12 stycznia 2023

Dlaczego moja przyjaciółka może jeść wszystko i nie ma trądziku...?

 


Moja przyjaciółka może jeść wszystko i nie ma trądziku, a po mojej cerze widać najmniejszy dietetyczny błąd! Dlaczego?Dla wielu osób fakt, że inni mogą jeść dosłownie wszystko bez wpływu na stan skóry, jest dowodem na to, że dieta generalnie nie ma wpływu na trądzik. Tymczasem sprawa jest skomplikowana i aby ogranizm zaczął manifestować problemy w formie niedoskonałości, potrzeba paru elementów układanki.

Czasem mówi się, że trądzik to kwestia problemów hormonalnych- jednak one same również nie wystarczą aby pojawiły się niedoskonałości- wiele osób z tego rodzaju problemami ma ładną cerę.
W naszym organizmie obecne muszą być paciorkowce i gronkowce, które często ‚łapiemy’ w trakcie dziecięcych infekcji i które w efekcie przyjmowania antybiotyków, uodparniają się na nie i zmieniają. Do tego obciążona wątroba, nerki, flora bakteryjna jelit, obecność metali ciężkich i tak, stworzone z pomocą diety środowisko, w którym drobnoustroje mogą się rozwijać, osłabiony układ odpornościowy, niedobory. 


U każdego ten mix jest trochę inny i nie zawsze będzie skutkował tym samym. Jednak recepta na trądzik dla każdego jest podobna- wspieraj swoje ciało w uleczaniu się i nie obciążaj go złą dietą (o tym jaka właściwie to dieta jeszcze napisze:) a stan skóry będzie się poprawiał!

Jeśli masz wrażenie, że próbowałaś wszytskiego, ale nic nie miało wpływu na trądzik, zachęcam Cię- szukaj dalej. Nie ma bowiem możliwości, by Twój przypadek był 'nieuleczalny'. Jeśli problem trwa bardzo długo i jest poważny, być może trzeba całkowicie zmienić zwyczaje i wyjść poza strefę komfortu, konsekwentnie trzymając się drogi przez jakiś czas. Naprawdę warto wierzyć w powodzenie tej misji!

Co więc z tą, jedzącą wszytsko przyjaciółką? Pomimo tego, że w danym momencie nie jest to widoczne, każde nasze działanie niesie ze sobą konsekwencje. I złe odżywianie w końcu lubi nas dopaść, nawet jeśli z zewnątrz wygladałyśmy jak okaz zdrowia. Zwróć uwagę, że w pewnym wieku wszyscy zaczynają chorować albo skarżyć się na problemy zdrowotne. To właśnie efekty wszytskich posiłków, o których myśleli, że nie mają znaczenia i wpływu na ich ciało. 

To, że Twój organizm żywo reaguje na nieodpowiednią dietę może być ogromną zaletą- dzięki zmianom skórnym możesz wyłapać rzeczy dla Ciebie szkodliwe i finalnie cieszyć się zdrowiem o wiele wiele dłużej!
Tak było w przypadku mojego trądziku i hashimoto- kiedy stan mojej skóry się pogarszał, wiedziałam, że w jakiś sposób wytrąciłam mój organizm z równowagi. Nic innego nie wpływało na mnie tak jak dieta, ale oczywiście u Ciebie czynników może być wiele.
Dzięki zmianom, które teraz owszem, są problematyczne, możesz wyciągać wnioski i uczyć się- oraz możesz uleczyć coś, co ignorowane w dłuższej perspektywie stało by się o wiele poważniejszym problemem.

Powodzenia!

2 komentarze:

  1. Super post Alino! Aż ma się ochotę o siebie zadbać, jesteś przykładem, że jak się chce, to można. Swoimi wpisami robisz czasem, więcej niż lekarze, Twoje porady są tak przydatne, super jesteś, a Twój blog jest jak skarbnica wiedzy i motywujesz kobiety do zmian na lepsze, inspirujesz, cieszę się że blogujesz :)

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.