12 października 2018

TRĄDZIK RÓŻOWATY: co pomoże?















Dzisiaj trochę o trądziku różowatym - dotąd na blogu jeszcze o nim nie pisałam, a wiem, że wiele z Was ma z nim problem. Problem dotyczy często również braku diagnozy i niewłaściwej pielęgnacji. Napiszę więc o tym, co może pomóc, na co zwrócić uwagę i co będzie skuteczne. A to tylko pierwszy post dotyczący tematu:)

Dzisiaj zbieram też Wasze pytania dotyczące trądziku różowatego, na które w następnym poście odpowie dermatolog,
więc koniecznie piszcie, nawet z najbardziej szczegółowymi rzeczami!





Wiele osób z naszego otoczenia ma problem z delikatniejszą lub mocniejszą odmianą trądziku różowatego. O przygotowanie notki na ten temat poprosili mnie organizatorzy akcji “Róż się do lekarza!”. To kampania organizowana przez Instytut Komunikacji Zdrowotnej wraz z Polskim Towarzystwem Dermatologicznym i mająca na celu szerzenie świadomości o trądziku różowatym oraz zachęcenie osób, które widzą u siebie niepokojące objawy do konsultacji z lekarzem.

Niżej możecie zobaczyć spot towarzyszący akcji a więcej poczytacie na rozsiedolekarza.pl. Na stronie dostępny jest również test, w którym możesz sprawdzić, czy jesteś w grupie ryzyka.

 

Bardzo cieszę się, że powstają akcje, w których chodzi tylko o szerzenie świadomości problemu chorób skóry i wagi diagnostyki. Wszystkim zależy po prostu na tym by jak najwięcej osób wiedziało, jak ważne jest rozpoznanie takiego problemu i jak można sobie z nim radzić, zamiast promować konkretne produkty i marki:)






Wiemy już, że wizyta u dermatologa to pierwsza rzecz jaką powinnyśmy zrobić. Kiedy jednak możemy podejrzewać u siebie trądzik różowaty? Pierwszymi objawami trądziku różowatego jest częste czerwienienie się, zwłaszcza na policzkach. Z czasem rumień utrzymuje się coraz dłużej, by już na długi czas pozostać na twarzy. Pojawiają się również krostki i grudki, które mogą boleć.

Niestety najczęściej bywa tak, że wczesne objawy choroby pozostają nierozpoznane i ta szybko się rozwija. Dużo zależy tu od pielęgnacji, ogólnego stanu organizmu, stresu i tego jak na niego reagujemy oraz diety.
Jeśli zadbamy o większość aspektów nasz trądzik różowaty nie musi się dalej rozwijać.


Dr Martin Steinhoff, dyrektor Charles Institute of Dermatology w University College Dublin School of Medicine oraz naukowcy z University of California-San Francisco udokumentowali, że układ nerwowy jest ściśle związany z układem naczyniowym, co w praktyce oznacza, że przypadłości typu rumień czy trądzik różowaty mogą być ściśle związane z reakcjami na stres.

Stres ma również ogromny wpływ na stan naszego układu pokarmowego. W tym względzie również lata złej diety mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu skóry. Warto więc zadbać o równowagę bakteryjną naszych jelit, wybierając pokarmy zawierające dużo błonnika i opornej skrobi.

Pamiętajcie, że pierwszym etapem w poradzeniu sobie z trądzikiem różowatym to wizyta u lekarza dermatologa, który rozpozna objawy i dobierze odpowiednie leczenie. Wszelkie domowe zabiegi powinny być z nim omówione.





W domu pomoże:



W domu pomoże:

Nawilżacz powietrza, szczególnie w zimie, jeśli mieszkamy w bloku. Naprawdę polecam zakup takiego nawilżacza, nawet tańszego, bo na skórę i włosy działa znakomicie. Zimą bloki zmieniają się w pudełka wypełnione suchym powietrzem, a w trakcie mrozów sytuacja jest jeszcze gorsza, bo wietrzenie pomieszczeń nic nie daje.

