7 grudnia 2016

CIENIE NABLA COSMETICS: swatche, moje propozycje dobrane do koloru oczu.Cienie Nabla Cosmetics są jeszcze mocno niedoceniane a to jedna z marek, która oferuje przepiękne kolory pojedynczych wkładów, z których możemy same składać idealne paletki!

Wieloma odcieniami mocno się zachwyciłam i  przez ostatnie dwa tygodnie składałam i fotografowałam zestawy- propozycje palet dedykowanych różnym odcieniom oczu i skóry.

Mnóstwo z Was pyta mnie o to jaką paletkę do danego koloru oczu polecam. Teraz opcji jest mnóstwo, ale właściwie zawsze któryś z kolorów w palecie jest pomijany. Właściwie to sukces jeśli jest to tylko jeden cień:D Może pamiętacie, ale wiele razy oceniając palety, jako ogromny plus opisywałam to, że nie korzystam tylko z jednego lub dwóch cieni.
Jednak trudno było mi znaleźć idealne połączenie i mając na względzie własne bolączki, starałam się poskładać paletki, które były by wykorzystywane w 100% oraz niczego by w nich nie brakowało.
No i podzieliłam je jeszcze na wersje ciepłe i chłodne.

Jeśli czujecie się zagubione w kwestii koloru lub szukacie idealnego połączenia kolorów dla Waszej tęczówki, zerknijcie na propozycje!
Dla tych z Was, które nie znają Nabli- to włoska marka profesjonalnych kosmetyków do makijażu, które są naprawdę cudowne. Od kiedy parę miesięcy temu znalazłam Nablę, wiedziałam, że muszę mieć ją w sklepie i wstępne testy tylko potwierdziły moje podejrzenia. Kosmetyki są genialne, odcienie piękne a ich jakość naprawdę świetna!

Nie testują na zwierzętach ani nie używają tak testowanych składników. Jedyne ich nie wegańskie kosmetyki, to te, zawierające wosk pszczeli.


Wkłady czyli pojedyncze cienie możemy włożyć do magnetycznej paletki- ja proponuję zestawy sześciu, bo to już ilość pozwalająca na zmieszczenie wszystkiego co podstawowe oraz czegoś ekstra!Tak naprawdę wiele cieni z zestawów ma na tyle uniwersalne odcienie, że będą pasować do różnych koloru oczu i odcieni skóry. Dodatkowo oczy zielone mogą mieć też miejscami błękitny odcień, oczy brązowe nawet zielone miejsca- dlatego niektóre zestawy będą sprawdzać się również u osób z oczami innymi niż te, którym zestaw jest dedykowany.

Np zestaw dzienny dla oczu brązowych będzie wyglądał równie dobrze na niebieskich, jeśli tylko pasuje nam złoto. Zestaw dla oczu niebieskich może świetnie wyglądać na wielu posiadaczkach oczu zielonych!


PRIORYTETEM JEST ZAWSZE TO, W CZYM NAM DOBRZE, W CZYM DOBRZE SIĘ CZUJEMY I O CZYM WIEMY, ŻE NAM PASUJE.

Zestawy to propozycja, która oferuje nam gotowe połączenia, które pomogą wykonać wiele makijaży tylko z pomocą danej paletki.

Jeśli jednak już posiadamy sporą kolekcję, MOŻEMY TEŻ KIEROWAĆ SIĘ TYM, JAKIEGO ZESTAWIENIA NAM BRAKUJE.

Być może mam już sporo ciepłych wersji? Idealne chłodne odcienie dostępne są dla oczu zielonych a my mamy oczy brązowe... Nie ma powodu by się tu ograniczać:)

Nazwy paletek mogą nam coś podpowiedzieć, ale jeśli zobaczycie swój idealny zestaw przypisany do innego koloru tęczówki, po prostu to zignorujcie:D


Wiele paletek posiada powtarzające się dwa jasne kolory- Atom (perła) i Antique White (jasny mat).
Starałam się umieścić je w jak największej ilości zestawów, bo to cienie, które mają ogromne znaczenie przy konturowaniu oczu, rozjaśnianiu i rozświetlaniu cieni łuku brwiowego.
Dodatkowo, na brak takiego połączenia w paletach często sama narzekałam. Jeśli już miałam w jednej idealną jasną perłę, to brakowało mi jasnego matu. Jeśli ten mat był to jasna perła była np żółta czy zbyt beżowa i wyglądała średnio. Najbardziej lubię paletki, które zawierają takie cienie, bo korzystam z nich praktycznie zawsze.

Nabla posiada jeden z najładniejszych, lśniących fioletów jakie widziałam:) Właśnie dlatego Seflish znalazł się w tak wielu paletkach:D Dobierając je, czułam że czasem pominięcie tego cienia jest wręcz niesprawiedliwe:) Jest bowiem na tyle uniwersalny, że pięknie wygląda na każdym kolorze oczu, choć oczywiście szczególnie posłuży oczom zielonym i brązowym.
Przy tym jest na tyle lśniący i rozświetlający, że nie ma mowy o efekcie zmęczonych czy podbitych oczu, nawet przy oczach zielonych i jasnej cerze.

W każdym zestawie mamy jeden brązowy mat do dolnej powieki, załamania i blendowania innych cieni. Często obecna jest też zwykła czerń, do przyciemniania linii rzęs. Oczywiście możemy korzystać z czarnej kredki czy eyelinera, ale jeśli wyjeżdżamy, automatycznie zabieramy jeden kosmetyk mniej.
Jest też jeden rozświetlający cień, który nie jest typową rozświetlającą jasną perłą ale raczej czymś zbliżonym do poziomu jasności skóry.


