30 kwietnia 2012

Cellulit: jak sie go pozbyć, sposoby, balsamy, masaże, bańki chińskie...
Dziś mało pokojowy tekst o niszczeniu i wykańczaniu...cellulitu. Chyba żadna z nas nie będzie mieć wyrzutów sumienia ;-)

Zainteresowanie tematem cellulitu było ogromne i trudno się dziwić- zbliża się okres kiedy wskakujemy w krótkie spodenki i czasem możemy czuć się mniej komfortowo...
Czy opłaca się walczyć z cellulitem? Oczywiście, często bowiem, taka walka może przerodzić się w zdrowszy tryb życia i mieć świetne długofalowe skutki dla naszego organizmu- nie tylko dla ud i pośladków:)
Wesoła wiadomość jest taka że możemy pozbyć się cellulitu naprawdę w znacznym stopniu. Oczywiście każda z nas jest inna i jednym będzie łatwiej, innym troszkę trudniej, ale nie należy się zniechęcać. Systematyczność i małe zmiany to klucz do sukcesu:) 
Jeśli chciałybyście pozbyć się cellulitu, uczynić go mniej widocznym lub choć ujędrnić uda to post dla Was!


 
Warunki sukcesu to dobrze przemyślany taktycznie atak... trzeba działać z różnych stron i na różnych frontach. Zaczynamy od rozpoznania terenu.

Każda z nas ma troszkę inny cellulit- wyróżniamy dwa główne rodzaje, których źródła mają nico inne podłoże. Mowa to o cellulicie wodnym i tłuszczowym- dobrze jest rozpoznać jaki cellulit zadomowił się na naszych udach, choć koniec końców, aby pozbyć się obu rodzajów będziemy robić mniej więcej to samo.

I jeszcze jedna sprawa- dajmy sobie czas- np dwa miesiące:) To idealny okres na zmniejszenie cellulitu i zaobserwowanie efektów- nie zniechęcajcie sie i bądźcie uparte- ja trzymam kciuki- na pewno Wam sie uda!
Cellulit tłuszczowy zwany też lipidowym polega na gromadzenie się w skórze i tkankach kwasów tłuszczowych. Najczęściej ten problem dotyka kobiet z nadwagą, odchudzających się czy takich które dopadł efekt jojo. Taki cellulit bywa bolesny i trochę trudniej z nim walczyć.Cellulit wodny lub obrzękowy polega na zaburzeniach krążenia krwi i limfy. Najczęściej dotyczy szczupłych kobiet ale nie jest to reguła bo taki cellulit mogą mieć też panie z nadwagą. Tutaj przyczyną jest gospodarka hormonalna i odkładanie wody i tłuszczu w trakcie cyklu miesięcznego


 
Jeśli jesteśmy posiadaczkami cellulitu tłuszczowego, na dłuższą metę najważniejsze będzie spalanie i zmodyfikowana dieta.