'Pielęgnacyjna Strefa relaksu'. To może być łazienka, w której dokonujemy naszych pielęgnacyjnych rytuałów, nasz ulubiony kącik w domu, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Grunt to ograniczenie stresu, posiadanie choć jednego momentu w ciągu dnia, kiedy jesteśmy zdenerwowane. Skóra trądzikowa wymaga trochę więcej uwagi i czasu, więc warto odnaleźć też produkty, których stosowanie będzie sprawiało nam przyjemność.

W pielęgnacji warto wypróbować:

Delikatna emulsja do mycia np. Cetaphil- szczególnie przy skórach, które źle znoszą mocniejsze żele.

Woda micelarna po myciu - np. Avene, LRP, Uriage. Złagodzi podrażnienia, ukoi skórę.

Co zmienić w diecie?


Są rzeczy, które każda osoba z chorobami skóry powinna wypróbować. Ile przypadków, tyle historii, bo każdemu pomaga troszkę co innego, ale generalnie warto:

- odstawić nabiał. To zawsze moja podstawowa rada, nawet przed odstawieniem glutenu.

- uważać na jajka, orzechy, soję

- odstawić wszelkie wyjątkowo ostre przyprawy i sosy

- przetworzone słodycze, produkty o wysokim indeksie insulinowym i glikemicznym, jeśli widzimy, że na nie reagujemy

- odstawienie kawy. Niestety kawa potrafi źle wpływać na choroby skóry i jeśli pijecie jej dużo, spróbujcie odstawić ją na 3 dni i zobaczyć czy sytuacja ze skórą się poprawia.

- odstawić lub mocno ograniczyć alkohol

- włączyć do diety jak najwięcej warzyw i owoców, nieprzetworzonego jedzenia w najczystszej formie:)

- postawić na większą ilość tłuszczów omega 3

- dodać rosoły oraz galaretki albo włączyć suplementację kolagenem

- rozważyć suplementację glutaminą

- wypróbować pokrzywę i kwercetynę

- zwiększyć ilość zjadanej witaminy C

- rozważyć suplementację witaminami z grupy B


Co jeszcze warto robić?


Obserwować skórę i prowadzić swoisty dzienniczek, w którym oceniamy jej stan i zapisujemy, co mogło na niego wpłynąć – np. pogorszenie stanu cery i bardzo ostre danie jakie zjadłyśmy lub bardzo stresująca sytuacja. Po jakimś czasie zobaczymy na co reaguje nasza skóra i będziemy mogły unikać drażniących ją czynników.

Wasze pytania zostawione pod tym postem przekażę dermatologowi, który współpracuje z akcją “Róż się do lekarza!” a odpowiedzi zamieszczę w następnej notce. Możecie pytać o wszystko związane z trądzikiem różowatym, wszystkie kwestie mile widziane;)

Jeśli na bieżąco radzicie sobie z tym problemem, napiszcie jak - co Wam pomaga, co szkodzi:)




Buziaki



Ala




59 komentarzy:

  1. Moja mama miała trądzik różowaty wiele lat i dzięki odpowiednim kosmetykom udało się nam opanować sytuację. Polecamy Vitellę Ictamo, mama bardzo sobie ją chwali. Stresująca praca w jej wypadku daje się we znaki, widzę że w różnych momentach trądzik się zaostrza:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Vitella jest super! No i niestety stres dokłada swoje, wiele osób to widzi:(

      Usuń
    2. A na co konkretnie Vitella wpływa ? Zmniejsza rumień, łagodzi ?

