Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jak pielęgnować włosy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jak pielęgnować włosy. Pokaż wszystkie posty

13 stycznia 2024

NAJLEPSZE ODŻYWKI DO WŁOSÓW Z DROGERII- moje minimum do loków wysokoporowatych.

 







Gdybym miała wybrać moje minimum pielęgnacji wysokoporów, składało by się z nastepujących odżwek drogeryjnych:) Tak naprawdę, to właśnie dobre i tanie produkty stanowią podstawę mojej pielęgnacji- a droższe, profesjonane kosmetyki czy zabiegi, są raczej uzupełnieniem.

4 rzeczy, które pokazuje dzisiaj, to moje hity od lat i wiem, że nie rozstanę się z nimi tak długo, jak długo będą produkowane! Za co je uwielbiam?




7 grudnia 2023

PRZEPROTEINOWANIE WŁOSÓW- co mi pomaga, maska bez protein.

 








Jako posiadaczka wysokoporowatych włosów, już od początku przygody z pielęgnacją, borykałam się z przeproteinowaniem.

Po jakimś czasie zorientowałam się, że im większa porowatość włosów, tym większe ryzyko przesadzenia z proteinami i tym bardziej podatne na ten składnik są nasze loki.

Dlatego jeśli poddawałyśmy nasze włosy zabiegom, które wymiernie zwiększyły poziom porowatości, może się okazać, że nagle ilość protein w naszej dotychczasowej pielęgnacji, jest już zbyt duża.

Dzieje się to po rozjaśnianiu, prostowaniu, farbowaniu, kiedy włosy są mocno wysuszane.

Obecnie w drogeryjnych kosmetykach często stawia się też na odbudowę włosów i wygładzające transformujące produkty a mniej na nawilżanie. Taką odbudowę producenci najczęściej uzyskują przez dodanie do kosmetku różnego rodzaju protein i warto na to uważać.


JAK NIWELOWAŁAM SKUTKI ZBYT WIELU PROTEIN PRZEZ LATA?


  • Po pierwsze- szampon z SLS jest w stanie wymyć troszkę protein z moich włosów (dlatego nie używamy takich szamponów po keratynie), więc kiedy wiedziałam, że włosy są przeproteinowane, robiłam im małe sls-owe mycie.

  • Potem włosy oczywiście wymagają solidnego nawilżenia, więc na 2 godzinki zawijam je razem z maską pod turbanem. Moja sprawdzona maska na takie okazje to: EQUILIBRA MASKA NAWILŻAJĄCA (klik).   Dawo temu użyłyśmy jej z Anwen aby podkreślić mój skręt i od tego czasu zawsze do niej waracam:D Jest idealna do suchych wysokoporów i posiada olej lniany- najlepszy dla moich włosów.

  • Unikam protein we wszytskich kosmetykach tak długo aż nie zauważę poprawy- minimum miesiąc ale raczej są to dwa miesiące. 
  • Olejuję włosy mieszając oleje z moją maską albo odżywką Alterra z Granatem:)  


Zwykle takie zabiegi całkowicie wystarczają aby pomóc!


Dajcie znać czy miałyście problemy z nadmiarem protein! Co Wam pomaga?


Buziaki


Ala

28 listopada 2023

Jesienno- zimowa pielęgnacja włosów z Longevity od BeBio...

 










Jesień to pora, kiedy już odbudowałyśmy włosy po wyzwaniach lata, ale chcemy maksymalnie wzmocnić je przed zimną, kiedy najczęściej cierpią z powodu uszkodzeń mechanicznych oraz suchego i zimnego powietrza. Często trzymamy je pod czapkami, ocierają się o szaliki i kołnierze płaszczy, z powodu zimna częściej je suszymy. 

Jeśli za bardzo nie przykładałyśmy się do pielegnacji, jesienią zobaczymy jakich zniszczeń dokonały na naszych włosach wiosenne słońce, wakacyjne wyjazdy i kąpiele w słonej wodzie;) Oczywiście dbanie o włosy to inwestycja na lata- są w końcu naszymi długoletnimi towarzyszami zanim wypadną i się wymienią. Starzeją się razem z nami i przed tym też chcemy je chronić. 




22 czerwca 2023

HENNA KHADI ASH BROWN / POPIELATY BRĄZ- efekty na włosach.

 





Dzisiaj efekty farbowania włosów henną Khadi- popielaty brąz:)

Wróciłam do hennowania po naprawdę wielu latach przerwy- nie zmieniałam odcienia włosów przez cały ten czas, do momentu, kiedy ostatnio zdecydowałam się na refleksy.  Szybko jednak mi się znudziły i zdecydowałam, że w jakiś pielęgnujący i delikatny, naturalny sposób chcę wrócić do ciemniejszego odcienia brązu:) 

O ile wcześniej nie chciało mi się bawić z henną, teraz motywacja okazała się bardziej niż wystarczająca:D 

Byłam ciekawa jak henna złapie rozjaśniane włosy i jak się na nich zachowa- efekty możecie zobaczyć na zdjęciach niżej, myślę że udało mi się w miarę dobrze uchwycić kolor! 




