebum i jego wzmożoną produkcją, to jeszcze miałaby dokładać skórze tłuszczu z zewnątrz?:)
Wbrew pozorom nie do końca jest to taki zły pomysł. Jeśli czytacie bloga od dłuższego czasu, być może natknęłyście się na wypowiedzi dziewczyn mówiące o tym, jak pielęgnacja olejkami zmniejszyła przetłuszczanie i uspokoiła skórę.


Dziś zajmiemy się tym, czy powinnyśmy pielęgnować tłustą lub mieszaną skórę z pomocą olejków, a jeśli tak, jakie olejki wybrać. Do poruszenia tego tematu zmotywowało mnie pytanie czytelniczki, szukającej olejku dla skóry mieszanej i odwodnionej. Jakie olejki najlepiej wybrać? Dlaczego jedne sprawdzają się lepiej niż inne i czym powinnyśmy kierować się przy wyborze? Zaczynamy:)


Wiele posiadaczek cery tłustej czy mieszanej obawia się pielęgnacji olejami. Nie dość że walczą z własnym sebum i jego wzmożoną produkcją, to jeszcze miałaby dokładać skórze tłuszczu z zewnątrz?:)
Wbrew pozorom nie do końca jest to taki zły pomysł. Jeśli czytacie bloga od dłuższego czasu, być może natknęłyście się na wypowiedzi dziewczyn mówiące o tym, jak pielęgnacja olejkami zmniejszyła przetłuszczanie i uspokoiła skórę.

Kluczem jest tutaj wybór olejków, które zawierają więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych a mniej jednonienasyconego kwasu oleinowego. Nasze dobre olejki, to tak zwane olejki schnące, te których powinnyśmy unikać to oleje nieschnące. 


Oleje schnące:

  • olej z konopii
  • olej z krokosza bawarskiego
  • olej z dzikiej róży
  • olej z nasion wiesiołka
  • olej z rokitnika
  • olej sojowy
  • olej z czarnuszki
  • olej lniany
  • olej z pestek arbuza
  • olej z bawełny
  • olej jojoba
  • olej z pachnotki
  • olej z orzecha włoskiego
  • olej z ogórecznika
  • olej z pestek winogron
  • olej z pestek malin
  • olej z pestek truskawki

Olejki nieschnące, jakich powinnyśmy się wystrzegać to:
kokosowy, migdałowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, ryżowy, makadamia, z pestek brzoskwini.

Sebum skóry przetłuszczającej się i trądzikowej zawiera więcej jednonienasyconego kwasu oleinowego, niż skóra normalna. Kwasu linolowego i alfa-linolenowego wpływających na jakość naszego sebum (dzięki nim może łatwiej opuszczać pory) jest tam mniej, co sprawia że jest bardziej gęste i powoduje powstawanie niedoskonałości czy zaskórników. Między innymi dlatego warto włączyć do diety większą ilość kwasów omega, szczególnie omega 3.

Jeśli wybierzemy właściwy olejek możemy być spokojne. Ryzyko zapychania jest minimalne, olej zaś może pomóc naszej skórze w odzyskaniu równowagi. Olejki z powyższej bezpiecznej listy świetnie nadają się tez do mieszanek ocm. Skóra pielęgnowana odpowiednim rodzajem olejków potrafi przestać
przetłuszczać się, z czasem może wymagać coraz mniej zabiegów matujących.



 




Co jeśli zależy nam również na nawilżeniu?

Jeśli naszym problemem jest odwodniona skóra mieszana sam olej będzie niewystarczający. Oprócz tego, że włączymy do naszej diety więcej zjadanej o wypijanej wody, możemy zastanowić się nad połączeniem olejku z kwasem hialuronowym. Takie połączenie (najpierw nakładamy kwas hialuronowy, później olejek lub odwracamy kolejność, ewentualnie mieszamy wszystko na dłoni:)) na pewno nawilży skórę lepiej niż sam olej.

Świetnie sprawdzi się też mieszanie z żelem aloesowym lub sokiem aloesowym. Tutaj zdecydowanie polecam Gor Vitę.

Możemy wybrać też lekki krem i stosować go tylko w tych miejscach, które wymagają nawilżania, omijając strefę T bardziej podatną na zapychanie. Bardzo polecam ten krem (klik) (klik), który świetnie nadaje się do cer mieszanych.


Jak i kiedy najlepiej nakładać olejki?

Tutaj wszystko zależy od reszty naszej pielęgnacji, tego czy nosimy makijaż czy nie.

Jeśli stosujemy ocm do wieczornego oczyszczania, być może nie będzie konieczności stosowania olejku na noc. W takiej sytuacji możemy stosować olej na dzień. Oczywiście, jeśli czujemy konieczność możemy nałożyć np olej z kwasem hialuronowym na noc.

Jeśli oczyszczamy skórę mocniejszymi detergentami polecam nakładanie olejku zaraz po myciu, kiedy skóra jest jeszcze troszkę wilgotna. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i pprzesuszenia a skóra nie będzie musiała rekompensować go produkując więcej sebum.

Olejki nie zawsze w tym samym stopniu nadają się pod makijaż. Dlatego, jeśli nie lubią się z Waszym podkładem najwygodniej będzie Wam używać ich na noc lub po powrocie do domu i demakijażu.





Dajcie znać jakich olejków używacie, czy taka pielęgnacja sprawdza się w Waszym wypadku? Co było dla Was najlepsze?

Buziaki

Ala



201 komentarzy:

  1. Ja tak samo jak dziewczyna wczoraj zastanawiałam się nad olejem kokosowym, zakupiłam go i okazało się że to był bardzo zły wybór. Obecnie stosuje go do włosów. Chyba skuszę się na olej z pestek malin, skoro jest bezpieczny, słyszałam o nim dużo dobrego.

    Pozdrawiam

    Julia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety kokos to typowy zabójca dla cery mieszanej czy tłustej, za to olejek z pestek malin może sprawdzić się też fajnie na włosach więc warto spróbować:)

      Usuń
    2. Ja mam cerę mieszaną i stosuję olej kokosowy do demakijażu od pół roku i moja cera świetnie reaguje.. ;)

      Usuń
    3. Ja też stosuje olej kokosowy i mam skórę mieszaną u mnie świetnie działa. Skóra jest dobrze nawilżona a wszelkie krostki szybciej znikają.

      Usuń
    4. Mam cerę mieszaną, płytko unaczynioną i olej z pestek malin sprawdza się świetnie. Wchłania się ok 5-10 min (zależy ile nałożę). Makijaż mineralny się na nim dobrze trzyma. :)

      Usuń
    5. Przy mojej cerze mieszanej olej kokosowy spowodował spektakularny wysyp pryszczy (a szkoda, bo tak ładnie pachnie...). Najbezpieczniejszy jak dotąd okazał się olej z pestek winogron. Na drugim miejscu: z orzechów włoskich.

      Usuń
    6. Olej z pestek malin stosowałam swego czasu właśnie pod makijaż. Był super.

      Usuń
    7. Ostatnio zainteresował mnie kokosowy, po tym, jak przeczytałam z ulotce z Mydlarni u Franciszka, że olej ten bardzo dobrze sprawdza się w zwalczaniu trądziku (zapobiega powstawaniu zaskórników). Jak to w końcu z nim jest?

      Usuń
    8. Kiedyś przeczytałam właśnie o właściwościach leczniczych oleju kokosowego jeśli chodzi o trądzik. Pokusiłam się i... to był mój błąd. Skóra jest teraz w okropnym stanie. Próbuję to leczyć sprawdzonymi już sposobami, a olej kokosowy zostawiam dla włosów i ciała.

      Usuń
    9. A olej arganowy? Zastanawiam się nad zakupem tego:
      Bielenda, Face Clinic Professional, uszlachetniony olejek arganowy do oczyszczania i mycia twarzy,

      Usuń
    10. Też posiadam cerę mieszaną i olej arganowy nakładamy bardzo delikatnie sprawdził mi się pod oczy ale jeśli chodzi o resztę twarzy to spektakularnych efektów nie zobaczyłam. Ja zaczęłam się teraz zastanawiać na olejem z pestek malin

      Usuń
  2. u mnie króluje lniany do wszystkiego !!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lniany jest świetny, jego największą zaletą jest to że możemy włączyć go do suplementacji:D

      Usuń
    2. też używam lnianego, moja skóra już się tak nie przetłuszcza, to duuży plus dla niego, ale pryszcze dalej zostały i muszę szukać teraz oleju ze wskazaniem na nie :(

      Usuń
  3. Yesterday, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone! Also visit my webpage; www.freshwater-plumbing.com (

    OdpowiedzUsuń
  4. Olejek z wiesiołka i moja skóra przestała się przesuszać i wariować. Polecam przy skórze mieszanej.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jesteś chyba jedną z najsympatyczniejszych, ciekawie (z humorem, rzeczowo i na temat) piszących blogerek. Do tego jesteś prześliczna i wydajesz się być bardzo sympatyczna, można wyrazić swoje zdanie nawet jeśli jest odmienne od Twojego, za to duuuży plus :) Widać, że starasz się odpisywać na wszystkie komentarze w miarę możliwości. Twojego bloga śledzę już długo i wciąż do niego wracam :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Mi niestety oleje nie służą, fitomed na pierwszym miejscu :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Super post Alinko! Masz dziewczyno wyczucie czasu, bo akurat w piątek wybieram się na większe zakupy do mydlarni i zastanawiałam się jaki olejek wybrac do swojej mieszanej cery :) Na pierwszym miejscu zaopatrze się w mydełko z aleppo, a potem postawię chyba na olejek z pestek truskawki :)
    Jeszcze raz dziękuję Alinko za bloga, bo Ty zainspirowałaś mnie do naturalnej pielęgnacji, jestem mega wdzięczna! Buziaki, miłego dnia! Marta.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mam skore tlusta i bardzo dobry był dla mnie wlsnie olej ryżowy. Wiec nie do końca zgadzam się z Toba co do wyboru oleju.