      Usuń
  2. Ja mam pytanie: jakie kwasy przy skórze z trądzikiem różowatym, ale jednocześnie bardzo zanieczyszczonej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam kwas azelainowy (na przykład Skinoren krem). Nie jestem pewna, czy pomoże bardzo na zanieczyszczenia ale jeśli chodzi o rumień - z moją skórą robi cuda :) Szczerze mówiąc bałam się stosować jakikolwiek kwas na moje rozhisteryzowane policzki, ale chyba osiągnęłam w tamtym czasie apogeum desperacji :D pomógł :) oczywiście nie wyeliminował problemu jednak różnica jest spora. W tym roku zaczęłam już kolejną kurację :)

      Usuń
    2. Jak najbardziej kwas azelainowy w stężeniu do 1-2%, żeby działał antybakteryjnie, oczyszczająco ale jednocześnie kojąco i lekko nawilżająco. Marka Chantarelle ma krem na dzień z kwasem azaleinowym w stężeniu 0,5%, na noc 1,1% i maskę 1,5%. W masce jest również odrobina kwasu salicylowego pomocny w grudkowo-krostkowej formie objawów trądziku różowatego.

      Usuń
  3. A jezeli chodzi o zabiegi, zeby ten problem wyeliminowac lub znaczaco ograniczyc to jest to mozliwe? Mam bardzo silna postac tej choroby skory, mimo, ze mam dopiero 18 lat. Ograniczylam troche ten problem robiac kilka razy laser cutera, ale chcialabym pozbyc sie tego calkowicie. Po sobie tez widze, ze jie moge duzo na twarz nakladac, na moc krem rozex, punktowo olejek herbaciany i jak sie czuje niekomfortowo, zeby sie nie czerwienic nakladam jeszcze grubsza warstwe sudocremu tam gdzie szczegolnie widac, czasem tez nie nakladam nic tylko spryskam woda termalna. Ostatnio sie zastanawialam, skoro robi sie zabiegi ipl na twarz to czy mozna do tego uzyc ipl domowego, ktorego sie uzywa na owlosienie? Nie ukrywam, ze jeden taki zabieg mam za soba.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W zależności od tego na co chcemy zadziałac IPL ma zupełnie inna długość światła. Urządzeniem przeznaczonym do usuwania owłosienia nie wplyniesz w żaden sposób na naczynka poniewaz na każdą strukturę skóry działa inna długość fali.

      Usuń
    2. Jeżeli chodzi o lasery na trądzik rozowaty to różnia sie one zdecydowanie od laserów depilacyjnych - stąd też walka domowym laserem do depilacji jest chyba bez sensu i moze jeszcze bardziej przesuszyc skroe. Sama jak robilam sobie zabiegi to do depilacji robilam vectusem a trądzik rozowaty quadro starem - przy czym ten drugi jest skrojony typowo pod te przypadlosc i dziala na zasadzie zamykania naczynek. U mnie wyszedl bardzo ok.

      Usuń
  4. Alu, Disoreal Avene już od dawna jest wycofany :(chyba, że mnie coś ominęło....;>

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak teraz to już inna nazwa, zapomniałam:D

      Usuń
    2. Cześć:)
      Z mojego doświadczenia wynika, że zanim zacznie się kurację typowo na t.różowaty trzeba zrobic badanie na obecnocść nużeńca na skórze i rzęsach. Badanie nie jest drogie,a calkowicie zmienia leczenie. Różni lekarze, różnie do tego podchodzą ale dla nas liczy się przecież ostateczny efekt.

      Usuń
    3. Hej, A jak wykonują badanie ze skóry ?

      Usuń
    4. Musisz mieć kompletnie czystą twarz - zero kremu, makijażu czy toniku przez cały dzień. Bada się tzw. zeskrobinę. Brzmi groźnie ale osoba pobierająca trochę skrobie twarz szpatułką czyli nic strasznego. Przy badaniu rzęs też muszą być bez makijażu. Na badanie dobrze iść z własną pęsetą. Kilka rzęs trzeba będzie wyrwać, a w labach mają beznadziejne pęsety.
      Czasem pryszcze i zaczerwienienia to naprawdę ani hormony, ani bakterie ani zła dieta tylko pajęczaki. Faktem jest też, że stres pogarsza sprawę bo nużeniec ma wtedy lepsze pole do działania.

