6 czerwca 2024

ZAPARCIA? PROBLEMY Z UKŁADEM POKARMOWYM? Daj szansę karczochowi i imbirowi:)
Masz problemy ze strony układu pokarmowego i to co zjesz nie przechodzi przez niego tak szybko jak byś chciała? 

Zdarza się, że czujesz z tego powodu ogromny dyskomfort? 

Mam dwie rzeczy, które Ci pomogą!


Mowa tu o genialnym wręcz połączeniu- ekstraktu z Karczocha i Imbiru, które w badaniach wykazały zdolność do pobudzania perystaltyki jelit!

Od wielu lat oba ekstrakty są stosowane razem u niektórych pacjentów z SIBO, cierpiących na zaparcia. W wypadku tej dolegliwości, pobudzenie jelita cienkiego jest ważne, aby uniemożliwić bakteriom zbyt długie pożywianie się i mnożenie na jedzeniu, które w jelicie spędza zbyt dużo czasu. Często perystaltyka zostaje lekko zahamowana w efekcie jakiś niefortunnych wyborów dietetycznych a jeśli dodatkowo zaliczymy zatrucie, bakterie lubią zostać tam gdzie nie powinny. Dlatego oprócz pozbycia się ich, ważne jest także przywrócenie dynamiki w układzie pokarmowym:)Jeśli chodzi o dawkowanie- każdy musi znaleźć swój złoty środek. Zaczynamy od jednej tabletki dziennie przed posiłkiem i jeśli nie widzimy efektu- zwiększamy ilość i częstotliwość o jeden, do momentu kiedy zobaczymy różnice. Najczęściej trwa to parę dni, na trzeci dzień przy dobrej dawce możemy poczuć już ogromną różnicę!

W badaniu o którym wspominam, stosowano 100 mg karoczocha i 20 mg imbiru bezpośrednio PRZED POSIŁKIEM.

Oczywiście dieta również będzie pomocna- dużo błonnika i to tego soczystego- szczególnie z jabłek, innych owoców i warzyw, trochę zrównoważy nam inne rzeczy, które mogą hamować przepływ strawionego jedzenia. 

Ważne jest również, aby unikać wszystkiego co suche i co będzie wysysało wodę z naszego układu pokarmowego- tak zachowują się wszelkie wypieki, chrupki, chipsy, suszone owoce- wszystko co wrzucone do wody, zwiększa swoją objętość:)


Mam nadzieję, że post Wam pomógł!


Buziaki


Ala


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.