    OdpowiedzUsuń
  9. hmm mam pytanie co do kolejności stosowania kwasu hialuronowego. tzn ja zawsze najpierw przecieram twarz tonikiem, w wilgotną skórę wklepuję olejek i potem kwas. powinnam zmienić kolejność na taką, jak napisałaś?:) czy ma to jakieś znaczenie?
    no i oczywiście polecam olejki, szczególnie konopny i z pachnotki, bardzo ładnie uspokajają moją przetłuszczającą się twarz i suche policzki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej :) tak ma to znczenie gdyz kwas hialuronowy bardzo szybko ulatnia sie z naszej skory i nakladajac na niego cos 'ciezszego' tlustszy krem czy wlasnie olej, zatrymujesz go w skorze na dluzej :) nakladajac go na olej podejrzewam ze niestety twoja cera niewiele z niego korzysta bo przez warstwe olejku nie wchlania sie nawet, albo w znikomej ilosci :)

      Usuń
    2. hej :) czy istotny jest czas od nalozenia zelu hialuronowego tzn jesli naloze zel hialuronowy to olejek nakladac odrazu czy tez czekac az sie wchlonie np 10 min ??

      Usuń
  10. Mam cerę mieszaną i ogólnie użyłam do twarzy od roku takie olejki jak: arganowey, z pestek malin, z pestek truskawek, makadamia(o dziwo super się sprawdziła). Mam kwas hialuronowy i nakładam razem z olejkami. Oczywiście sprawdził się też kremik Fitomed nawilżający podany w linku- zużywam jakieś 5 opakowanie :) Polecam i Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fitomed to mój Hit numer 1 w codziennej pielęgnacji :) !!!

      Usuń
    2. W okresie przesuszania skóry kwasami stosowałam arganowy - łagodził podrażnienia, wygładzał skórę, niestety na co dzień jest dla mnie trochę za ciężki. Miałam okazję przetestować olej z pestek malin (próbka gratis z BU <3) i jestem zachwycona. Myślałam - olej to olej, każdy jest tłusty ;), ale teraz widzę dużą różnicę - malinowy jest lekki, świetnie się rozprowadza, nałożony oszczędnie nadaje się nawet pod makijaż. Na pewno mój następny olej będzie właśnie z tej grupy (może dzika róża?)

      Usuń
  11. U mnie najlepiej sprawdza się olejek jojoba - stosuję dwie krople na dzień. Po rożnych kremach miałam przetłuszczoną, zmęczoną twarz, a po samym olejku jest świetnie.

    I pytanie, jak to jest ze stosowaniem żelu hialuronowego z olejkami - lepiej przed czy po? Wg strony BU należy nałożyć olejek, odczekać i nałożyć żel, ewentualnie zmieszać wszystko razem... Ja zazwyczaj stosuję pierwszą opcję, rzadko drugą, ale teraz nie wiem czy nie zacząć jednak od żelu...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Choć u mnie żel hialuronowy szału nie robił, zdecydowanie najlepiej sprawdzał sie kiedy nakładałam go najpierw a dop potem olejek. Dlatego też polecam takie rozwiązanie, ale najlepiej sprawdzić efekty samemu:) Mieszanie też jest bardzo dobrym sposobem:)

      Usuń
    2. to wypróbuj koncentrat kwasu hialuronowego z famorny http://vanitysklep.pl/p/138/3086/prestige-care-koncetrat-kwasu-hialuronowego-kosmetyki-profesjonalne-farmona-kosmetyka-profesjonalna.html?gclid=CjwKEAiA2JqkBRDshIOY_9eMghkSJABvNd1QYvOHRYDtyCt0UtX20CQuf78p1Er_ddXCvkxAf2SkNRoC9xbw_wcB jest poprostu boooski! do pięt mu nie dorównują żele hialuronowe w półproduktach :)) za każdym razem tylko żałuję, że znowu kupiłam coś innego bo chciałam wypróować :( a tamto to cudo!

      Usuń
  12. Od paru tygodni stosuję mieszankę oleju rycynowego z olejem z pestek winogron. Efekty są super :) Ale mam do Ciebie pytanie Alinko. Mimo diety bezglutenowej, czasami jeszcze mi coś wyskoczy na twarzy (ale o wiele w mniejszym stopniu). Po prostu szukam przyczyny dalej... Bardzo dobrze działała na moją twarz masc Clotrimazolum - czy oznacza to, że powinnam skupić się na lekach, diecie antygrzybicznej? A jeżeli chodzi o oleje - czy olej konopny ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybiczne będzie się lepiej u mnie sprawdzał? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana, widzę że mamy podobne objawy. U mnie też pomaga, głównie na niedoskonałości pojawiające się w okolicy policzków. Wiem że w moim przypadku ma to związek ze stanem układu pokarmowego (zatrucie dało dramat:) ale czy sama dieta antygrzybiczna była by pomocna ciężko powiedzieć. Niekoniecznie, bo grzybki mogą i tak siedzieć na skórze;) Generalnie w przypadku walki z takim problemem odradza się naturalne środki bo mogą stanowić pożywkę dla niechcianego towarzystwa. Nie wiem czy olej konopny nie będzie za słaby, bo w moim przypadku ( i jeśli chodzi o dokładnie ten typ niedoskonałości) nawet bardzo silne olejki takie jak oregano, manuka, nie przynosiły takich efektów jak clotrimazolum:)

      Usuń
  13. ja dawniej w czasach boomu na metodę ocm używałam oleju z orzechów włoskich i rycynowego oczywiście, cera zmieniła mi się na lepsze. Teraz jest tak cicho o tej metodzie, dużo głosów pojawiło się, że takie oczyszczanie jest złe dla skóry, że może zapychać, sama nie wiem, i dlatego boję się wrócić do ocm, a z drugiej strony tak bym chciała, bo miałam taką ładną skórę. Unormowało mi się wydzielanie sebum, nie miałam krost i zaskórników, wągry wyjaśniały, miałam gładką, nawilżoną zarazem matową skórą, ale taką pełną blasku. Potem użyłam mydełka aleppo, i to niestety była zła decyzja, bardzo mnie wysypało, i trudno było mi się uporać z kaszką na czole, gdy odstawiłam mydło, było lepiej. Wydaję mi się, że moja tłusta skóra nie lubi mydeł, bo szkodzi to jej prawidłowemu ph, nawet jak używałam toniku, to nic to nie dawało, wystarczyło jej parę sekund mycia mydłem, podsinienie ph zasadowego i już problemy skórne. Może dlatego mycie olejami i w ogóle ich używanie dba o równowagę skóry, nawilżenie, nie zdziera tej "osłonki" i to sprawia, że skóra się nie buntuje. Nie wiem jak mam sobie to tłumaczyć, bo mam dość swojej skóry, a dermatolodzy wcale nie potrafią mi pomóc. Ale cieszę się, że Twój blog daje jakąś nadzieję. Pzdr Justyna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. arabki od dawna używały olei na włosy i skóre, włosy maja piękne i cery nieskazitelne zatem cos w tym jest a jesli chodzi o mydło aleppo to wg mnie jest to produkt marketingowy ale nie robi za wiele dobrego, mnóstwo moich znajomych, włącznie ze mną używało, oryginalnego, kupionego osobiście podczas pobytu u taty na placówce w Syrii(3 lata temu) i stosowałam na wszelkie sposoby ale czego bym nim nie umyła było kiepsko,krostki, kaszka, wysuszenie a potem większa produkcja sebum, mam spory zapas więc wykorzystuje do mycia pędzli

      Usuń
    2. Dziewczyno, skoro miałas super efekty to nad czym się tu zastanawiać. Mi dermatolodzy mówili, że dieta nie ma wpływu na stan cery, a moje siwienie w wieku 18 lat to "tak czasami bywa", a prawdopodobnie mam niedobór B12... Nigdy nie patrzę na opinię innych i jestem lekarzem sama dla siebie. Jeżeli Cię to uspokoi, to ja dopiero od kilku tygodni nakładam olej na twarz i uwielbiam tę naturalną metodę :) Wszystko inne mnie zapycha, o kosmetykach już dawno musiałam zapomnieć...

      Usuń
    3. Kochana wracaj do ocm skoro widziałaś tak dobre rezultaty:)
      Ja nawet dziś rozmawiałam z przyjaciółką która też wraca bo ma jeszcze olejki a mówiła że po 3 tygodniach jej zaskórniki zniknęły. Po stosowaniu mydła trzeba zakwasić skórę, ale aleppo jest dość silne i nie każdemu służy. Za to polecam zapoznanie się z olejkiem laurowym, który ma fajne działanie antybakteryjne:)

      Usuń
    4. olejek laurowy tak,nawet woda laurowa,tonik są super ale mydło nieeee

      Usuń
    5. dziękuję dziewczyny :* spróbuję wrócić do ocm, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, na wszelki wypadek będę używać toniku po oczyszczaniu, albo jakiegoś hydrolatu, tak aby właśnie zakwasić skórę... poszperam też o tym olejku laurowym. za miesiąc, dwa, napiszę co i jak, pzdr :)

      Usuń
    6. tyle było gadania jakie to Aleppo świetne, tyle pozytywnych recenzji, zachwalania, a teraz znowu coraz więcej na nie. Co zatem zamiast niego można wypróbować (tak na przyszłość) ? :)
      Alinko, zauważyłam, że prawdopodobnie jestem podatna na wszelaka chemię dot. pielegnacji twarzy, odstawilam nawet micela, jaki tonik hand-made albo z najbardziej naturalnym składem byś polecila? i tak na studencką kieszeń?
      I czy może orientujesz się, czy jesli chciałabym sprawdzić wpływ 'wewnętrznego' stanu organizmu na zaskórniki i ropne gule - jakie badania by sie przydały? do lekarzy nie mam szczęścia.

