26 października 2023

UPIĘKSZAJĄCA MIESZANKA ZIÓŁ. Coś na włosy, skórę i paznokcie.

 






Obecnie na rynku mamy bardzo dużo suplementów upiększających- do picia, żelek, tabletek czy proszków. Wybór jest ogromny i wiele z nich ma bardzo dobre składy- ja jednak bardzo lubię przygotowywać mój własny, upiększający proszek, który dodaję do smoothies!

Dzisiaj o tym z czego i jak powstaje!


Kocham zioła i to właśnie je wykorzystuję w mojej mieszance. Jakość naszych polskich ziół jest naprawdę niedoceniana a to co mogą nam zaoferować, powinno być przez nas częśćiej wykorzystywane!

Zioła to przede wszytskim źródło mikrolementów- i tutaj najbardziej interesuje nas krzem, będący budulcem dla naszych włosów, skóry i paznokci. Dlatego w moich mieszankach ziół, najbardziej skupiam się na tych, mających wysoką zawartość krzemu, ale nie tylko.
I właśnie na tym polega przewaga własnych mieszanek ziołowych nad gotowymi suplementami- możemy wybrać zioła kierując się ewentualnymi, zdrowotnymi wyzwaniami jakich doświadczamy.

Warto czytać o ziołach i poznawać ich działanie! Często jest ono bardzo kompleksowe wiec im wiecej wiedzy, tym lepiej!

Niżej trochę ziół, które stosowałam w moich mieszankach- oczywiście było ich o wiele więcej, bo taki proszek sporządzam od lat, ale do tych często wracałam:)






Ziele Poziewnika - jest jednym z najlepszych źródeł bardzo łatwo przyswajalnej krzemionki, która jest tak ważna dla naszych włosów i paznokci! Stanowi ona budulec dla wielu tkanek więc jest naprawdę przydatna i działa nie tylko na nasze loki:) Ziele Poziewnika będzie też pozytywnie wpływać na skórę, regulować wydzielanie sebum i pomagać nam przy utracie jędrności.
Związki czynne obecne w zielu to krzemionka, irydoidy, flawonoidy, terpenoidy, kwasy fenolowe i saponiny. Oczywiście najbardziej zyskają tu włosy:)


Fiołek trójbarwny- jest najbardziej znanym ziołem, pomocnym w leczeniu trądziku. Na forach znajdziecie mnóstwo informacji i rezultatów dziewczyn które go stosowały.
Zawiera saponiny, flawonoidy; kwercetynę, rutynę oraz śladowe ilości olejku eterycznego.
Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne jest sprawdzonym środkiem w wielu różnych chorobach skóry i jest zalecany właśnie w walce z trądzikiem. Powinnyśmy liczyć się z tymczasowym pogorszeniem stanu cery na początku stosowania kuracji fiołkiem trójbarwnym, które jednak nie następuje u każdego. Jeśli odpowiednio wcześnie popracujemy nad dietą, nie musi się pojawić. Wiele dziewczyn już po dwóch tygodniach widzi natychmiastową poprawę bez okresu pogorszenia.


Kłącze Perzu- tutaj również mamy dość dużą zawartość krzemu. Dodatkowo ziele działa oczyszczająco, odtruwająco, wzmacnia nerki, wspomaga prace jelit, pozytywnie wpływa na metabolizm.


Ziele Miodunki- miodunka to moja ukochana roślina dzieciństwa- wtedy nie wiedziałam, że ziele Miodunki zawiera mnóstwo minerałów, krzemionki i działa antybakteryjnie, wzmacniająco, przeciwkrwotocznie oraz przyśpiesza gojenie.


Rdest ptasi- wykazuje m.in działanie przeciwzapalne, ściągające i bakteriobójcze, moczopędne. Reguluje przemianę materii i również jest ciekawym, godnym polecenia w przypadku trądziku ziołem.
Garbnikom i innym związkom fenolowym obecnym w zielu rdestu ptasiego przypisuje się działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Poleca się go jako środek czyszczący krew w dolegliwościach skórnych.


Nagietek lekarski -jest bardzo wszechstronnym leczniczym ziołem, dzięki składowi, obfitemu w różne substancje czynne. Nagietek działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo.
Pobudza działanie wątroby, przez co wytwarza ona więcej żółci i eliminuje zbędne produkty przemiany materii. Posiada też właściwości immunostymulujące.


Ziele Pokrzywy- wiadomo, oprócz minerałów pokrzywa jest świetną opcją dla osób borykających się z anemią, bo potrafi pomóc podnieść poziom żelaza. Jednak pełnie swoich możliwości może pokazać w otoczeniu innych wzmacniających włosy ziół!


Ziele Owsa- kolejny idealny dodatek mineralizujący:) Znów duża zawartość krzemionki wzmocni nasze naczynia krwionośne, włosy, paznokcie i skórę. W kąpielach ziele owsa łagodzi egzemy i alergie skórne, wypijane pomaga w stanach osłabienia, depresji, wyczerpaniu systemu nerwowego. Wspomaga pracę jelit i pomaga zasypiać.


JAK WYKONUJĘ PROSZEK?

To bajecznie proste- wybrane zioła mixuje w blenderze na pyłek lub czasem proszek o większych kawałkach:) 

Jego smak w smoothies całkowicie się gubi, co jest świetne- jeśli nie lubicie ziołowych herbatek, to może być dla Was łatwiejsza opcja!





Koniecznie dajcie znać czy też kochacie zioła- jakie jest Waszym ulubionym  i czy używałyście ich w celach upiększających!



buziaki

Ala

8 komentarzy:

  1. Ciekawy produkt. Mam kłopot z takimi ,,wiórkami,, ale może faktycznie przy konsystencji odpowiedniej bazowego produktu nie czuje się tego pyłku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy te zioła mieszasz w równych proporcjach np. 50 g pokrzywy i tych wymienionymi ziołami. Jak dodajesz do smoothie zaparzone czy sam proszek ?

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej, a ile odmierzasz takiej mieszanki?

    OdpowiedzUsuń
  4. Hej! Ile proszku przeważnie zjadasz w ciągu dnia? 😊 pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  5. Moja mieszanka to kwiat rumianku, bzu czarnego, dzika róża, ruta i mięta pieprzowa. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  6. Hej! Czy mogłabyś napisać ile dziennie łyżek takiej mieszanki dodajesz do smoothie?

    OdpowiedzUsuń
  7. Kocham Twoje porady włosowe. Też uwielbiam zioła i oleje.

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.