Fossil, City Wolf mogą przydać się do podkreślania brwi.


Na razie zestawów jest parę- kiedy ściągnę więcej odcieni Nabli powstaną kolejne;)


Palety możecie skomponować na makeupsrobet.pl  (KLIK).Niżej zobaczycie wszystkie wersje.

OCZY ZIELONE.
________________________


Paletka do makijażu dziennego, ciepła.

Nocturne
Selfish
Desire
Sandy
Atom
Narcisco

W tej paletce mamy cudowny fiolet (Selfish), czerń do podkreślania rzęs, jasną perłę do kącików i miejsca pod łukiem brwiowym. Do tego Narcisco czyli matowy, ciepły brąz do dolnej powieki, załamania i blendowania. Towarzyszą mu dwa perłowe odcienie- Desire, cieplejszy, oraz Sandy, cudownie rozświetlający powiekę ruchomą i dolną powiekę.
Tutaj możemy stworzyć połączenie Desire, Selfish i Narcisco- takie bardziej intensywne i kolorowe, lub spokojniejsze z Sandy, Narcisco i Nocturne. Na połączenia jest całkiem wiele opcji.


Ta paletka będzie pasować też do oczu niebieskich, szczególnie jeśli dobrze wyglądają w cieplejszych barwach:)Paletka do makijażu dziennego, chłodna.

Nocturne
Atom
City woolf
Selfish
Tribeca
Fossil

Wersja dość podobna, opierająca się na podobnym założeniu, ale z chłodnymi cieniami.  Mamy tu jasny mat, czerń i dwa matowe brązy: chłodny City Wolf i bardziej neutralny Fossil. Naszym akcentem znów jest piękny Selfish, a lekko perłowym brązem Tribeca- odcień świetnie podkreślający zieloną tęczówkę. Właśnie dwa ostatnie kolory pięknie wyglądają połączone razem.

Ta paletka to odrobinę bardziej wersja dla fanek matów;) I tak naprawdę nie mamy już wersji wieczorowej chłodnej, bo ta paletka też służy do takiego makijażu.
Tutaj jednak musimy być pewne, że dobrze wyglądamy w chłodniejszych i zgaszonych odcieniach.


Paletka do makijażu wieczorowego, ciepła.

Tribeca
Selfish
Mellow
Rust
Narcisco
Entrophy

Ta paletka jest trochę ciemniejsza, ale głównie dlatego, że nie mamy tu jasnych pereł. Będzie więc opcją dodatkową dla osób, które już coś w swojej kolekcji mają. Znajdziemy tu bardziej nasycony, ciepły brąz Rust oraz pasujący do niego ciepły mat Narcisco. Mamy też bardziej neutralną perłę Entrophy, znów ciemną Tribecę oraz nasz fiolet- Selfish.
Dodatkowym pięknym cieniem jest Mellow- bardzo naturalny, lekko rozświetlający, pięknie komponujący się z fioletem.

To opcja dla dziewczyn, które dobrze czują się w ciepłych odcieniach bo Rust jest najbardziej ciepły. 


Ta paletka sprawdzi się też na oczach niebieskich przy ciepłej tonacji skóry.OCZY BRĄZOWE.
_______________________


Paletka do makijażu dziennego, ciepła.

Atom
Antique white
Glitz
Narcisco
Nocturne
Sandy

To ciepłe połączenie brązów, złota i bardzo podstawowych odcieni. Mamy oczywiście Atom i Antique White oraz czerń. Poza tym ciepły brąz do rozcierania, modelowania załamania i przyciemniania dolnej powieki- Narcisco. Do tego piękny złoty Glitz oraz lekko zgaszony ale również cudowny Sandy.
Sandy generalnie jest jednym z moich ulubionych cieni.


Ta paletka może sprawdzić się na oczach niebieskich, jeśli dobrze wyglądają w złocie. Jeśli złoto jest dla Twoich oczu za bardzo ugrowe, ten cień przy niebieskich tęczówkach będzie nieużywany.
___________________________


Paletka do makijażu dziennego, chłodna.

Atom
Antique white
Nocturne
Moonrise
Tribeca
City woolf


Znów mamy jasny mat, jasną perłę i czerń. Do tego kolorem do blendowania, dolnej powieki i do nakładania na cała powiekę ruchomą jest chłodny i zgaszony City Wolf. Oprócz tego mamy piękny, ciemny granat Moonrise oraz ciemny brąz- Tribeca.
Oba mogą posłużyć do podkreślania linii rzęs i w tej roli wyglądają super. Możemy z nich stworzyć nawet kreskę, jeśli nałożymy je na mokro lub na kredkę. Ładnie wyglądają razem.