      Usuń
    7. Angieej możesz przemywać twarz wodą różaną, wodą z kwiatu pomarańczy, a jak chcesz sama zrobić tonik to np. zielona herbata, lub jakieś fajne ziółko zaparzone :) Pozdrawiam

      Usuń
    8. Ala a jakiego olejku twoja przyjaciółka używała? Ja tez mam zaskórniki i próbowałam ocm kilka razy ale za nigdy nie miałam po nim dobrym efektów -wręcz przeciwnie, nabawiłam się jeszcze większej ilości zaskórników i krost. Używałam oleju ze słonecznika i lnianego z domieszkami rycynowego i kilku kropel pichtowego.

      Usuń
    9. Ona miała dokładnie: jojoba, słodkie migdały, argan, baby dream, rycynowy, drzewo herbaciane, ale nie ma co się wzorować na cudzych mieszankach, jej skóra mogła inaczej reagować;(
      Twoja mieszanka była ok, teoretycznie nie powinna powodować nic złego, być może ocm nie służy Twojej skórze.

      Usuń
  14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana. W moim wypadku bardzo dobrze sprawdzały się te:
      http://www.alinarose.pl/2013/03/ciemny-krem-bb-ze-slimakiem-lioele.html (super, ale ma tylko 3 kolory w tym jeden ciemny)
      http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35113 (świetny wybór kolorów, ale ich podkład nawilżający też jest świetny- niestety ciut mniej kryje)
      ten też jest bardzo fajny: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9663&next=1
      generalnie możesz też rozejrzeć sie właśnie w kierunku kremów bb- lioele fajnie kryją i nie podkreślają skórek:) to już zależy od koloru:)

      Usuń
  15. Alinko Kochana ja z innej beczki. Mam duże problemy z dobraniem podkładu. Uwielbiam te mocno kryjące, ale niestety każdy jeden podkreśla suche skórki i wysusza mi twarz na takie jakby placki z podkładu, nie wiem jak to ująć :)

    poleciłabyś coś kryjącego, ale nie wysuszającego??
    z góry dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Mam cenę mieszaną. Z twarzy spływa mi wszystko. Inne partie ciała to suchelce...a nawet to mało powiedziane. Czy olej kokosowy nada się na inne partie ciała poza twarzą?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sprobuj. Ja czasami lubię się nasmarować olejem kokosowym. W przyszłości chce sprawdzić, czy wprowadzony na stałe zamiast balsamu poprawi wygląd skóry.

      Usuń
  17. A co z olejkiem arganowym? Czy jako posiadaczka cery mieszanej i do tego odwodnionej mogę go stosować? Zastanawiałam się ostatnio nad jego kupnem.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli masz tendencje do zapychania spróbowałabym czegoś bezpieczniejszego z listy. A jeśli zależy ci na nawilżeniu, sam olejek najprawdopodobniej nie będzie wystarczający.

      Usuń
    2. A cos na temat oleju kokosowego na nne partie ciała niż twarz?

      Usuń
    3. Ja kokosa na ciele lubię, szczególnie wersję monoi:)

      Usuń
  18. hej, a co byś proponowała dla osób z tendencją do zapychania (czasami mam wrażenie że zapycha mnie nawet powietrze)? czytałam linka o polecanym fitomedzie, ale jego data ważności to 3 miesiące, stosując sposób Twojej koleżanki (używanie małej ilości, tylko na wysuszone miejsca i nie za często) w tym czasie zużyłabym max 1/4 opakowania. I przy okazji myślisz że kremy bb(np. eveline) zapychaja bardziej niz podkład bo jeśli się nie mylę mają silikony czy są bardziej lekkie więc mniej? :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana zależy o jakich kremach bb mówisz. Te koreańskie często mają więcej silikonów niż nasze, nasze z kolei mają tyle samo co drogeryjne podkłady.
      W Twojej sytuacji zastanowiłabym sie nad lekkimi minerałami:)
      Fitomed zawsze można kupić z kimś na spółkę... A jeśli chodzi o zapychanie- co dokładnie stosujesz?

      Usuń
    2. Kurcze ja to zamawiam już jednorazowo dwa opakowania Fitomedu, bo używając z moim TŻ starcza nam na miesiąc i wolę mieć zapas niż cierpieć z powodu jego niedostępności na doz-ie, więc nie wierzę absolutnie że używając go co dzień lub co drugi dzień przez 3 miesiące go nie zużyjesz anonimku wow? to że znajoma Alinki używała małej ilości nie znaczy że Ty nie będziesz potrzebowała go więcej, to tylko 9.88zł na 3 miesiące a jak jakimś cudem jednak zostanie mozna posmarować ręce czy dekolt i też będzie :) Pozdrawiam

      Usuń
    3. Obecnie niczym nie nawilżam, bo tak się boję zapychania. Ale w sumie anonim z 16:19 ma rację, najwyżej zużyję na pięty ;) większość kremów w moim przypadku tak kończy. Pomysł z minerałami faktycznie dobry, a fitomed już zamówiłam na doz-ie. Fajny by był w przyszłości jakiś post o pielęgnacji cery baaardzo skłonnej do zapychania. Wiem, że to sprawa bardzo indywidualna ale kilka uniwersalnych rad w jednym miejscu byłoby super, poza tym dziewczyny w komentarzach mogłyby się podzielić swoimi trikami, bo nie tylko co, ale jak stosować w przypadku tak problematycznej skóry jest istotne. Dzięki za rady i pozdrawiam, Sylwia

      Usuń
    4. Sylwia koniecznie odwiedź tego bloga kosmostolog.blogspot.com

      Usuń
  19. Dzięki Alina za odpowiedź o podkładach, pierwszy post usunęłam bo był bez sensu "poleciłabyś coś NIE nawilżającego..." bez komentarza :) ale widzę, że się domyśliłaś :D dzięki serdeczne za pomoc, będę testować!! :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Bardzo przydatny post, dziękuję za tę listę olejów, które mogą używać cery tłuste, a których powinny się wystrzegać :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Mam z pachnotki ale nie jestem z niego zadowolona. Chyba najlepszy był argonowy - szczególnie pod oczy

    OdpowiedzUsuń
  22. Ja kupiłam po twoich recenzjach olejek z czarnuszki oryginalny i mnie uczulił tak mocno, że miałam gorączkę twarzy i opuchliznę przez 10 dni:(
    Dlatego teraz straciłam zaufanie dla tych specyfików.
    Może u innych się sprawdzi..ale ja mam widocznie alergię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale olej z czarnuszki powinno się chyba rozcienczać, jednak nie jestem pewna

      Usuń
    2. Ja miałam podobnie ale bez gorączki,dodany do glinki dosłownie poparzył mi całą twarz, a nakładany samodzielnie w małych ilościach powodował że piekły mnie bardzo oczy, nie wiedzieć czemu

      Usuń
    3. Miałam dokładnie tak samo z czarnuszką, poparzyl mi całą twarz, oczy bardzo piekły mimo nałożeniu oleju na twarz i bardzo źle wspominam ten olej :(

      Usuń
  23. Hej dziewczyny, uzywam oleju do twarzy dr. hauschki do cery mieszane i tlustej.
    Czy ktorys z wyzej wymienionych olejkow dalby rade go jednak zastapic ? Przynajme ze bardzo lubie rezultaty tego oleju, moja cera faktycznie poprawia sie po nim, lecz czas wchlaniania jest strasznie dlugi i nie lubie go uzywac zwlaszcza rano (noca nie stosuje olejow).
    pozdrawiam
    hafla

    OdpowiedzUsuń
  24. uwielbiam olejki uważam że nic tak nie pielęgnuje naszej skóry jak właśnie one

    OdpowiedzUsuń
  25. hej hej:) ja polecam olej jojoba jest rewelacyjny nie zatyka a świetnie nawilża i reguluje produkcję sebum.
    Mam za to pytanie z innej beczki, jak się sprawdziła wcierka do skóry głowy z żyworódki pierzastej? można stosować wcierki na suche włosy, np. na drugi dzień po myciu? włosy będą świeże?

    OdpowiedzUsuń
  26. Przed porodem miałam dość mocno tłustą cerę ;) Ideałem był olej konopny, mimo smrodku wilgotnej ziemi. Lubiłam też orzecha włoskiego, jojobę i pachnotkę :)

    Teraz cerę mam suchą i wybieram bardziej odżywcze oleje, jak awokado, makadamia, arganowy, pestki śliwki, orzech laskowy :)

    OdpowiedzUsuń
  27. Mi oleje raczej nie skutkują dobrze ponieważ mam skórę skłonną do wyprysków. U mnie akurat na blogu prowadzę akcję dot. wybielania blizn po trądziku czy są może olejki wybielające blizny? Z chęcią bym też przetestowała,
    Odwiedź i mnie czasem Alinko ;) Pozdrawiam
    Ania ze spotkania Eucerinu w Warszawie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi blizny zjaśniały po oleju kokosowym i arganowym

      Usuń
    2. Hej, ja też mam skórę skłonną do wyprysków i trądziku, b. tłustą i olej arganowy zdziałał u mnie cuda. Niesamowicie rozjaśnił mi przebarwienia po trądziku, a prócz tego skóra wydziela duuuużo mnniej sebum. Spróbuj, jestem pewna, że nie pożałujesz!