      Usuń
    5. Z rzęs badanie miałam, ale ze skóry nie Najlepsze było to, że Pani Pielęgniarka w ogóle nie wiedziała, że jest takie badanie, nie mówiąc już o wiedzy jak je wykonać :| Także no :D

      Usuń
    6. Oj to słabo;) Ja miałam ostatnio nawet z cebulek na głowie, więc wszystko jest możliwe.

      Usuń
    7. A jak przebiega lecznie w przypadku nużeńca?

      Usuń
    8. Jak ja leczyłam parę lat temu to było kiepsko. Miałam od lekarza metronidazol i Rozex. Sama stosowałam później olejek z drzewa herbacianego jako zapobieganie. Teraz jest na recepte krem z iwermektyną i to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.
      No i warto osuszać twarz ręcznikiem papierowym, a nie zwykłym. To się sprawdza przy wszystkich problemach ze skórą. No chyba, że ktoś miałby alergię na chemię używaną przy produkcji takich ręczników.

      Usuń
  5. Oj tak, glinki, to cud w tym przypadku :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Jak to jest z witaminą C w trądziku różowatym i towarzyszącymi temu rozszerzonymi naczynkami. Dużo się mówi że to pomaga. Niestety w moim przypadku kosmetyki z witaminą C bardzo u mnie pogarszają stan cery .Jest bardzo zaogniona,piekąca,czerwona.
    Za to bardzo mi pomaga witamina E. Moja cera jest bardzo wyciszona odkąd ją stosuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam to samo. Używałam kilka dni Liq CC i musiałam odstawić, bo tak mi podrażniło i zaogniło skórę, że przez 2 tygodnie dochodziła do siebie, a znowu Liq CE jest super.

      Usuń
    2. U mnie to samo. Właściwie mogę powiedzieć, ze trądzik rozowaty pierwszy raz pojawił się na mojej twarzy właśnie po zastosowaniu serum z wit.C. Wcześniej albo go nie miałam,albo był w tak początkowej fazie ,że właściwie go nie zauważałam. . Nigdy więcej witaminy C!

      Usuń
  7. Alu proszę jeszcze o trwały eyeliner. Żeby nie rozmywał się w kącikach. Cena nie gra roli. Miałam z zoeva, bourjois, maybelline i loreal. I każdy jak wyciągałam jaskółkę to się rozmazywała po godzinie. Może clinique? Proszę pomóż. Bo szał mnie ogarnia jak zrobię piękny makijaż i gdzieś wyjdę i jak spojrzę w lustro to mam ochotę się pod ziemię zapaść.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mnie pomaga skinorem, serum z witamina c bandi, skoncentrowana ampułka na naczynka bandi oraz kerium ds.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie po tym serum z bandi jest dramat:(

      Usuń
  9. Niestety, miesiąc temu zgiadnozowano u mnie trądzik różowaty :( moimi najwiekszymi pasjami są narciarstwo oraz maratony rowerowe. Słyszałam, że wysiłek oraz mróz źle wpływa na trądzik różowaty. Czy to prawda? Jak mogę opanować chorobę nie rezygnując z pasji?

    OdpowiedzUsuń
  10. Czy antybiotykiem mozna wyleczyc tradzik? Czy jesli lekarz kolejny raz wypisuje ten sam tradzik i witamine P, bez badania hormonow powinnam od niegp uciekac? Czy tradzik jest dziedziczny? Mozna go jedynie zaleczyc czy wyleczyc? Co w czekoladzie szkodzi na tradzik, cukier czy samo kakao jalo takie?