To naprawdę opcja dla dziewczyn, które poszukują czegoś chłodnego! Co ciekawe- takie cienie potrafią czasem wyglądać dobrze na ciepłej tonacji a dawać efekt zmęczonej skóry na tej chłodnej.
Jeśli chcecie się zdecydować na takie połączenie, musicie mieć pewność, że dobrze wyglądacie w takich kolorach:)


Tę paletkę mogą polubić posiadaczki oczu niebieskich, które dobrze wyglądają w chłodnych odcieniach. Jednak uwaga, bo takie oczy można łatwo 'przyszarzyć':D

__________________________
Paletka do makijażu wieczorowego.

Babylon
Selfish
Wild side
Nocturne
Mellow
Moonrise


To już bardziej uniwersalna opcja- dodatek, idealna do makijażu wieczorowego, kolorowego smoky eyes przy oczach brązowych.
Cudowna butelkowa zieleń Babylon wygląda przy brązowej tęczówce super! Do tego oczywiście fiolet i Mellow, który posłuży do rozcierania i stopniowania granic ale w wersji rozświetlącej. Z tych intensywnych kolorów możemy stworzyć też kreskę. Towarzyszy im oczywiście czerń oraz ciemny, chłodny granat-Moonrise. Każdy z tych kolorów może stanowić bazę dla smoky eyes i wersji z jednym kolorystycznym dominantem, ale możemy je też łączyć ze sobą. Moonrise pasuje do Selfish i Babylonu. Kolorem do rozcierania jest ciemniejszy, matowy brąz Wild Side, który sprawdzi się też na dolnej powiece.

W tym połączeniu nie mamy jasnej bieli czy perły.
OCZY NIEBIESKIE.
______________________


Paletka do makijażu dziennego- uniwersalna. 

Sensuelle

Narcisco
Sandy
City wolf
Atom
Nocturne


To piękne połączenie jest bardzo uniwersalne. Mamy tu dwa matowe brązy- ciepły Narcisco i chłodniejszy City Wolf, jasną perlę Atom i czerń. Do tego piękny, lśniący Sandy, który na niebieskich oczach wygląda ślicznie.
Ciekawostką jest cień Sensuelle- właściwie nie daje koloru, choć w opakowaniu wygląda na lekko różowy. To zbiór lśniących drobinek, które możemy nałożyć na mokro w kącikach lub na sam koniec każdego makijażu, cudownie go rozświetlając. Po prostu wklepujemy go opuszkiem lub pędzlem na inne cienie. Aplikowany na czarną kredkę zmienia jej odcień i mocno lśni.Ta paletka sprawdzi się też na oczach brązowych oraz na zielonych- choć zielonych w żaden mocniejszy sposób nie podkreśli.
Jest bardzo uniwersalna.Paletka do makijażu wieczorowego- uniwersalna.

Selfish
Narcicso
Nocturne
Tribeca
Moonrise
Sandy


Tutaj mamy wieczorowe połączenie do oczu niebieskich- znów całkiem uniwersalne. Ciemnym brązem jest Tribeca, która świetnie wygląda jako baza smoky przy niebieskiej tęczówce. Tak samo możemy wykorzystać chłodny granat Moonrise- szczególnie jeśli wiemy, że nasze oczy dobrze wyglądają z takim kolorem i np wtedy stają się mocno jaśniejsze. Oba kolory możemy delikatnie ożywić dodatkiem fioletu Selfish. Do tego mamy mat do rozcierania czyli Narcisco oraz neutralny Sandy który będzie pasował do reszty.


To połączenie sprawdzi się też na oczach brązowych .To już wszystkie paletki!

Oczywiście  mogą być fajnym prezentem na święta dla kogoś, kto zupełnie nie posiada cieni, lub uwielbia testować nowości:)


Która paleta ma najbardziej 'Wasze' kolory?


Jeśli macie pytania, piszcie!
Buziaki

Ala
106 komentarzy:

 1. Cudowne kolory, nie wiem która lepsza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochani na czym tkwi fenomen tych cieni bo sobie zamówiłam do oczu zielonych i powiem ze nie jestem nimi zachwycona jakość zoeva tylko cena 2 razy wyższa

   Usuń
 2. Alinko bardzo proszę Ciebie pomoc mimo iż pytanie nie na temat postu. Podobają mi się Twoje włosy. Są prześliczne. Chciałam zrobić sobie takie lekkie loki jak Ty masz mimo iż wiem że z natury mam proste włosy. Przejrzałam wszystkie posty i przystąpiłam do działania. Wyruszyłam włosy na szczotkę ( raczej słabej jakości ale nie wiem czy w obecnej sytuacji opłaca mi się kupić lepsza) nałożyłam trochę mychnic Oil od loreal i zrobiłam luznego ślimaka. Nie mialam dużo czasu więc rozpuscilam włosy już po godzinie. I mimo iż podczas suszenia nie miałam takich loków jak Ty to po rozpuszczeniu ślimaka były ładne. Polakierowałam je i wyszłam do lekarza na godzinę. Gdy wróciłam do domu włosy były proste. 😣 czy ja już nie mogę liczyć na efekt taki jak Masz Ty chociaż na pół dnia? Jak sądzisz? Chciałam kupić sobie loko suszarkę by mieć takie piękne włosy jak Ty ale teraz to już sama nie wiem czy warto pomóż proszę Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej hej:) Dziękuję:) Powiem tak- na włosach niskoporowatych, prostych i lejących się, ciężko uzyskać taki na długo. Moje trzymają się w ten sposób bo są kręcone i wysokoporowate. Na pewno najdłużej utrzyma je lokówka- nie zwykła lokówko suszarka ale klasyczna lokówka o dużej średnicy. No i oczywiście pianka/lakier- niestety musisz liczyć się z tym, że efekt zawsze będzie krótszy.

   Usuń
  2. A znasz jakiś lakier i piankę która by była okey? I jeszcze jedno. Czy może jakieś serum albo spray by pomógł.