      Usuń
  28. Gdzie można nabyć tego typu oleje?
    Pozdrawiam :)
    ________________________________
    http://tanczacazkosmetykami.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  29. Jestem niestety posiadaczką suchej cery, więc jestem skazana na oleje ;) U mnie doskonale zdaje egzamin argan, awokado i olej z pestek truskawek :)
    A resztę olei wolę stosować na włosy ;)

    OdpowiedzUsuń
  30. Khadi Anti-Age

    OdpowiedzUsuń
  31. Witam, chcialabym spytac czy olejek z avocado jest olejkiem schnacym? Chcialabym jeszcze serdecznie prosic o linka albo informacje na czym polega metoda mycia skory olejami.dziekuje serdecznie za posta moze okazac sie bardzo pomocny:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jeśli chodzi o oczyszczanie skóry(demakijaż)moja metoda jest taka: oczy zmywam micelarnym,a w twarz wcieram swoją mieszankę(kokos i argan ostatnimi czasy) kolistymi ruchami aż do moment rozpuszczenia się makeapu(na wyczucie).następnie mały ręczniczek bawełniany moczę w ciepłej wodzie i wycieram całą olejowo-makijazową mieszankę z twarzy(kilkakrotnie przepłukuję ręcznik i wycieram aż uznam,że jest ok) .Całą pielęgnację kończę nałożeniem oleju z pestek brzoskwini(taki mam bo serce mi tak podpowiedziało ale chyba zmienię na ten bezpieczniejszy.) Ot i cały rytuał.Moja skóra go kocha i odkąd go stosuję mam z bańki problem z niedoskonałościami wyskakującymi przed miesiączką.

      Usuń
  32. Ja polecam olej z pestek dyni - do cery trądzikowej i tłustej jest super. Tylko uwaga strasznie brudzi, więc sprawdzi się do OCM lub jako maska nałożona na 0,5-1 godzinki :)

    OdpowiedzUsuń
  33. Kochana Alinko! Przepraszam, że piszę pod tym postem, ale bardzo mi zależy, abyś zauważyła. Jesteś moją kosmetyczną mentorką i proszę Cię o radę w bardzo ważnym dla mnie temacie: pisałaś kiedyś post o plancecie, czy mogłabym ją stosować na brwi? Muszą mi szybko odrosnąć, bo wprawiają mnie w okropne kompleksy. POMOCY!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana, wieczorem podam Ci wszystkie możliwe sposoby, jest ich mnóstwo:)

      Usuń
    2. Ok:) Możesz wcierać olejek rycynowy, musztardowy, imbirowy:) Mogłabyś spróbować z placentą ale resztę ampułki musisz zużyć na włosy, bo nie możesz stosować jej po jakimś czasie (składniki się ulatniają). Więc jest to chyba średnio opłacalna opcja jeśli nie zależy ci też na wzroście włosów. Za to polecam long 4 lashes- mają chyba też wersję do brwi właśnie:) porównaj skład ze składem wersji do rzęs i zobacz który będzie mocniejszy:)

      Usuń
  34. Alinka jesteś najlepsza, zawsze potrafisz pomóc! :) Dziękuję.


    www.hayjulia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  35. Alu, a może mogłabyś polecić mi olejek do OCM - mam cerę suchą, ale podatną na zapychanie. Będę wdzięczna za pomoc :)

    OdpowiedzUsuń
  36. A olejek herbaciany? Z czym go łączyć? Mam dosyć zanieczyszczoną skórę i obawiam się, że może mi ją bardziej zapchać.
    Pozdrawiam
    Patrycja

    OdpowiedzUsuń
  37. O kurcze... a ja myslałam, że przy mojej tlusto-mieszanej cerze mogę stosować olejki tylko przy OCM. Teraz zaczne nakładać na noc :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Hej Alinko, od jakiegoś czasu przeglądam Twojego bloga i teraz akurat potrzebuję konkretnej odpowiedzi ;) Chciałabym zacząć używać jakiegoś olejku do twarzy, ale niestety, mam tendencję do wągrów na nosie i zaskórników na czole. Mogłabyś mi podpowiedzieć, który z olejków byłby najlepszy? I gdzie je kupić najbezpieczniej? ;) Dziękuję za radę z góry ;**

    OdpowiedzUsuń
  39. Bardzo przydatny post dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  40. Alinko jakie polecasz naturalne suplementy diety przy cerze problematycznej ? Mam tu na mysli np. olejek z wiesiołka, tabletki z oregano itp :)

    OdpowiedzUsuń
  41. Świetny post !! :) Ja zawsze unikałam olejków, ponieważ jestem posiadaczką cery tłustej/mieszanej i obawiałam się właśnie wzmoże produkcję sebum i wysypu trądziku.. Mogłabyś kochana polecić jakiś olejek do mojej twarzy ??

    OdpowiedzUsuń
  42. Jaki kwas hialuronowy ze sklepu e-naturalne.pl polecasz do skóry mieszanej bardziej suchej niż tłustej z pierwszymi zmarszczkami, dodam że mam prawie 20 lat :P

    OdpowiedzUsuń
  43. Olej z jojoba mnie zaciekawił- nie sprawdza się na bardzo suchej skórze ciała, tym bardziej, jeżeli ma się AZS i skóra aż prosi się o coś BAAAARDZO tłustego, natomiast na twarz odwodnioną jest mega fajny, bo szybko wysycha, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Kwas hialuronowy używam również, ale stosuje je zamiennie. Jak stosuje olej na twarz, to tylko na noc i nie mieszam z niczym innym, a jak kwas hialuronowy to na to zawsze krem i na dzień i na noc. Nie próbowałam jeszcze połączenia olejek i kwas- może będzie to dobry pomysł, gdy skóra potrzebuje pić, a nie chcę jej zapchać. Dzięki Alinka :)

    OdpowiedzUsuń
  44. Ja stosuje olejek myjący z Biochemii Urody z drzewa herbacianego (na bazie słonecznikowego) i jestem zachwycona. Zastąpiłam nim mydlo Aleppo, na które moja skóra przestała pozytywnie reagować po przeprowadzce z Olsztyna do Warszawy (zamieniłam cudowną wodę na twarde badziewie w kranie i od zeszłego roku próbuję jakoś się do tego przystosować;/). Olejek jest świetny i jestem z niego bardzo zadowolona, można go używać bez wody (spłukać hydrolatem, wodą różaną albo micelem) i nie potrzeba po nim przeważnie kremu na noc.

    Alinko, bardzo proszę o posta dla dziewczyn, które nie potrafią poradzić sobie ze zmianą wody w pielęgnacji. Dla mnie osobiście jest to tragedia, bo zmiana miejsca zamieszkania i wody zniszczyła efekty jakie wypracowałam świadomą pielęgnacją:( muszę szukać zamienników dla sprawdzonych kosmetyków, a przy twardej wodzie mogę zapomnieć o delikatnym szamponie. Za to jak wracam do domu to moja skóra promienieje, a włosy są nie do poznania. Kupiłam specjalny filtr na kran do zmiękczania wody, próbowałam płukać włosy w płukankach, wodzie z octem ale jest to doraźne rozwiązanie. Dziewczyny, jak Wy sobie radzicie z twardą wodą?? Pozdrawiam, Ola

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A próbowałaś do mycia twarzy wody oligoceńskiej z jednej z warszawskich studni?
      Woda oligoceńska jest bardzo dobra, ale trzeba przynosić sobie codziennie świeży baniak.
      Pozdrawiam, Malina

      Usuń
    2. Jeśli chodzi o twarz to nie mam aż takiego problemu, jak z włosami. Twarz myję olejkiem, hydrolatem i wodą różaną, więc daję radę. Najbardziej uciążliwe jest zmywanie maseczek i peelingów, bo ciężko to robić wacikiem, bez pomocy wody. Największym problemem są włosy - mam naturalne blond włosy prawie do pasa, bardzo cienkie i delikatne, a jednocześnie gęste. Jak myłam je metodą OMO co drugi dzień w moim rodzinnym mieście to naprawdę były piękne i nie miałam z nimi żadnego problemu, pielęgnacja też nie była uciążliwa. A teraz po myciu czuję po prostu taki okropny osad, nic nie daje ostatnie płukanie w przegotowanej wodzie z octem albo cytryną, a mycie całych włosów w wodzie donoszonej z innego źródła jest trochę nieporęczne ;/

      Usuń
    3. P.S. gdzie znajduje się ta studnia? dziękuję za poradę :)

      Usuń
  45. Bardzo fajny post, ale mam cerę suchą i kompletnie nie znam się na olejkach, a chciałabym spróbować. Nie chce kupić czegoś co nie będzie przeznaczone dla mnie. Jakie olejki do cery suchej polecasz?:)

    OdpowiedzUsuń
  46. moja cera ucieszy sie z tych olejow;)

    log z inspiracjami modowymi, gotowymi zestawami(ostatnio minimalistyczne, dla wielbicielek boho) i poradami dietetyczno-kosmetycznymi, przepisami(np pasta z makrela i awokado) : http://patosichaos.wordpress.com/

    OdpowiedzUsuń
  47. to pora zaopatrzec sie w olej:)

    blog z inspiracjami modowymi, gotowymi zestawami(ostatnio minimalistyczne, dla wielbicielek boho) i poradami dietetyczno-kosmetycznymi, przepisami(np pasta z makrela i awokado) : http://patosichaos.wordpress.com/

    OdpowiedzUsuń
  48. bioaktywny żel z żyworódki pierzastej wzbogacony aloesem uzywałaś kiedyś tego produktu ? Co o nim sadzisz?> ; )

    OdpowiedzUsuń
  49. Polecam olejek arganowy na twarz świetnie nawilża i wygładza cerę ;) u mnie widocznie zmniejszył blizny po trądziku stały się mniej widoczne ;)
    Pozdrawiam Nat

    OdpowiedzUsuń
  50. Alinko a olej z avokado nalezy do schnacych czy nieschnacych olei ??