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja mam trądzik różowaty, byłam u 2 dermatologów, którzy w ogóle nie ogarniają tego tematu. Czy jest może tutaj ktoś z Katowic i okolic, kto zna dobrego dermatologa, który może mi pomóc, zaintersuje się problemem, a nie patrzeniem na zegarek i wypisywaniu danych ? :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam panią dermatolog Marzenę Besala, przyjmuje w przychodni przy ul. Przyjaznej w Katowicach.

      Usuń
  12. Hej Alu czy mogła byś mi podpowiedzieć jak utrwalasz podkręcenie rzęs zalotką za pomoca tuszu wodoodpornego?najpierw pomalować i wtedy podkręcać

    OdpowiedzUsuń
  13. U mnie było tak: zrobiła się krosta, dość duża, twarda i boląca której nie dało się w żaden sposób wycisnąć (wiem, wiem - nie wyciskać :/ ), poszłam do dermatologa i zaczęłam leczenie, niestety nic nie pomagało. W swojej rezygnacji i pogodzeniem się z losem że tak już będę miała do końca życia zapytałam co mi dolega i lekarz odpowiedział, że to trądzik różówaty. Wróciłam do domu i zaczęłam szukać w necie i okazało sie że trądzik jest również efektem działania nużeńca. Zaczęłam długą drogę leczenia ale udało się zażegnać łotra. Pamiątka to niestety blizny:( pogodziłam się już z tym stanem :( Zauważyłam, że działa on w stanie obniżonej odporności organizmu, tak było w tym przypadku jak również w poprzednim spotkaniu z nim gdzie skutki jego działalności zaprezentował w innej postaci...

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja mam pytanie: Czy da się zrobić jakieś testy alergiczne, bądź inne w których by wyszło, ze to np nabiał nam szkodzi i zaostrza trądzik? Czy to jedynie możemy stwierdzić przez własne obserwacje?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Robiłam Food Detectiv, ważyło mi delikatne uczulenie na drożdże i jaja, w Pl cena 500zl.

      Usuń
    2. Ale to jest test na nietolerancję ? Czy na alergię też?

      Usuń
  15. A próbowałaś kremu soolantra ? Stosuje od pół roku i widać znaczną poprawę, niestety na receptę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi też soolantra baaardzo pomogła. Po latach leczenia różnymi środkami trafiłam na panią dermatolog, która zasugerowała problem z nużeńcem, który podobno często współwystępuje/ powoduje (bo chyba do końca nie wiadomo) trądzik różowaty. W końcu skóra wygląda lepiej, nie idealnie, ale zmiana jest zauważalna

      Usuń
    2. Fajnie, że trafiłaś na oświeconą dermatolog. Bez dobrej diagnozy można błądzić latami.

      Usuń
  16. Dzien dobry! Pytanie do dermatologa: co mozna stosowac przy tradziku rozowatym bedac w ciazy? Bylam u dermatologa, mam zdiagnozowany tradzik rozowaty - jestem podobno ksiazkowym kandydatem na osobe, ktora ten tradzik dopadnie (kobieta, blondynka, jasna karnacja, 35 lat...) Bedac u dermatologa nie bylam jeszcze w ciazy, wiec chcialabym sie dowiedziec co jest bezpieczne. Dziekuje i pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  17. Kochana polecisz mi jakies pedzle do makijażu ? Mam hakuro, potrzebuję nowe 😊

    OdpowiedzUsuń
  18. Alinko co sądzisz o odżywkach do włosów Anwen? Planujesz przygotowac o nich post? :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja mam problem od kilku miesięcy z wysypem pryszczy na czole i na jednym policzku (?) Nie mogę tego niczym zwalczyć a próbowałam chyba już milion rzeczy, łącznie z przemywaniem propolisem, kwasem azelainowym, kremami bio i jak i zwykłymi drogeryjnymi i nic... co dzień powstają nowe, czoło mam całe czerwone od tych pryszczy, nigdy w życiu tak nie miałam nie wiem co się dzieje bo nie zmieniałam radykalnie jakoś swojej diety czy trybu życia :( maści punktowe pogarszają sprawę bo jeszcze bardziej po tym to czoło robi się czerwone. O co może chodzić? :/ Dodam że wypadają mi również włosy garściami... skóra głowy bardzo bardzo szybko się przetłuszcza. Czy to mogą być jakieś problemy hormonalne?