   Usuń
 3. Rety! Jakie te paletki cudne :D Cena zabójcza, ale pewnie wynagradzają trwałością, nie sprowadzałabyś byle czego ;) Kusisz, Alino, kusisz! Akurat myślałam nad kupnem uniwersalnej palety...
  Mam pytanie z całkiem innej beczki... Czy któraś z Was używała dezodorantu Purite? Przymierzam się do zakupu bardziej naturalnego dezodorantu, ale nie wiem czy po prostu nie zainwestować w ałun... (na prezent świąteczny dla wujka, którego uczulają standardowe dezodoranty)
  Będę wdzięczna za podpowiedzi.
  Pozdrawiam, Aga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana ja używałam paru różnych ale Purite nie;) skład ma ciekawy i dałabym mu szansę:)
   Ale wiesz, wszystko zależy od tego jak bardzo wujek się poci i do czego jest przyzwyczajony:D naturalne dezodoranty są po prostu bardzo delikatne.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź :)
   A wujek ratuje się chusteczkami nawilżanymi, także walczy ze skutkiem, a nie z przyczyną... Dlatego święty Mikołaj musi przybyć z odsieczą ;)
   Ps: Mikołaj przyniósł mi matę relaksacyjną - to narzędzie tortur jest super! Za to również Ci dziękuję, sama w życiu nie znalazłabym czegoś takiego :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Cienie są obłędne, a ten fiolet to mnie po prostu zauroczył:)))

   Usuń
 4. Pierwsze słysze o tej marce, ale zachęciłaś mnie do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna pigmentacja! :)) Te metaliczne kolory zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Ten turkus Moonrise... i piękne brązy. Nie mogłabym się zdecydować na jedną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy ja skończyłam składać dla siebie to skończyłam na tej do której wchodzi 12 cieni:D

   Usuń
 6. Cienie wyglądają przecudnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Są śliczne!podoba mi się róż w uniwersalnej palecie :-)
  Mam przy okazji pytanie z nieco innej beczki. Mianowicie polecisz mi dobry krem nawilżający do twarzy? Byłoby super gdyby był dostępny w drogeriach aczkolwiek nie musi. Będę wdzięczna za wszystkie propozycje.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana chętnie ale musisz napisać coś więcej o swojej skórze i wymaganiach:)

   Usuń
  2. Moja skóra jest mieszana w kierunku suchej. Po dwóch miesiącach z acne derm i dzieki panijacej zimie jest jeszcze bardziej wysuszona :/ Mam.w sumie jeszcze jedno pytanie. Czy to możliwe, że przez to podklad się utlenia? Nie wiem czy to mozliwe bo uzywam annabelle minerals a zauwazylam ze jest nieco ciemniejszy na twarzy i trochę sie odznacza od szyi. Na razie trzymam sie wersji ze to po prostu letnia opalenizna już zeszła :D Naszła mnie myśl czy by nie wybrać sie do solarium by wyrownac tą różnicę ale sama bie wirm czy to dobry pomysl. Jakie jest twoje zdanie? Nie za bardzo chce kupować nowy podkład. Ten co mam jest praktycznie nowiutki

   Usuń
 8. Ta zieleń jest niesamowita <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku, zakochałam się w tej wieczorowej do niebieskich oczu! Chociaż i tak nic nie pobija tej duochromowej Neve, którą mi poleciłaś niedawno - ta to mi się prawie śni po nocach! ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej hahah no neve ma super duohromy... ale nabla też niezłe, teraz troszkę doszło nowych i będę je zamawiać:D

   Usuń
  2. O kurczę, to czekam na update'y - kupując pojedyncze cienie mam mniejsze wyrzuty sumienia! :D

   Usuń
 10. Hej Alinko
  Ostatnio zaciekawiła mnie sprawa ziół szwedzkich. Czytałam o nich sporo rzeczy i wygląda na to ze sa dobre dosłownie na wszystko. Można je pić, smarować itp. Czy interesowałaś się może kiedyś tematem tych ziół albo może któraś z dziewczyn miała styczność z ziołami szwedzkim i może coś powiedzieć na ten temat. Jestem bardzo ciekawa czy naprawdę są takie dobre i komuś pomogły, a może jakiś osobny post na ten temat. Liczę na jakąś odpowiedź i pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak kochana kiedyś robiłam 'nalewkę'- moja przyjaciółka też ich używała:) Ja nie zauważyłam jakiś większych zmian w samopoczuciu, ale myślę że są super opcja na poprawę trawienia, więc jak najbardziej próbuj jeśli tylko masz ochotę!

   Usuń
 11. przepiękny fiolet :) Takie pytanko: czy blondynka o niebieskich oczach też może użyć takiego kolorku? :)
  Pozdrawiam
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Kochana;)) No to teraz wiem jak masz na imię:D Zapamiętam:D Odpowiadając- jasne ten fiolet jest uniwersalny i co najważniejsze bardzo dobrze łączy się z innymi kolorami. Więc jeśli masz swój idealny mat, to dodasz troszkę tego fioletu i wygląda to super;) warto brać nawet solo:D

   Usuń
 12. ZAKOCHAŁAM SIĘ W TWOIM BLOGU W 2011 ROKU I KOCHAM GO DO TERAZ, A NAWET BARDZIEJ <3 NIESAMOWICIE SIĘ CIESZĘ, ŻE MASZ SWÓJ WŁASNY SKLEPIK I MOŻNA W NIM KUPIĆ TAK FAJNE KOSMETYKI,MAM JUZ 3 PODKŁADY I NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ TYCH CIENI NA 100% ! JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, TYM BARDZIEJ, ŻE MAŁO KTO OFERUJE TAK IDEALNIE SKOMPONOWANE KOLORY DO RÓŻNYCH TYPÓW URODY. TERAZ ANI PANI JESIEŃ,ZIMA,WIOSNA,LATO NIE MUSI SIĘ NICZYM MARTWIĆ :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Kochana pięknie dziękuję za miłe słowa, strasznie mi miło:)