    OdpowiedzUsuń
  51. Alinko a olej z avokado nalezy do schnacych czy nie schnacych ??

    OdpowiedzUsuń
  52. Kochana, ten post mi z nieba spadł bo właśnie przymierzam się do wypróbowania olejków i kwasu hialuronowego:) Jesteś skarbnicą wiedzy!
    P.S. dowiedziałaś się już może czegoś o zielonkawym pyszczku od koleżanki;)?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Alinka pisała Ci o tym "pyszczku" :D z tego co kojarzę w poprzednim poście...ale ułatwię Ci sprawę, poszukam i Ci tu wkleję :) Pozdrawiam

      Usuń
  53. Hej ;) Mam cerę problematyczną i od jakiegoś czasu używam tonika z olejkiem herbacianym ( wystarczy przegotować wodę odczekać aż ostygnie i jak już będzie letnia wlać do niej kilka kropel olejku herbacianego ;) ) i przemywać nim całą twarz omijając okolice oczu :) jeśli któraś z was ma czasem większe niespodzianki to można sam olejek punktowo ;) jeden minus że on troszkę wysusza ale wystarczy że potem się posmaruję twarz olejkiem w moim przypadku arganowym ;)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  54. ja mam chyba cerę mieszaną chociaz ciezko mi okreslic. Czesto mam 'tlustą twarz' jestem w takim wieku ze wyskakuje mi sporo zaskornikow, ale z drufiej strony cały czas schodzi mi skóra z nosa i czola moze nie az tak bardzo ale bardzo to widac po nalozeniu podkladu co mocno męczy. I kiedy uzywam kosmetykow do cery suchej to wyskakuje mi więcej pryszczy po skora sie natluszcza zamiast nawilzyc ;/ a kiedy uzyje czegos do cery tlustej lub mieszanej to skóra bardzie się luszczy. Tak więc 3 razy dziennie myję twarz samą wodą i tak jest najkorzystniej dla mojej cery. Jakich olejow mam szukac?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skóra Ci się łuszczy po użyciu specyfików do cery tłustej mieszanej, pewnie dlatego, że tak naprawdę te produkty nie robią nic dobrego. Ich głównym przeznaczeniem jest wysuszanie! Powinnaś szukać produktów do cery wrażliwej, hipoalergicznych :)

      Usuń
  55. Alinko, ja mam bardzo suchą cerę, ale jest ona mimo wszystko mieszana gdyż się przetłuszcza, z tym problemem poradziłam sobie stosując kosmetyki mineralne które poprawiły stan mojej cery. Jednak przez niedoskonałości cery, wypryski i suchość po nałożeniu kremu i pudru twarz mimo wszystko wygląda jak pustynia, jest popękana i pełno suchych skórek. Nie umiem sobie z tym poradzić. Długo miałam problem z nawilżeniem. Obecnie stosuję lekki krem brzozowy Sylveco jednak nie nawilża on tak dobrze jak bym chciała ale jest idealny pod makijaż. Zimą stosowałam masło shea ale to natłuszcza tylko chwilowo, nie nawilża. Kosmetyki te odkryłam na Twoim blogu za co dziękuję! Jednak potrzebuję czegoś mocniejszego. Dodam iż piję bardzo dużo wody.
    Podobną sytuację mam na nogach gdzie skóra jest tak popękana od używania maszynki że wygląda jak Sahara. Tam stosuję krem grecki z Organic, jednak też również działa on chwilowo i ciągle muszę smarować kremem i smarować. Ehh

    OdpowiedzUsuń
  56. Konopny faktycznie jest lekki, polecam wypróbować.
    U mnie jak do tej pory najbardziej zapychajacy byl makadamia, ryżowy tez jest ciężki.

    OdpowiedzUsuń
  57. p.s czy do tych silniejszych detergentow zalicza sie plyn micelarny ??

    OdpowiedzUsuń
  58. Od paru dni stosuję olej konopny na twarz :) Na noc wmasowuję go solo na twarz wilgotną po przetarciu naparem z żywokostu. Na dzień stosuję go z kwasem hialuronowym, ale w sposób inny niż opisane przez Ciebie: mieszam w dłoni olej z kwasem i takie nibyserum wcieram w przetartą żywokostem cerę :) Przez te parę dni trudno powiedzieć cokolwiek o wpływie na stan skóry.

    Póki co jedynym zauważalnym minusem jest dla mnie to, że olej wraz z kwasem wchłaniają się rano tak całkowicie, że nie trzyma mi się na nich puder :( A nie używam podkładu, więc do tej pory bazę pod niego stanowiły kremy na dzień i to było bardzo praktyczne :P Ale poza tym jestem bardzo zadowolona.

    Aha, kiedyś, na samym początku zachłyśnięcia się naturalną pielęgnacją próbowałam wcierać w cerę olej kokosowy i oliwę z oliwek. Takiego wysypu niespodzianek świat nie widział ;P Potem oczywiście dowiedziałam się dlaczego i Twój post też tego dotyka, ale przedtem musiałam się nauczyć na własnych błędach :D

    OdpowiedzUsuń
  59. Cześć Alinko. W jednym z komentarzy powyżej wspomniałaś, że po stosowaniu mydła trzeba zakwasić skórę. Czy mogłabyś napisać mi o co dokładnie chodzi. Ja używam mydła Aleppo do zmywania oleju przy OCM. Potem nakładam na twarz domowe serum z kwasem hialuronowym lub olej. Czy powinnam najpierw czymś zakwasić skórę twarzy? - Iwona

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana nawet woda z odrobina eko octu jabłkowego da radę:) albo wiekszosc toników:)

      Usuń
    2. A jakiś hydrolat mógłby spełnić to zadanie? - Iwona

      Usuń
  60. a co z olejkiem arganowym? ja rownie, jestem posiadaczka skory tłustej ze sklonnoscia do wypryskow, uzywam olejku arganowego wieczorem poz myciu makijazu. niczym go nie rozcienczam, po prostu bezposrednio uzywam go na twarz. Czy to jest dobry pomysl, czy moze sobie tym szkodze?

    OdpowiedzUsuń
  61. Najbardziej zadowolona byłam z olejku konopnego i po przeczytaniu tego posta, który mi o tym cudzie natury przypomniał, jestem pewna, że w najbliższym czasie do niego wrócę. Niestety nie jestem w stanie poradzić sobie z wypryskami, ale dzięki olejkowi konopnemu moja cera o wiele szybciej regenerowała się, goiła. Poza tym miałam wrażenie, że jest jakaś taka bardziej szczęśliwa ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olej konopny nie bez powodu uważa sie za jeden z najlepszych do cery trądzikowej:) dziękuje chyba jestem:))

      Usuń
  62. Obserwuje Twój blog od dawna i jestem zachwycona Twoją wiedzą i sposobem jej prezentacji :)

    OdpowiedzUsuń
  63. Hej;) slyszalas cos kiedys o masci cholesterolowej? Bardzo ciekawy temat, mysle, ze wiedza o nim przyda sie Twoim czytelniczkom;))

    OdpowiedzUsuń
  64. Ja obecnie używam oleju z róży (do cery problematycznej) i sama nie wiem, ale są dni, kiedy moja cera wygląda super, a są takie (dość długie okresy), że tragiczny stan mojej skóry dobija. Z czego to wynika? Dodam, że często miewam alergię na różne mazidła, a obecnie moja cera weszła w straszną fazę przesuszenia, z niespodziewajkami, na całej twarzy :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana, jesli pilelegnacja sie nie zmienia a stan skory tak, ma na to wpływ dieta, hormony:)

      Usuń
  65. Aliiiiinkooooooo :) Zrób o tym jak naturalnie zwiększyć odporność organizmu!!! :-)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana juz było:) http://www.alinarose.pl/2014/04/podnosimy-odpornosc-sleek-stacjonarnie.html

      Usuń
    2. Oj sorry :D Ale dzięki, dzięki :* Już czytam

      Usuń
  66. Mam tłustą, problematyczną cerę i olej jojoba to najlepsze co mi dala natura:) Oleju lnianego używam do OCM, więc post według mnie w 100% trafny.

    OdpowiedzUsuń
  67. Droga Alino, trzeci komentarz od góry to spam :)

    OdpowiedzUsuń
  68. Bardzo fajny post:) Ja mam olejek z pestek malin, ten http://archiwum.allegro.pl/oferta/ol-vita-olej-z-pestek-malin-30ml-zimnotloczony-i3273944822.html
    ale zastanawiam się czy po otwarciu trzeba go trzymać w lodówce. Alinko jak Ty myślisz?
    I czy do mojej mieszanej cery i skłonnej do zapychania mogę od czasu do czasu używać masła schea ?
    Pozdrawiam serdecznie, Ewa.