12 stycznia 2012

Naturalna Pielęgnacja: ulubiona wzmacniająco- nawilżająca maseczka do włosów.











W kwestii włosów zawsze intuicyjnie zwracałam sie w stronę pielęgnacji naturalnej. Uwielbiam testować sklepowe produkty, jednak gdy zależy mi na prawdziwej poprawie kondycji moich włosów, sięgam po naturalne środki. 

Dziś mam dla Was filmik i post który obiecałam Wam już dawno, dawno temu- dotyczy on ulubionej, w 100% naturalnej maseczki do włósów. 



Tam również znajduje sie przepis na maseczkę- ale bardziej skomplikowaną.
Czas pokazał że nieznaczne uproszczenie receptury wyszło maseczce i włosom na dobre- poprzednia wersja była chyba zbyt skomplikowana i naładowana zbyt wieloma składnikami:)



Maseczka o której mówię dziś to esencja składników wzmacniających i nawilżających.
Możemy wykonać ją w całości ze składników, które znajdują sie w naszej kuchni.







  



Miód- nawilża włosy, sprawia że są miękkie i błyszczące.

Żółtko- nieoceniony sprzymierzeniec włosów- działa pod warunkiem systematyczności: stosuj raz w tygodniu przez kilka miesięcy a włoski są gęściejsze bardziej puszyste i miękkie

Jogurt naturalny- nawilży, nabłyszczy i zmiękczy włosy- wpłynie też dobrze na skórę głowy.


Oliwa lub olej kokosowy- nawilży włosy i nada im blasku:) Zadba o zniszczone końcówki. Jeśli chcemy aby nasza maseczka była bardziej 'luksusowa', dodajmy troszkę oleju arganowego.



Proporcje nie są kluczowe- ja zwykle do żółtka lub dwóch dodaję dwie duże łyżki stołowe miodu, trochę jogurtu naturalnego (nieodtłuszczony! Najlepiej sprawdzał sie Eko Łukta) i dolewam dwie łyżki oliwy.


Lubię kiedy maseczka jest dość leista, bo wtedy mogę pokryć nią większą ilość włosów.
Aplikuję je na włoski  w umywalce lub wannie, zwijam w czepek z przeźroczystej folii i owijam głowę ręcznikiem.
Maseczkę trzymam  na głowie od 30 minut do godziny. 


Maseczkę trzeba spłukiwać letnią wodą- aby żółtko ładnie sie wypłukało. 

Przy spłukiwaniu żaden ze składników nie sprawia problemów, a zapach nie pozostaje na włosach- w sumie szkoda bo jest bardzo przyjemny- miodowo- mleczny.




Maseczka wygląda mniej więcej tak:)










Wiecznie jestem na etapie zapuszczania moich włosów i wycinania zniszczonych farbowaniem końców:)
Jak może wiecie niecałe dwa miesiące temu zaczęłam włosową kurację sokiem z natki pietruszki (Alu dzięki!) i dziś mogę Wam donieść że moje picie zielonego soczku przyniosło rezultaty!

Sama sie tego nie spodziewałam, bo zwykle podchodzę do takich rzeczy sceptycznie- zawsze mniej zawiedzionych nadziei:)
Ale  pewnego dnia zauważyłam że na czubku głowy sterczy mi gąszcz krótkich włosków (teraz już są całkiem długie). To samo z linią włosów nad czołem- doczekałam sie moich wymarzonych baby hair:)


Teraz widzę że są na całej głowie. Cienkie i delikatne,ale są:)
Strasznie sie cieszę bo przez lata 'gdzieś po drodze' pogubiłam 60% włosów- choć i tak jest ich sporo, wierzcie mi, było ich 3 razy więcej- wyglądało to jak prawdziwa lwia grzywa:)


Teraz po krótkiej przerwie wracam do pietruszki. Moje włosy postanowiłam też pogonić suplementem- chyba jedynym który polecam dziewczynom mającym problemy z włosami. Nazywa sie Gelacet i pomógł wielu dziewczynom w tym mojej bliskiej przyjaciółce, która gubiła włoski po mocnym wybielaniu i farbowaniu.

Jeśli więc nie macie jak przygotować soku z natki (brak sokowirówki) polecam właśnie Gelacet.



 Marzę o dłuższych włosach i mam nadzieję że szybko uda mi sie je zapuścić:)






Ostatnio pytałyście kiedy będzie coś do wygrania- i mam miłą wiadomość, bo parę kosmetyków będzie można zdobyć jutro lub po jutrze- z okazji filmiku i posta o najlepszych polskich kosmetykach:)




A może macie ulubione przepisy na maseczki? Stosujecie naturalną pielęgnacje włosów czy wolicie używać produktów sklepowych?



Całuski Kochane!

Alina


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.