8 stycznia 2023

Najlepszy olej do picia na piękne włosy! Zrób go sama!

 

Tak samo jak oleje do olejowania włosów, sama możesz sporządzić idealną mieszankę upiekszajacego oleju do picia!
Ojeje spożywane w formie suplementu lub zwykłego dodatku do sałatki, potrafią zdziałać cuda dla włosów i skóry- obecnie wiec mamy na rynku dużo gotowych mieszanek, jednak często dobrym pomysłem jest sporządzanie ich samodzielnie. Czemu?
Dla naszego organizmu bardzo ważne są kwasy Omega 3.
W wielu mieszankach pochodzą z oleju lnianego, jednak ich cechą jest wysoka niestabilność. Często tracą swoje właściwości w zetknięciu z temperaturą pokojową- a wiele gotowych mieszanek olejów nie jest właściwie przechowywana.
Niektóre marki pilnują tego by przechowywać oleje w chłodzie- np Olini , ale ogólnie świadomość na temat tego jest stosunkowo niska. Tymczasem jeden z producentów bardziej znanej kompozycji olejowej ze stanów- Udo’s Oil, często odmawiał dystrybucji oleju do sklepów, jeśli te nie posiadały lodówki.
Dlatego najlepiej jest kupować olej lniany z lodówek w eko sklepach i łączyć go w domu z innymi olejami, sporządzając niewielkie ilości naszego olejowego suplementu:) Olej powinien zawierać Omega 3,6 i 9 w proporcjach 2:1:1 ale spokojnie możemy traktować to jako wskazówkę. Ważne jest, by olej lniany stanowił większość mieszanki. Jakie oleje powinny wchodzić w skład naszej upiększającej od wewnątrz mieszanki? Olej lniany Olej z wiesiołka Olej z rokitnika Olej konopni Olej z czarnuszki Każdy z tych olejów potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na stan nie tylko skóry i włosów ale też całego organizmu. Jeśli zależy nam na smaku, oleju z czarnuszki dodajemy najmniej albo nie dodajemy go wcale:) Nie każdy bowiem go lubi:) Czy Wy też pijecie oleje? Jeśli tak, jakie?


buziaki

Ala

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.