    OdpowiedzUsuń
  69. Alinko czy to prawda, że olejek z pestek winogron nadaje się dla cery wrażliwej i naczynkowej? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak chociaż nie powiedziałbym aby miał jakiś szczególnie zbawczy wpływ na naczynka:)

      Usuń
  70. Hej dziewczyny, jeśli macie trudności w wyborze oleju, to może pomogą wam szczegółowe opisy na stronie ZSK: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/c/Oleje-zimnotloczone/4. Ja na tej podstawie dla swojej mieszanej/trądzikowej cery wybrałam olejek jojoba, który reguluje wydzielanie sebum i nawilża. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  71. Hej Alinko :) czytam twojego bloga i te wszystkoe cenne wskazowki dotyczace pielegnacji na codzien ,jestem pod wrazeniem twojej zdobytej wiedzy na ten temat i tego ze ma to poparce w twoim wygladzie , wygladasz pieknie a twoja cera jest gladziutka i zdrowa , czytam te posty i mam nadzieje ze kiedys odnajde wkoncu pielegnacje dla mojej paskudnej ery tradzikowej , gdy zawiodlo juz wszystko ..mazidla i lekarstwa mam nadzieke ze uda mi sie odnalezc delikatna pielegmacje dla siebie .Podziwiam Cie za samo zaparcie i wytrwalosc w tych wszystkich kuracjach dla swojego organizmu :) marze aby kiedys moja cera wygladala chociaz w 1/4 tak jak twoja . Goraco pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  72. Podobno olejek sezamowy jest dobry dla takiej skóy :)

    OdpowiedzUsuń
  73. Właśnie, szkoda że nie wspomniałaś o oleju z awokado, niedawno taki kupiłam na skarbach maroka i muszę powiedzieć że się polubiliśmy. Mieszam go z olejem rycynowym i odrobiną oliwy z oliwek i jest super:)

    Kori

    OdpowiedzUsuń
  74. Hej. A olejek marchewkowy/karotenowy do której grupy się zalicza? Bo mam go w domu i tak się zastanawiam, czy go mogę stosować przy mojej miejscami przetłuszczającej się, miejscami przesuszonej, często czerwieniejącej, z licznymi niedoskonałościami cerze.

    OdpowiedzUsuń
  75. Alinko, a czego używasz do demakijażu? Szukam czegoś dobrego i jak najmniej chemicznego, a jakiekolwiek zmywanie olejem się nie sprawdza

    OdpowiedzUsuń
  76. A co z olejem z awokado? Zapycha czy poprawia stan cery?

    OdpowiedzUsuń
  77. A co z olejem z awokado? Zapycha czy poprawia stan cery?

    OdpowiedzUsuń
  78. Aaron co z olejem z awokado? Zapycha czy poprawia stan cery?

    OdpowiedzUsuń
  79. Dzis myslalam zeby rozpoczac ocm ale nie mialam pojecia po jaki olej siegnac. W sumie dalej nie wiem. Mam strasznie duzo wagrow i zaskornikow (caly nos, broda, kolo nosa, troszke czolo), mimo to skore mam raczej z tendencja do przesuszania nawet ta na nosie. Nie mam pojecia ktory olej wybrac i z czym go polaczyc. Moze ten z malin? Sama nie wiem. I zauwazylam ze mam dziwne wlosy, po nalozeniu masla shea albo np oliwy wcale nie sa nawilzone, wrecz przeciwnie, placza sie i sa hm dziwne. Moze cos mi doradzisz. Pozdrawiam, wierna czytelniczka

    OdpowiedzUsuń
  80. Napiszę trochę nieadekwatnie do postu... ale jesteś dla mnie chyba największym znawcą w blogosferze w tak wielu dziedzinach, dlatego pozwolę sobie zawrócić Ci głowę i z góry przepraszam! ;)

    Pochwalę się, że ostatnio przestawiam się na kosmetyki naturalne - do kremu dodaję masła shea i olejku arganowego (oba 100%), a czasem nawet na noc krem pomijam i tylko masło plus olejek... Obecnie stosuję krem Iwostin z serii Sensitia, ale jak tylko go wykończę, koniecznie wypróbować muszę polecany przez Ciebie krem brzozowy z Sylveco. I widzę duuuuże zmiany w stanie mojej cery na plus :)
    Zaczęłam nawet natchniona Twoimi postami regularnie używać sokowirówki, ale to już inny temat... słowem - jesteś inspiracją i motywujesz jak nikt inny ;)

    Przechodząc do sedna sprawy - w całym tym zachwycie nad moimi postępami w pielęgnacji nie odstawiłam bazy pod makijaż... na krem nakładam odrobinę bazy wygładzającej Dax, która doskonale wiem, że jest silikonowa bombą... powoli opakowanie zaczyna sięgać dna, więc to dobry moment, żeby się jej pozbyć raz na zawsze ;) dlatego pytam Cię jako eksperta czy jest coś co poleciłabyś mi jako zamiennik? Coś o zachęcającym składzie, co nie zrobi krzywdy, a jednak odrobinę przedłuży trwałość makijażu? Bo chyba używanie bazy weszło mi już w nawyk. Dodam, że mam suchą cerę i używam podkładu HM Bourjois, a okazyjnie Revlonu.

    Ogromnie będę wdzięczna za jakieś sugestie :) i przepraszam za tak rozwlekły komentarz...

    Pozdrawiam,
    Anniq :)

    OdpowiedzUsuń
  81. właśnie ostatnio się zastanawiam nad kupnem olejku z konopii (zaskoczyło mnie, że można coś takiego kupić :D)

    osobiście posiadam olejek z drzewa herbacianego i jest niezły ;)

    OdpowiedzUsuń
  82. A co powiesz o oleju arganowym? Ja obecnie zmywam nim makijaż. Rozcieram go po twarzy a poźniej sciągam gorącą sciereczką... Mam cerę tłustą i po odstawiniu żeli przejście na ten olej znacznie poprawiło stan mojej cery... Dodam tylko że nie nakładam oleju na całą noc, stosuję tylko i wyłącznie do demakijażu.

    OdpowiedzUsuń
  83. Alinko jakie polecasz olejki o działaniu odkażającym antybakteryjnym ? :)

    OdpowiedzUsuń
  84. Droga Alinko,
    A czy używałaś może oleju emu?
    Podobno jest to panaceum na chorą skórę i wszystkie problemy z cerą.
    Ja mam cerę silnie naczynkową z trądzikiem zaskórnikowym i bardzo dużą ilością blizn i przebarwień, dlatego planuję kupić taki olej emu:
    http://www.iherb.com/Emu-Gold-100-All-Natural-Emu-Oil-Ultra-Active-1-2-fl-oz/13198#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=emu%20oil&rc=34&sr=null&ic=1
    Serdecznie pozdrawiam,
    Malina

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aha zapomniałam napisać, Alinko, ogromnie Ci dziękuję za inspiracje i zmianę sposobu myślenia o skórze.
      Dzięki temu blogowi wprowadziłam do pielęgnacji naturę: OCM z maceratu lnianego z żywokostu (do mycia twarzy i olejowania włosów), mydło Aleppo bio 50% EcoRiche Damas Riche (wg mnie to najlepsze ze wszystkich mydełek Aleppo), domowy tonik z octem jabłkowym, tonik z owsianki, aloes, savon noir oraz lekkie oleje (moje ulubione to olej malinowy, olej jojoba, olej tamanu oraz serum-olejek gojący na blizny i rozstępy z BU, (który jest mieszanką 5-ciu super olejków: z kocanki, tamanu, róży rdzawej, rokitnika, pietruszki) oraz olej z korzenia łopianu Nami do włosów i do ciała. No i oczywiście minerały zamiast podrażniającej i zatykającej pory kolorówki.
      To wszystko daje świetne efekty, choć do ideału ciągle daleko, jednak w porównaniu do dawnej tragedii jest o niebo lepiej.

      Ale moim największym hitem do pielęgnacji skóry okazał się DermaRoller 0,5 mm (stosowany 2-3 razy w tygodniu wieczorem (czyli co 2-3 dni) z organicznyn olejem z nasion chińskiej zielonej herbaty camellia sinensis, który jest bardzo tłusty, ale pod rolkę idealny) oraz surowym olejem z pestek malin, czyli prosty, krótki i bezpieczny zabieg odmładzający, regenerujący i zdecydowanie poprawiający jakość skóry.
      Ja myję DermaRoller pod strumieniem zimno-letniej wody i dezynfekuję najpierw srebrem koloidalnym w sprayu, a później dodatkowo spożywczym spirytusem 95% w sprayu.
      Nie wolno używać przy rolce żadnych kosmetyków / preparatów z zawartością składników syntetycznych, np. syntetycznych witamin i innych mocno działających składników, np. preparatów z olejkami eterycznymi, bo w trakcie nakłuwania skóry rolką DermaRoller lub stemplem DermaStamp dochodzi do transdermalnej absorpcji składników i ich przenikania do krwi przez naczynia włosowate, co mogłoby prowadzić nie tylko do niepotrzebnego bardzo silnego podrażnienia skóry i długiego okresu rekonwalescencji, ale przede wszystkim do toksycznego obciążenia wątroby.
      Udowodniono, że przy mikronakłuwaniu rolką dochodzi do 10.000 razy większego wchłaniania składników kosmetycznych w skórę). Polecam filmy i stronę WhiteLotusAntiAging:
      http://www.youtube.com/watch?v=g4w_rYegNmo
      http://www.whitelotusantiaging.co.uk/blog/
      Serdecznie pozdrawiam,
      Malina

      Usuń
  85. moja skóra niestety odrzuciła olej arganowy za to przyjęła avokado i słodkie migdały plus kwas hialuronowy i mydło aleppo buzia bez problemów. Mam zamiar wypróbować tonik który Alinko polecasz z sylveco i kolejne oleje dynia i śliwka dużo dobrego o nich słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  86. a olejek arganowy nadaje się do stosowania na twarz przy cerze mieszanej?

    OdpowiedzUsuń
  87. WITAM
    a co sądzicie o olejku tamanu? bu przy mojej mieszanej cerze jest ok, fajnie się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy.