   Usuń
 13. No muszę to napisać.... ale Ty jesteś śliczna!
  Piękne włosy! <3 i strasznie podoba mi się pomadka :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kochana Alinko,

  proszę o pomoc, szukam kremu BB lub CC do mojej mieszanej cery, z niedoskonałościami, który w miarę je zakryje, ujednolici koloryt i będzie miał naturalny skład bez tych wszystkich świństw. Jak zobaczyłam co mam w podkładzie to myślałam, że padne.. Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 15. Alu, a co myślisz o kredkach do brwi tej firmy? Widzę, że w sklepie są pomady. A ja jestem ciekawa kredki,konkretnie odcienia Venus. Mało jest informacji na ich temat w sieci i ze swatch'y wygląda delikatnie rudo a poszukuję czegoś wyjątkowo chłodnego. Nawet MUFE w odcieniu nr 25 jest dla mnie delikatnie za ciepły. Może coś polecisz?

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja Droga,
  Twój blog stał się dla mnie kopalnią wiedzy o pielęgnacji i makijażu, zaglądam tutaj codziennie :D Korzystając z okazji chciałabym się Ciebie spytać o sprytny sposób na nałożenie podkładu mineralnego tak, aby nie podkreślał suchych skórek (które niestety mam w sporej ilości na policzku). Może pomocna będzie dla Ciebie informacja, że mam skórę suchą i atopową. Będę Ci wdzięczna za każdą radę :)

  Pozdrawiam,
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne te paetki. Szczególnie pasuje mi ta do makijażu dziennego dla niebieskich oczu. Alinko, czy granatowy cień/kredka podbiją kolor ciemnoniebieskich oczu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie odcienie niebieskiego do niebieskich oczu średnio pasują - patrz moda lat 80-tych, gdy wszystkie blondynki malowały powieki na niebiesko - dramat :) Ale oczy mogą się róznić odcieniem, i może Tobie akurat będzie pasować granat. Ja bym postawiła na złota, brązy, zgaszone szare fiolety ("taupe")

   Usuń
 18. Alinko, mam oczy w nieokreślonym, szaro-zielonym kolorze, do tego włosy ciemny blond i jasną cerę. Nie maluję się za mocno. Którą paletkę byś mi poleciła? Do zielonych ciepłą? Boję się, ze jest troche zbyt pomarańczowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana jeśli wolisz coś bardziej stonowanego to albo dzienną do niebieskich albo do brązowych- tez będą ok:) policz ilu z każdej byś najchętniej używała:)

   Usuń
  2. dziękuję za pomoc! ta do niebieskich jest piękna, chociaż przyznam, ze ten fiolet w innych paletkach mnie oczerował :)

   Usuń
 19. Ja od paletek ma odwyk ale ale Alinko czy zaktualizujesz zakladke Piekne wlosy?Ilona

  OdpowiedzUsuń
 20. hej ;) piszę drugi raz, tak jak napisane w "kontakcie".
  "czy możesz napisać jakiś poradnik, abc dla posiadaczki suchej/normalnej przesuszonej skóry, czy warto iść w kwasy, tonik czy krem micelarny, czym się kierować wybierając krem na dzień / na noc itp. w internecie jest dużo informacji i blogów o cerze trądzikowej i tłustej, ja nastomiast nigdy problemów z trądzikiem nie miałam, skóra, nie tylko twarzy, cierpi na przesusz od kiedy pamiętam. za późno zdecydowałam się ogarnąć temat, teraz z bobasem nie mam aż tak wiele czasu na czytanie, a chcę zadbać o siebie (nawet wstyd, że tak późno)"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana jeśli skóra jest sucha to nie ma problemu z zaskórnikami, więc obecność kwasów nie jest konieczna. Chyba że ktoś np chce skórę pogrubić, to można rozważyć retinoidy:) poza tym najważniejsze jest delikatne oczyszczanie- physiogel albo cetaphil będą tu ok, ocm jest super.
   Myślę że kluczem będzie właściwe rozpoznanie. bo przesusz to może być zła pielęgnacja, zbyt agresywne oczyszcanie, za dużo olejków w składach, za mało emolientów, albo odwodnienie organizmu, zła dieta, problemy z tarczycą..

   Usuń
 21. Kochana, a co myślisz o kolorze absinthe ? Mam niebiesko-szare oczy , jasna karnację i dość ciemne brązowe włosy a ten duochrome bardzo mi się podoba... Zastanawiam się też nad cieniem w kremie entropy jako następny za ukochany color tattoo on and on bronze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam go jest super- ale raczej w roli kreski/przyciemnienia przy linii rzęs:) entropy jest bardzo ładny, ale ja strasznie lubię też sandy:D

   Usuń
 22. Alinko,
  zapomniałaś o oczach piwnych ;(
  Bardzo bardzo prosiłabym o dorzucenie takiego zestawienia. Niestety kolory do oczu brązowych są zazwyczaj zbyt mocne (np te łososio-pomarańcze) i zbyt brązowe (w brązach wyglądam nudno i czasem jak chora) i czerń i gryzą się z moimi oczami i skórą. I mam wrażenie że Twoje zestawienia uwzględniają raczej ciemniejszą karnację.
  Jakaś paletka do jasnych złotych oczu i jasnej cieplej karnacji byłaby super! ;)
  Dasz radę coś wymyślić?
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie na pewno tylko muszę domówic więcej odcieni:D