    OdpowiedzUsuń
  20. Dziękujemy za post❤️, niestety ja tez zmagam się z tym problemem... mam kilka pytań dotyczących trądziku różowatego m.in czy niebieskie światło led będzie pomocne do takiej skory? Azeoglicyna + wit C będzie pomocna? Pielęgnacja naturalna (glinki, hydrolaty, ocet jabłkowy, oleje) będą pomocne? Czym się suplementowac czy Niverosin, Red Bloker ok? Makijaż dla takiej cery, polecane kosmetyki. Pozdrawiam i czekamy na wiecej😊

    OdpowiedzUsuń
  21. Alu jaki nawilżacz powietrza polecasz?
    Pozdrowienia:)

    OdpowiedzUsuń
  22. Alinko chciałabym kupić dla siebie split ender:) polecasz jakis konkretny model?

    OdpowiedzUsuń
  23. Kochana znasz w Krakowie salon fryzjerski, który podcina końcówki włosów maszynka na prosto? :)

    OdpowiedzUsuń
  24. Alinko, ja mam prośbę, o poruszenie na blogu innego tematu - owłosienie na twarzy. Odstawiłam pigułki i na twarzy zrobiła się katastrofa. Klasycznie - trądzik. To już dzięki informacjom z Twojego bloga opanowane. Ale został jeszcze jeden problem - włoski na brodzie i szyi. Nie wiem, jak z tym walczyć. Czy można liczyć na poruszenie tego tematu? Może się odezwą inne dziewczyny, które z tym walczą?

    OdpowiedzUsuń
  25. U mnie problemem jest to, że skórę mam czystą i gładką, ale nos, a zwłaszcza trzon nosa i policzki są zazwyczaj czerwone i zdarza się, że nie potrafie zakryć tego nawet podkładem. Dermatolog nie powiedział jednoznacznie czy to trądzik różowaty, a jedynie, że jest taka możliwość. Stosuje obecnie na dzień krem z Biodermy Sensibo AR, tonik miceralny z tej serii, na noc Rozex krem, tonik z Sylveco Hibiskusowy na zmianę z Tonikiem aloesowym Skin79 oraz tabletki Venoruton forte jednak różnicy w kwestii zaczerwienienia nie widzę. Czy jest skuteczny sposób na zmniejszenie rumienia, zwłaszcza jeśli chodzi o nos? Jest to dla mnie bardzo duży problem estetyczny.

    OdpowiedzUsuń
  26. A ja mam pytanie odnosnie zaczerowenien i mocnego rumienia. Krostki udalo mi sie zaleczyc ale w ciagu dnia twarz plonie, bez wzgledu na okolicznosci. Czy ipl pomoze? Mialam 3 zabiegi, niestety bez rezultatu. Czy tabletki antykoncpecyjne moga nasilac problem?

    OdpowiedzUsuń
  27. Mam pytanie o zabiegi, które mogę wykonać w salonach na skórze z trądzikiem różowatym. Zależy mi na zmniejszeniu rumienia i zaskórników.

    OdpowiedzUsuń
  28. Ja mam czerwone krostki na policzkach i przy stresie strasznie sie rumienie, czym zawsze sie bardzo przejmuje. Czy to tradzik rozowaty?

