SLEEK PALETES
Witajcie Kochane:)
Wygląda na to że dziś mamy Sleekowy dzień bo u innych dziewczyn też widziałam paletki:D
U mnie dziś dwie- Sunset Palette i The Primer Palette które otrzymałam od alledrogeria.pl dzięki uprzejmości Pani Aleksandry.
To są te dwie paletki:
Paletka z bazami na szczęście nie wykazuje tego co w wielu Sleekowych paletkach jest nie przemyślane- często powtarzające się niemal identyczne kolory- tutaj kolory są różne i faktycznie nadają sie do wielu kolorystycznych typów makijaży.
Bazy mają perłową konsystencję i spełniają swoje zadanie całkiem dobrze- jeśli chcemy wykonać mocny kolorowy makijaż naprawdę są w stanie nam pomóc.
Jeśli mamy problem ze zbieraniem sie cieni w załamaniu powieki tutaj to niestety może sie zdarzyć- bazy zasychają raczej wolno i nie do końca przez co mogą zebrać się w załamaniu na początku lub w ciągu dnia- u mnie to sie akurat nie stało ale ja nie mam do tego tendencji:) Wiem natomiast że u niektórych dziewczyn ma to miejsce.
Kolory łatwo sie rozciera i chyba najlepiej nadaje sie do tego palec- pędzlem trudniej rozsmarować wszystko równo.Kolor bazy podbija kolor cienia a sam cień bardzo ładnie do niej przywiera. Bazy są lepkie i choć blendowanie na takiej bazie nie należy do najłatwiejszych to ja akurat najbardziej lubię właśnie takie lekko lepkie bazy.
Bazy solo potrafią fajnie wyglądać i mogą być stosowane jako cienie w kremie- przynajmniej te jasne odcienie.
Tak naprawdę najbardziej przydają sie odcienie ciemne- czerń, brąz, błękit i fiolet. Na nich nawet matowe cienie wyglądają bardzo fajnie- efekt jest o wiele głębszy- jasne odcienie nadają sie bardziej do cieni perłowych:)
Dla kogo jest ta paletka? Dla wszystkich dziewczyn które lubią bawić sie kolorami i czują że posiadanie kolorowych baz ułatwiło by im życie. Jeśli przygotowujecie kolorowe makijaże np. do zdjęć warto sie na nią skusić- jeśli lubicie ciemne makijaże w stylu smoky eyes też może być pomocna.
Przedłuża trwałość cieni choć nie jest to efekt bardzo trwały- cienie lubią delikatnie migrować razem z nią. Kosztuje niewiele bo 30zł i myślę że może być fajnym wstępem 'bazowym' dla dziewczyn które lubią eksperymentować.
Niżej swatche po lewej stronie:)
Sunset Palette to paletka inspirowana zachodem słońca- kolory są bardzo ładne ale niestety 3 z nich można by spokonie zamienić na np. ładny fiolet, jasną perłę do rozświetlania kącików i jeszcze jeden odcień błękitu. Powtarzalność kolorów to grzech paletek Sleek którego ta niestety sie nie ustrzegła. Mimo to jeśli jesteśmy fankami 'słonecznych' kolorów paletka bardzo przypadnie nam do gustu:)
Trzy pierwsze kolory dolnego rzędu idąc od prawej są po prostu boskie:)Purpura jest idealna dla dziewczyn o zielonych oczach:)
Złoto jest bardzo ładne, błękit bardzo mocno na pigmentowany i silny, czerń mocna ale trochę jasna, rdzawe kolory bardzo mocne i ładne- pomarańcz niezwykle intensywny.
Jeśli chodzi o trwałość to zależny trochę od odcieni- złoto lubi zebrać sie w załamaniu, reszta jest raczej ok- żeby trzymały sie cały dzień lepiej przy nakładaniu dociskać je 'twardszym' pędzelkiem.
Najtrudniej chyba nakłada sie je miękkim puszystym pędzlem:)
Przy okazji testowania udało mi sie zrobić taki prosty makijaż:
Użyłam baz pod cienie- brzoskwiniowej i fioletowej oraz cieni- błękitu, żółci, złota i pomarańczy:)
A jakie Wy macie doświadczenia z paletkami Sleek? Które należą do Waszych ulubionych?
całuski!!