   Usuń
  2. Super, pięknie dziękuję ;-) będę sie przypominać
   Paulina

   Usuń
 23. Hej :) Chciałabym kupić u Ciebie podkład neve flat perfectio. Używałam podkładu w kompakcie max studio fix w kolorze nc25 i zastanawiam się, który odcień neve bardziej mu odpowiada- light warm czy medium warm. Nie mogę znaleźć żadnego porównania nigdzie i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, a nie chce kupować w ciemno :) Natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej hej:) jeśli nc to zdecydowanie warm:) masz taką skórę jak ja- najbliżej będzie medium warm:)

   Usuń
 24. Alinko ostatnio przeglądałam Twoje starsze posty i natrafiłam na kredkę
  https://mintishop.pl/product-pol-4097-ZOEVA-Graphic-Eyes-Eyeliner-w-kredce-Nude-Reflection.html
  Czy dalej polecasz ją do kącikow? A cała linia wodna pomalowana nią też daje ładny efekt? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, super właśnie na linii wodnej:) ale jeśi chcesz bez drobinek to koniecznie Neve:https://makeupsorbet.pl/product-pol-170-Neve-Cosmetics-Kredka-Do-Oczu-Vizio-Platinumm.html

   Usuń
 25. Alino, który kolor Nabli będzie kolorem matowym bazowym? Mam na myśli jasny beż zbliżony do koloru skóry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana do wyboru są fossil i np narcisco- ale fosil nie jest beżowy tylko bardziej pasujący do oliwkowej karnacji. beżu jako takiego tam za bardzo nie ma:)

   Usuń
  2. Dzięki :) A co powiesz o Antique White? Na zdjęciach wygląda raczej na beż niż śnieżną biel

   Usuń
  3. to zdecydowanie ecru w stronę bieli:)

   Usuń
 26. Cienie są piękne i pewnie się skuszę na nie, gdy wykończę obecne zapasy. Jednak ja nie wybrałabym do oczy brązowych niemal samych brązów, a dla niebieskich pominęłabym granat. Lepiej się sprawdza gra na kontrastach: brązy, złota i fiolety dla niebieskich oczu, granaty, szarości i fiolety dla brązowych.Ale przyznaję, że dobrałaś też sporo uniwersalnych odcieni. Gratuluję wystartowania ze sklepem i doboru asortymentu :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:)) Ja właśnie przy brązowych żyję na tych brązach i ciężko mi było znaleźć taką paletkę a te cienie są cudowne;) no i przy odpowiednim odcieniu ciemny granat wygląda super na niebieskich kiedyś robiłam taki makuep Ani Anwen:D

   Usuń
 27. Hej Alinko,
  czy możesz zdradzić ile aktualnie razy ćwiczysz w tygodniu? I jakie ćwiczenia teraz wykonujesz na pośladki i brzuch?
  Bardzo jestem ciekawa czy masz łatwość w przyroście masy mięśniowej (masz mezomorficzną budowę) czy może odwrotnie? Efekty są genialne, oglądałam drugiego bloga!
  Ja mam problem z przybraniem masy mięśniowej, ale boję się też, że jeśli zacznę dużo więcej jeść to zacznę tyć tylko na brzuchu (jestem bardzo szczupła i wszystko idzie tylko w brzuszek :D). Możesz powiedzieć jak to było u Ciebie?

  Pozdrawiam ciepło!
  ps jesteś moją ulubioną blogerką, jeśli chodzi o dokładnie każdy temat!
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Kochana, ślicznie dziękuję, strasznie mi miło:)
   Trenuje około 4 razy w tygodniu, czasem więcej ale nie zawsze mam na to czas, ja bardzo powoli buduję mięśnie i nie jestem też na jakimś dużym kalorycznym plusie żeby ten przyrost również szedł szybciej, ale taki stan mi odpowiada:)
   Myślę że możesz spokojnie trenować, nie być na dużym plusie i zobaczyć co z tego na razie będzie;)

   Powodzenia;D

   Usuń
 28. Alinko dlaczego nie ma możliwości odbioru osobistego w Twoim sklepie? Myślę, że dziewczyny z Krakowa i okolic ucieszyłyby się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bym się cieszyła, może będzie jak będzie duży magazyn:))

   Usuń
 29. Alinko mogłabyś zrobić swatche podkładów MAP i porównanie z innymi odcieniami? Czaję się na niego już pół roku, ale nie wiem, jaki odcień wybrać, a nie chcę wydać 120 zł na marne :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Alinko jakie masz zdanie na temat podkładu Diora Forever ? Widziałam na poprzednim poście na zdjęciu , że go masz :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mam i jest super- jeśli tylko trafisz z kolorem to polecam ale właśnie odcienie to największy problem bo gama jednak dość mała:)

   Usuń
 31. Hej! Znasz może podkład clarins skin illusion? Jakie ma krycie i jak długo trzyma się na buzce? Dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak- krycie ma średnie, trwałość jest ok, ale pod tym względem lepszy jest jego brat everlasting. Skin ilusion będzie lepszy dla suchej, nie potrzebującej super matu i mega trwałości ani krycia cery:)

   Usuń
 32. Hej Alinko,

  mam spory problem z moją mieszaną/przetłuszczającą się cerą... mimo stosowania kremu nawilżająco matującego (Tołpa) i podkładu Sebum Control (Paese) moja twarz po 3-4h zaczyna się świecić, a z każdą kolejną godziną jest tylko gorzej... pod koniec dnia większość podkładu znika.