    OdpowiedzUsuń
  88. Nie widzę nic o oleju ze słodkich migdałów, a również fajnie się sprawdza, bo ma "suchą" konsystencję.

    OdpowiedzUsuń
  89. czy zdrowe jest używanie oliwki np. hipp na twarz na noc? słyszałam różne opinie, a rezultaty są bardzo zadowalające

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oliwka Hipp ma w składzie dwa oleje: słonecznikowy i migdałowy plus zapach. Jeśli taka mieszanka Ci nie zaszkodzi, to stosuj :)

      Usuń
  90. Cześć,
    bardzo ciekawy post, sama mam cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczającej się i ten tekst mi się przyda, tylko wkradł Ci się błąd: dwa pierwsze akapity są zdublowane w tekście już na samym początku. Taka mała podpowiedź.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  91. Po Twoim poście planuję kupić olej z pestek winogron, może moja cera się wreszcie uspokoi, ale mam obawy, bo zawsze bałam się olei.. Wszystkie kremy, które do tej pory stosowałam lubią mnie zapychać i tworzy się więcej pryszczy, tak więc wpadam w błędne koło ;/ zawsze myślałam, że z olejami byłoby jeszcze gorzej :)
    jak nakładać go na twarz, np. wieczorem na kilka godzin? wystarczy kilka kropel wsmarować palcami, czy np. wacikiem?

    OdpowiedzUsuń
  92. Alinko, czy któryś z podanych przez Ciebie olejków będzie przydatny również do cery naczynkowej? moja cera oprócz tego, że jest mieszana, jest też zaczerwieniona i pełna popękanych naczynek, których przybyło mi po porodzie. Będę wdzięczna za Twoją radę:) Pozdrawiam, Gosia

    OdpowiedzUsuń
  93. swietny post, bardzo mi sie przydal! Dzieki :)

    OdpowiedzUsuń
  94. Alinko, co ciekawe, ja mam cerę mieszaną, a o dziwo sprawdza się u mnie olejek ze słodkich migdałów :) Po żadnym kremie nie miałam tak wyrównanego kolorytu cery, tak promiennej twarzy :) Ciekawe, co będzie za jakiś czas... Jakieś rady odnośnie stosowania tego olejku przy moim typie cery? :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  95. Cześć Alinko! Mam takie pytanie - co sądzisz o olejku z kurkumy i drzewa sandałowego? Kupiłam sobie taki z Orientany - i owszem super nawilżenie, ale miałam wrażenie że mnie zapchał, więc go odstawiłam i trochę boję się do niego wrócić. Pozdrawiam Cię serdecznie!
    Zośka

    OdpowiedzUsuń
  96. Alu, ratuj! ;) Jak odróżnić oczyszczanie się skóry (trądzikowa, z zaskórnikami, przetłuszczająca się, ale wrażliwa i miejscami przesuszona) od jej zapychania? Wiem, że to kwestia dość indywidualna, i że najlepiej byłoby odstawić potencjalny produkt i zobaczyć, ale nie bardzo tak się da. Po jakim czasie można stwierdzić, że skóra dobrze/źle reaguje?

    OdpowiedzUsuń
  97. Mogłabyś mi odpisać na pytanie, które już wcześniej zadałam? Chodzi o olejki dla cery suchej ;)

    OdpowiedzUsuń
  98. Moja cera BYŁA cerą tłustą, jednak w związku z tym, że w czasie ciąży postanowiłam zmienić wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne na takie "EKO" cera zmieniła się na normalną:) Codziennie wieczorem smarowałam twarz olejkiem arganowym lub z pestek malin, rezultat był widoczny już po tygodniu bodajże. Aktualnie cera w ogóle nie przetłuszcza się, nie muszę "ściągać" sebum w ciągu dnia, nie świecę się. Moja rada: posiadaczki tłustej cery - OLEJOWANIE! :)

    OdpowiedzUsuń
  99. Czy zamiast oleju z wiesiołka można stosować tabletki ? Czy jest to, to samo działanie? :)

    OdpowiedzUsuń
  100. Mała czepialska uwaga od studentki farmacji ;) Nie należy stosować nazwy "olejek" do określenia olei tłustych, gdyż tym mianem określa się olejki eteryczne. Jakoś tak się komercyjnie utarło "olejek arganowy" na przykład, bo po prostu ładniej brzmi, ale myślę, że prawdziwych urodomaniaczek nie trzeba zwodzić uładnionymi nazwami :P A oprócz tego fajny wpis. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  101. A co Alino powiesz na temat olejku tamanu? Słyszałam o nim wiele dobrego i zastanawiam się nad jego kupnem. Czy on również zalicza się do olejów schnących?:)Z góry dziękuję i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  102. Alinko:)
    Tego właśnie potrzebowałam: ) Dowiedziałam się właśnie jaki kardynalny błąd popełniałam przy olejowaniu. Niedawno pisałam Ci na facebooku,że zauważyłam,że podczas olejowania moja skóra wyraźnie się zapchała i mam więcej zaskórników, czy jest to wina oleju?HA! OLIWA Z OLIWEK! przez tyle czasu!A lniany piję codziennie, zamiast go użyć również do olejowania:)To wiele wyjaśnia i rozjaśnia ciemny umysł nieświadomego człowieka:)Dzięki za ten post!ALLELUJA!Zaczynam od nowa!

    OdpowiedzUsuń
  103. A co Alino sądzisz o oleju tamanu? Czy nadaje się do skóry mieszanej?:)

    OdpowiedzUsuń
  104. Na reszcie coś dla skóry mieszanej i tłustej! Długo czekałam na taki wpis na blogu i się nie zawiodłam :). Mysle, ze to wlasnie posiadaczki takich cer mają najtrudniej.
    Mogłabyś Alinko zrobić jeszcze post o kosmetykach dla takiej cery? WIem, ze sama takiej nie masz, ale moze wnioskujac po składach wskażesz nam produkty, które mogą się sprawdzić? :)

    OdpowiedzUsuń
  105. Czy zamiast oleju z wiesiołka można stosować tabletki ? Czy jest to, to samo działanie? :)

    OdpowiedzUsuń
  106. Świetny wpis, bardzo przydatny! Mam mieszaną cerę i uwielbiam używać olej z pestek malin :) Żałuję tylko, że nie powinnam stosować na twarz oleju kokosowego - tak go ubóstwiam!

    OdpowiedzUsuń
  107. ja najpierw pozbywam się makijażu płynem micelarnym, a potem stosuję mieszankę olejów, tj. naftę, rycynowy i pichtowy. przemywam nimi twarz i zostawiam na dłużej - zdarza się, że i na noc - a potem zmywam chłodną wodą. była to przypadkowa mieszanka, w sumie, bo nie znam się na takich zabiegach, ale całkiem nieźle się spisuje. mam wrażenie, że domyka moje pory, "wydusza" zaskórniki i łagodzi różne nieciekawe krostki.

    OdpowiedzUsuń
  108. Ja stosują olejek arganowy i moja cera w ciągu 2 tygodni znacznie się poprawiła, mam cerę mieszaną

    OdpowiedzUsuń
  109. Ja jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego olejku dla siebie. Mam cerę suchą z mieszaną strefą T. W dniach bardziej przesuszonych używam oleju kokosowego do nawilżenia. Jako codziennego olejku próbowałam arganowego, ale mnie uczulił i lnianego, który mnie zapchał. Muszę szukać dalej.

    OdpowiedzUsuń
  110. Witam Alinko! Twoj post uratowal moja cere... doslownie. Mam cere mieszana, cale zycie borykam sie z tradzikiem z powodu celiaki, oraz nieodpowiedniej diety. Mam swiadomosc, ze chemia jaka wrzucam w siebie, znajdzie sie na skorze. Po ciazy pojawily sie okropnie rozszerzone pory. Chcialam je ratowac kremem Vichy norma derm (zawsze pomagal na pory i wypryski)... tym razen kwasy zawarte w kremie podraznily skore i pojawila sie siec naczynek, a pory ani rusz. Pozniej sprobowalam OCM z oliwa z oliwek, tez zly pomysl, znowu zaczelo mnie wysypywac, skora jeszcze bardziej tlusta. Ostatnio zaczal mnie draznic krem ktorego dziennie uzywalam, i kazdy kolejny ktory kupilam... jakies najzwyklejsze nawilzajace, ktore do tej pory sie sprawdzaly jako tako. Coz, wiec na buzi mialam juz cala game problemowi zero ratunku. Skora ziemista, szara, bardzo zanieczyszczone rozszerzone pory, szorstka w dotyku, naczynka, wypryski, blizny (ubytki w skorze i sine plamy), wagry, tlusta ale wysuszona i luszczaca sie skora. Poprostu zyc nie umierac. W momencie najgorszego zalamania, trafilam na tego posta, i przeczytalam o olejku z pestek winogron. Ktory akurat sie pojawil w sklepie. Stwierdzilam, ze zaryzykuje bo cena okolo 4 € za 250 ml, to nie to samo co ok. 4€ za 50 ml kremu, ktory moze pojdzie do kosza... a olej sie zuzyje w kuchni przecierz :) Olejek delikatny, dosc szybko sie wchlania, nie jest tak obrzydliwie tlusty jak np. oliwa i oliwek. I po dwoch tygodniach urzywania go zamiast kremu (wcieram na mokra skore), jestem w szoku! Pory sa nieporownywalnie mniejsze i oczyszczone. Skora nabrala jednolitego koloru i blasku, jest delikatna i mieciutka. Do tego splycily sie zmarszczki (najbardziej widac na czole), skora jest bardziej sprezysta i jedrna. Pojawiaja sie male ropne wypryski w miejsach wagrow, ale dosc szyko sie goja, a po wagrze nie ma sladu (mniemam ze skora sie oczyszcza). A i naczynka maja sie lepiej bo nic ich nie podraznia przy aplikacji, tak jak w przypaku kremu. Jestem poprostu przeczczesliwa!!! Nic nigdy mi tak nie pomoglo jak ten olejek, i to dzieki Tobie Alinko! Dziekuje w imieniu mojej skory ;) Pozdrawiam serdecznie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ps. Zapomnialam dodac, ze skora przestala sie tluscic... raz dla proby nie mylam i nic z tawrza nie robilam 2 dni, i byla kompletnie matowa caly czas! Nie zdarzylo mi sie to chyba nigdy... A teraz przy olejku z pestek winogron to norma ;) Polecam wszystkim tlustym i mieszanym cerom...