    OdpowiedzUsuń
  29. Ja probowalam roznych kosmetyków, ale pomgl mi tylko krem Soolantra- jest na recepte. A rumien świetnie gasi krem na noc z niemieckiej drogerii DM- Balea Nacht Creme mit wertvollem Mandelol

    OdpowiedzUsuń
  30. Chciałam jeszcze zapytać o nabiał przy trądziku- słyszałam, że powinno się go wyeliminować, jednak moje pytanie jest takie, czy ser żółty liczy się jako nabiał? słyszałam, że laktoza właściwie w nabiale głównie szkodzi, a w serze, jakko produkcie nabiałowym ale już przetworzonym, laktozy jako takiej już nie ma i wszelkie napisy na serze żółtym "nowość- bez laktozy" to chwyt reklamowy, bo żaden żółty ser w naturze swej już tej laktozy nie ma,
    i pytanie nr 2 - jak jest z kolei z kefirem? to też nabiał, a słyszałam, że właśnie fantastycznie na cere wpływa jako probiotyk.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  31. Chciałam zapytać, czy jest szansa na pozbycie się zaczerwienienia ze skrzydełek nosa, które mam około 2 lat ?

    OdpowiedzUsuń
  32. Super, że poruszyłaś ten temat! Nie wiedziałam o tej akcji, a leczę trądzik różowaty już kilka lat.

    Bardzo mnie interesuje, a trudno znaleźć pewne info w Internecie - jakie zabiegi (jakimi urządzeniami wykonywane, jaka długość fal itp. żeby móc sprawdzić gabinet) mogą pomóc na rumień.

    Podłączam się też do pytania czy tabletki antykoncepcyjne mogą nasilać problem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. u mnie tak było. nie wiem czy to jest norma, ale ogólnie skoki hormonów sie odbijają na cerze. znam opowieści, że nawet u mężczyzn zbyt wysoki poziom testosteronu robił im krzywdę na twarzy. ja po pewnym czasie odstawiłam tabletki, zrobiłam sobie zabiegi quadrostar pro (właśnie tez na trądzik różowaty) i teraz próbuję z powrotem wrócić do nich, ale musze potestować jak będzie się zachowywała cera.

      Usuń
  33. Ja zaczęłam w ostatnim czasie stosować do cery krem Niverosin.
    Poleciła mi ten krem moja znajoma, która ma również cerę ze skłonnością do pękanie naczynek i u niej krem się sprawdza. Myślę, że u mnie rowniez powinien się sprawdzić, mam wrażenie, ze po miesiacu stosowania znacznie mniej się czerwienię. Poza tym krem zrobił na mnie dobre wrazenie pod kątem pielegnacyjnym, nawilżył skórę oraz zmniejszył na niej suche skórki, z którymi również miałam spory problem.
    Krem ma w sobie wyciąg z kasztanowca, diosminę oraz inne składniki wzmacniające naczynka.
    Z kuracjami dla cery naczynkowej jest tak, ze im dlużej się je stosuje tym lepiej oraz rzadko co daje natychmiastowe efekty.

    OdpowiedzUsuń
  34. Nadal mozna gdzies dostac sie do kosmetologa gdzie jest ten quadrostar pro?
    Chodzi mi o okolice Trojmiasta moze? Chciabym zdazyc przed kolejnym lockdownem.

    OdpowiedzUsuń
  35. Poszłam do dermatologa i chociaż myślałam, że zwyczajnie mam problem z naczynkami tak wyszło, że mam trądzik różowaty. Proponowano mi tez żeby iść na zamykanie naczynek. Wybrałam dłuższą drogę i powiem szczerze, że jestem już w trakcie leczenia około 6 miesięcy, ale pierw postawiłam na serum antyoksydentacyjne ktore nakładałam pierw 1-2 razy w tygodniu by skóra zaczęła się bronić, a dopiero później nakładałam coś co działa na zamykanie naczynek czyt. kwas azelainowy z acnerose. Można też się pozbyć trądziku różowatego lecząc się dermokosmetykami itp., ale wymaga to więcej pracy i cierpliwości. Nie jest to tak, że nagle się skóra wyleczy i będzie super. Niestety, ale trzeba czasu..

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.