  Czy mogłabyś mi "coś" - cokolwiek ;) - polecić, co by mi pomogło się z tym problemem uporać? Może jakiś inny krem? Podkład? Albo inne cudo, o którym nie mam pojęcia?

  Z góry Ci oooogroooomnie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak kochana to, tylko musi przyjechać z Francji:)
   Poza tym anonimek niżej ma rację i to na pewno świetna opcja do testów;D

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo :) Anonimkowi również :) zatem ruszam na podbój sklepowych półek ;)

   Usuń
 33. Alu ja zupełnie nie w temacie. Co polecasz na przeziębienie. ? Nie chce faszerowac się typowymi saszetka mi z apteki (fervex. , theraflu itp).

  Dziękuję za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wiesz ja osobiście ich nie używam, chyba że czuję się fatalnie a muszę coś zrobić. Zawsze pomaga mi sok z cebuli, czosnku, miodu i cytryn (wszystko razem kisi się w słoiczku:D), witamina C, jakiś czas temu kupiłam też coś takiego w krk http://www.activeherb.com/coldsignoff/ i o dziwo faktycznie okazało się działać tak dobrze jak ludzie piszą;)

   Usuń
 34. Alinko, przekopałam chyba już cały internet i mam mieszane uczucia. Jakie wg Ciebie suplementy są najlepsze na zahamowanie wypadania włosów?
  Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana to zależy tylko i wyłącznie od przyczyny wypadania. Niestety tak długo jak ona jest bliżej nieokreślona, tak długo trudno dobrać coś naprawdę sensownie i to pewnie będzie rozczarowująca odpowiedź, ale nie ma jednego idealnego połączenia. Jak myślisz, z czym jest problem u Ciebie?

   Usuń
  2. Stawiam, że może być to stres i niedawne osłabienie organizmu... Wszystkie wyniki badań jak najbardziej w porządku, a mimo to włosy się buntują..

   Usuń
 35. Polecam kupić puder bambusowy i dodać do niego krzemionki :) Razem z Colorstay trzyma się 5 h bez świecenia

  OdpowiedzUsuń
 36. A jest szansa na kilka propozycji makijażu przy użyciu tych cieni? Byłoby genialnie! Poza tym powiesz kilka słów na temat tego jak się z tymi cieniami pracuje? Czy się osypują, czy lepiej nakładać je na mokro czy na sucho, itp

  OdpowiedzUsuń
 37. nigdy się nie zastanawiałam nad makijażem pod kolor oczu..zawszę na " pałe " się maluje....A ten fiolet jest cudowny ;) zastanowię się teraz nad dobierania makijażu pod kolor oczy / cery :)
  Fajny post daje do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Witaj Alinko!
  Mam do Ciebie pytanie nie odnośnie postu, a włosów.. Mam 21 lat i nigdy nie zmieniałam koloru włosów, ale nadszedł czas na zmiany. Wymarzyło mi się sombre jednak boję się powierzyć swoje włosy pierwszemu lepszemu fryzjerowi... Mam ogromne obawy bo nigdy nie farbiłam włosów stąd moje pytanie czy mogłabyś polecić w Krakowie jakiegoś dobrego fryzjera, który profesjonalnie zajmie się moimi włosami? ale jednocześnie takiego u którego nie zostawie całej wypłaty.
  Z góry dziękuje :)
  Pozdrawiam, Ada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej hej:) Ada ja koloru w krk u nikogo nie robiłam- za to moja przyjaciółka sprawdzała mnóstwo fryzjerów. bardzo ładnie włosy zrobił jej kruczek, rafał z neo haircut też super, delikatniej, no i podobno ładny kolor robią w hair roomie u jadwigi ale nie wiem bo ode mnie nikt ze znajomych nie sprawdzał:)
   Będę trzymać kciuki, zmiana na pewno będzie piękna:)))

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedz :) Oby tak było! dam znać o efektach jak już się zdecyduje na zmianę ;)

   Usuń
 39. A ja mam ten problem, że.. NIE WIEM jaki mam kolor oczu :P -w dowodzie niebieski, jednak ten niebieski jest dziwny- sporo w nich zielonkawego koloru (różne odcienie niebieskiego oraz zielonego), dodatkowo wiele ludzi w nich widzi jeszcze szarości

  OdpowiedzUsuń
 40. Fajnie byłoby, jakby można było złożyć jakąś piękną, podstawową paletkę już z różem, bronzerem i rozświetlaczem - od dawna szukam takiej idealnej, wyjazdowej...