      Usuń
  111. Kwestia olejków jest sporna, czy stosować, czy nie. Ale po wizycie u dermatologa dostałam zalecenia stosowania olejku na noc. I cera znacznie mi się poprawiła. Więc chyba warto ;)

    OdpowiedzUsuń
  112. Hej :) słuchajcie, gdzie można kupić olejek ten chociażby z pestek malin ? czy on będzie dla mnie dobry? Mam cerę mieszaną i niestety rozszerzone pory a co za tym idzie mam zaskórniaki, a także jakieś takie małe krostki, wiec nie wiem czy mogę go stosować czy raczej jakiś inny? Będę wdzięczna za jakieś sugestie :)

    OdpowiedzUsuń
  113. Hej :) mam pytanko myślę o kupnie olejku z pestek malin, gdzie mozna go dostać? nie wiem czy będzie dla mnie dobry, mam cerę mieszaną, niestety rozszerzone pory a co za tym idzie zaskórniaki, do tego już od jakiegoś czasu mam jakieś takie małe krostki ( jakby uczulenie), dodam ze od dawna używam kremu bambino byc moze czas to zmienic ? jezeli mozecie prosze o wskzówki bo nie bardzo wiem czy ten olejej to dobra myśl czy raczej powinnam kupic coś innego? z góry dziękuje za podpowiedzi :))

    OdpowiedzUsuń
  114. Ja olejek z pestek malin zamawiam na biochemiaurody i jestem z niego bardzo zadowolona. Ogolnie jestem maniakiem olejkow i testuje ich an sobie cala mase. Mam koszmarna cere , bo mieszana a do tego naczynkowa i mi do twarzy sluzy olej z pestek malin, ze sliwki z rozy rdzawej z rokitnika (mieszam z olejem z arbuza) lub sam arbuz, i hitem stal sie olej z limonki ktorego dostalam probke (2 kropelki z arbuzowym). Fajny jest tez macerat z zielonej kawy i jagod goji, teraz w fazie testow jest olek z pestek wisni. :) Uzywam ich naprzemiennie bo kosmetyczka mi powiedziala, ze skora sie przyzwyczaja jesli za dlugo uzywa sie jednego kosmetyku i jestem zadowolona (wszyscy twierdza ze cera mi sie bardzo poprawila). Podobno olej z jezyn jest super ale nie moge go nigdzie znalezc :(. Z doswiadczenia na sobie uwazam, ze wszelkie argany, kokosy, macadamie i migdaly zapychaja tlustepartie, za to sa rewelacyjne do wlosow (stosuje reguralnie na noc). Pozdrawiam Kaska

    OdpowiedzUsuń
  115. A na rozszerzone pory polecam zamowic sproszkowana spiruline i rozrabiac ja z olejem zczarnuszki i woda i nakladacna 15 -20 min jak dla mnie smierdzi okrutnie ale to byla pierwsza rzecz, ktora po paru latach zamknela mi dziury z boku nosa, a co do kremów to z reka na sercu polecam bioliq (kazdy uzywam serum 2 razy dziennie i naprzemiennie do cery tradzikowej przy wysypach, na przebarwienia i naczynka) lub tołpe. Nie sa takie drogie a sa hipoalgerczne i naturalne. Pozdrawiam jeszcze raz.

    OdpowiedzUsuń
  116. Dziękuje bardzo Kasiu za rady muszę wypróbować w końcu jakieś olejki możne i mnie pomogą, widziałam wlasnie ze na biochemiaurody maja (szkoda tylko ze te z malin maja 15ml ) :)) a mam jeszcze pytanie czy takie oleje należy trzymać w lodówce? czy nie jest to konieczne? ;) bo gdzieś czytałam, że niby się powinno

    OdpowiedzUsuń
  117. Wszystkie olejki, które zamawiam mają imformacje o przechowywaniu na etykiecie, np. Malinowy potrzebuje lodówki, ale już wiśniowy nie :). W razie dalszych pytań zapraszam do siebie :)ashlinn.bloa.pl

    OdpowiedzUsuń
  118. Yy... Mam mieszaną cerę i olejek migdałowy to absolutnie najlepszy jaki miałam :). Matowił nawet cerę lepiej niż kremy!

    OdpowiedzUsuń
  119. Witaj!

    Ja mam cerę trądzikową, tłustą, suchą miejscami i naczynkową:) no i przydalo by się coś już na pierwsze zmarszczki:)
    Czy myślisz, że kombinacja do mycia: olej rycynowy20-25% i pozostała część pół na pół olej lniany i olej z orzechów laskowych powinny zdać egzamin?
    Dodatkowo do pielęgnacji chcę używać mieszanki oleju z maruli i albo z wiesiołka albo z czarnej porzeczki ( plus kilka kropel tamanu) - i nie mam pojęcia jakie proporcje użyć

    Co myślisz o takiej metodzie i połączeniu?

    Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  120. Świetny wpis, właśnie zastanawiałam się, które olejki kupić dla mojej mieszanej cery. Wzięłam z pestek malin i lniany, mam nadzieję, że się sprawdzą ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  121. Hej :) Chciałabym Ci bardzo podziękować za ten wpis :) Na początku się trochę bałam tych olejków ale w końcu zaryzykowałam i w listopadzie kupiłam swój pierwszy olejek z pestek malin. Walczę cały czas z trądzikiem dlatego byłam ciekawa efektów, powiem że po tych 3 miesiącach zauważyłam juz poprawę i wiem że moja zabawa z olejkami na pewno się nie skończy :) aktualnie kupiłam olej z konopny i też widzę że polubił się z moją skórą :) Walczę z trądzikiem dlatego za nim kupiłam wolałąm poczytać recenzje, te olejki żadnej krzywdy mi nie zrobiły :) ale TRZEBA PAMIĘTAĆ że nie wolno za dużo kropel olejków na raz użyć bo mogą zrobić krzywdę i najlepszy efekt jest stosowanie olejów na noc lub wieczorem. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  122. Miałam zabiegi w beauty center Józefów, takie oczyszczające skórę - w zasadzie wszelkie niedoskonałości udało się usunąć. Teraz stosuję jeszcze kremy, mam dobrą dietę - ogólnie żadnych problemów z cerą nie mam, raczej zdecydowanie jest zdrowa.

    OdpowiedzUsuń
  123. Drogie Dziewczyny,
    Stosujecie olej z pestek winogron rafinowany? Dlaczego tak trudno jest dostać ten nierafinowany i czy którejś z Was się powiodło?

    OdpowiedzUsuń
  124. Alinko czy moglabys mi wyjasnic jak to jest z tym nakladaniem olejkow na wilgotna skóre tzn czy to jest ogolnie konieczne i czy dotyczy wszystkich olejkow ? czy jak łacze olejek z kwasem hialuronowym to moge na sucha skóre nakladac ?

    OdpowiedzUsuń
  125. A co z olejem z drzewa herbacianego, tudzież olejem słonecznikowym??

    OdpowiedzUsuń
  126. Mam pytanie od niedawna czytam twojego bloga i bardzo mi się podoba Ale czasem glupieje bo raz jest napisane ze używasz olejów a innym razem olejków i zastanawiam się czy jest jakaś różnica ?

    OdpowiedzUsuń
  127. Nie wiem czemu ale mój olej z pachnotki w ogole się nie wchłania, kupuje ze zrób sobie krem i stosuje na noc i własnie nie wiem czemu :/

    OdpowiedzUsuń
  128. Mam pytanie czy przed przystapieniem do olejowania twarzy koniecznie jest wczesniejsze zmycie makijazu ?? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  129. Mam zamiar zacząć używać olejków w pielęgnacji, jednak nie wiem od czego zacząć :) Trochę poczytałam i postanowiłam kupić olej lniany, i kwas hialuronowy 1% (ze zrób sobie krem), i taką mieszanką nakładać na noc, jednak mam problem z wyborem olejku na dzień - polecisz coś? Będę wdzięczna :)

    OdpowiedzUsuń
  130. Witam, co Pani sądzi o oleju Perilla? Lepiej używać kremów, serym czy olejów w celu spowolnienia starzenia się skóry? Jak dotąd używałam kremów, obecnie mam serum ale jak czytam o olejach to mam wrażenie że jestem nieco w tyle, bo nie wpadłam na to że i oleje można. Na arganowy był boom ale u mnie z nowościami to różnie. Będę wdzięczna za odpowiedz. Każda z nas chce zachować ładny wygląd jak najdłużej a Ja juz przekroczyłam 30 tke ☺

    OdpowiedzUsuń
  131. Skoro olej jojoba (używam) jest schnącym olejem, to oznacza, że mogę go stosować jako bazę pod makijaż ?

    OdpowiedzUsuń
  132. Witaj,
    Czy taka kombinacja - kwas hialuronowy/olejek jest dobra dla kobiety w ciąży?

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.