  OdpowiedzUsuń
 41. Alinko, może Ty pomożesz....?
  mam wysokoporowate włosy. Od około 3 mcy regularnie olejuję włosy olejem lnianym (przed myciem na 2-3 godzinki), zaczęłam tez mycie odżywkami (garniera) i czasami mam wrażenie że nie domywam ojeju :( potem używam maski Vax intensywnie regenerującej, płuczę też chłodną wodą z dodatkiem octu jabłowego, następnie (po lekkim wyschnięciu) wcieram 2 krople olejku kerastase (ten złoty) i pozostawiam do samodzielnego wyschnięcia. Niestety taka pielęgnacja nie do konca sie zmienia bo włosy mam nadal spuszone, szczególnie od linii brody się lekko falują, wywijają , a jak zepnę np. w koczek do włosy wychodzą, puszą sie i wygląda to jak wielka burza siana ;) do tego łuski pootwierane... czasami ratuję się prostownicą ale bardzo rzadko. Alinko, co robię żle? jak zmienić pielęgnację? może dobra suszarka i układanie pomoże? musiałabym tylko kupić dobra suszarkę :)
  Poradź, proszę :)
  Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spróbuj pominąć płukankę octową, moje włosy zwykle lubią takie rzeczy ale po niej mam zawsze spuszone i sterczące, druga sprawa to może twoim włosom przyda się więcej nawilżania? Same oleje tego nie załatwią

   Usuń
 42. Alinko polecisz cos mocno nawilzajacego? Tylko nie kremy moja skora chyba za nimi nie przepada kazdy mnie zapycha :D myslalam o tej esencji z bentona czy ona mocno nawilza? :)

  OdpowiedzUsuń
 43. NABLA nie dość,że jest super jakościowo,to ma tak piękne paletki.. Najnowszą limitowankę,Disco, złapałam od razu i już nie puszczę. Mała,zgrabna i tak cieszy oko...

  OdpowiedzUsuń
 44. Hej, mam cerę bardzo przetłuszczającą i proszę podpowiedz czy podkład so bio o długotrwałym działaniu podoła chociaż na 3 godzinki?
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 45. Bardzo fajne te paletki i widac, ze dobrze napigmentowane :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Hej! Mam pytanie odnośnie SO BiO Organiczny Krem BB 5w1 https://makeupsorbet.pl/product-pol-10-SO-BiO-Organiczny-Krem-BB-5w1-01-Beige-Nude.html
  Jak odniosłabyś ten odcień w stosunku do Bell Hypoallergenic BB 02 natural - to jest mój odcień chyba idealny ;) ewentualnie do AM golden light (ten jest chyba dla mnie ciut zbyt ciemny)?
  Czy ten krem BB nie jest "tępy" podczas rozprowadzania (ja zawsze rozprowadzam palcami), czy nie podkreśla suchych skórek i czy nie będzie zapychał?
  Czytałam już notkę na blogu o tych produktach ale czy mogłabyś pomóc konkretnie odnośnie powyższych pytań? Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 47. Ala pomoz. . .
  Która henna bardziej przyciemni mi włosy: khadi orzechowy brąz czy Lass natural brown??
  Gorąco pozdrawiam. Ania.

  OdpowiedzUsuń
 48. Paleta godna uwagi :) chyba się skuszę Alinko droga mamn pewien problem szukam kremu do twarzy pod oczy linia przetestowałam Fm gruop , Arbonne z USA zestaw kosztował mni 680zł posluchałam Pań które na własnej skórze testowały krem ale mam cerę wrażliwą suchą trądzikową swędzącą podrażnioną suche skórki warzy się krem i ciężko wchłania nie lubię zapachów owoców mocnych. Czy dla takiej marudy jak ja jest jeszcze jakiś ratunek? Chciałam również dowiedzieć się o SO BIO mam żołta karnację oliwkową czy dla mnie będzie dobry? jaki odcień proponujesz czy jest trwały .

  OdpowiedzUsuń
 49. Piękne kolory :) Jakie wykończenie ma Nocturne?

  OdpowiedzUsuń
 50. NIGDY NIE MA OPCJI DLA OCZU SZARYCH :(

  OdpowiedzUsuń
 51. Alinko, w pierwszej paletce widzę morelowy cień. Wychodzi na to, że to Sandy ale raczej nie... nie wkradł się przypadkiem błąd? Poszukuję tej morelki, jaka jest jej nazwa?? :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Ja mam brązowe oczy ale w moje upodobania kolorystyczne najbardziej ttafia zestawienje dzienne dla niebieskich oczu

  OdpowiedzUsuń
 53. Niestety cień Nabla Eternity spowodował u mnie sporą relację alergiczną w postaci opuchlizny :(

  OdpowiedzUsuń
 54. Alinko, która z tych palet bedzie najlepsza dla oczu zielonych. Ps czy podkład MAP będzie odpowiedni dla skóry suchej? Jeśli tak to jaki zamiennik byłby revlonu nr 180

  OdpowiedzUsuń
 55. Uwielbiam te cienie, naprawdę są piękne, tez mam Selfish:) dzieki Tobie.
  Jest jedna rzecz która mnie denerwuje... kiedy maluję oczy to osypuje mi się brokat i ciężko się go pozbyć,nawet jak najpierw maluje oczy, potem nakladam na reszte twarzy tapetę a przed tym zmywam brokat z twarzy jakims tonikiem czy czyms :( strasznie ciezko to schodzi...
  Masz moze na to jakis sprawdzony sposob?

  OdpowiedzUsuń
 56. Dziewczyny mam problem. Zrobił mi się z tyłu głowy strup... Myślałam na początku, że może to łupież tłusty ale on chyba powinienem być żółty, a mój wytwór jest bardziej bialy. Myłam przez jakiś czas nizroalem ale jedyne co zrobił to odbarwił mi włosy... Miała któraś z was podobny problem?? Czy stosowanie oliwki, cerkogelu i salicylolu to dobry pomysł? Z góry dziękuję za pomoc:))

  OdpowiedzUsuń
 57. Myślicie że krem bambino można stosować do twarzy ?(cera mieszana z zaskórnikami ) bo różne źródła w internecie różnie podają :D

  OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.