Ostatnio prosiłyście o włosowy post, dziś więc pokaże Wam jak sporządzam mój mix do olejowania włosów, który stosuje zamiennie z olejem lnianym. Wykorzystamy trochę zapomniane, a świetnie działające olejki eteryczne, które również mają zbawienny wpływ na nasze włosy i skórę głowy. Dziewczyny borykające się z łupieżem, przetłuszczającą skórą głowy czy chcące przyśpieszyć porost mogą poczuć się zainteresowane:)
Porządkując kosmetyki odnalazłam mieszanki Bioline, stosowane w salonach kosmetycznych jako relaksujące, pobudzające czy normalizujące. To olejki do twarzy i ciała, składające się właśnie z olejków eterycznych wysokiej jakości. Możemy mieszać je z innymi kosmetykami i właśnie w takim celu postanowiłam użyć jakąś ich część.
Dlaczego? Olejki eteryczne mają świetny wpływ na skórę, także skórę głowy i włosy.
Pamiętacie olejek stymulujący wzrost włosów Phytopolleine Universal Elixir firmy Phyto?
Pisałam o nim w poście o przyśpieszaniu wzrostu (klik).
Jego skład zrobił wtedy na mnie naprawdę duże wrażenie i zawierał w sobie bardzo ciekawą mieszankę olejków pobudzających krążenie i cebulki.
Bardzo polecam olejki Dr Beta. Moja mieszanka z Bioline zawiera olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy,
olejek kajeputowy, olejek z tymianku.
Mamy tu więc dwa olejki (tymiankowy i kajeputowy), które wykazują działanie odkażające, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Mieszanka będzie świetna na łupież i generalnie może przysłużyć się skórze głowy. Ale oczywiście nie tylko....
Wy jednak możecie wybrać inne olejki. Wiele z nich działa na włosy w bardzo ciekawy sposób:
- Lawendowy: przedłuża świeżość fryzury, poprawia krążenie, działa antybakteryjnie
- Olejek herbaciany: pomaga w walce z łupieżem
- Drzewo cedrowe: pobudza wzrost, pomaga na swędzącą skórę głowy, wzmacnia cebulki
- Rozmaryn: nabłyszcza, przeciwdziała wypadaniu, stymuluje wzrost i radzi sobie z łupieżem
- Szałwia: reguluje wydzielanie sebum i pomaga na przetłuszczającą się skórę głowy
- Mięta pieprzowa: odświeża skórę głowy, pobudza krążenie, przyśpiesza wzrost
Do włosów tłustych polecam:
rozmaryn, geranium, tymianek, drzewo herbaciane
Do włosów suchych nadadzą się:
lawenda, pomarańcza, drzewo sandałowe
Oczywiście olejków jest mnóstwo i warto się nimi zainteresować!
Olejki eteryczne możemy również dodawać do szamponów (szczególnie miętowy działa tutaj super), ale jeśli olejujecie włosy o wiele wygodniej dodać trochę wybranych olejków do oleju bazowego.
Moim olejem bazowym był w tym wypadku olejek z awokado. Podobnie jak lniany, dobrze sprawdza się na moich włosach, ale zdarzało mi się dodawać olejki też do lnianego, z tak samo dobrym skutkiem.
Mój olej przelałam do osobnego pojemniczka po czym dodałam olejek będący mieszanką olejków eterycznych. Zależnie od tego jak dużo oleju bazowego posiadacie, będziecie dodawać 5-10 kropli każdego wybranego olejku eterycznego. Jeśli chcecie przygotować mieszankę na raz może to być nawet jedna kropla:)
Tym sposobem zyskałam olejek który ma nie tylko zbawienny wpływ na włosy ale też na skórę głowy.
Jeśli dobrze wybierzecie olejki, nie będziecie musiały omijać skóry głowy w wypadku olejowania, a wręcz przeciwnie, będziecie chętnie wmasowywać w nią mieszankę która pobudzi Wasze cebulki, ukoi skórę czy zwalczy łupież:)
Możecie również przygotować osobną mieszankę tylko i wyłącznie do skóry głowy, lub parę wersji na różne problemy. Swoją drogą, ręcznie robiony mix olejków może być miłym prezentem dla mamy lub koleżanki włosomaniaczki;)
Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia z olejkami eterycznymi. Pamiętajcie, że należy wybierać olejki lepszej jakości i te dedykowane kominkom zapachowym w supermarketach nie nadają się do stosowania na skórę. Musicie być pewne, że posiadacie w 100% naturalny olejek.
Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmiało:)
Buziaki
Ala
P.S Zapraszam na posta z planem treningowym dla początkujących na siłowni:)
Dziękuję! Nie miałam o tym pojęcia a moja mama ma cały zbiór olejków eterycznych ;-) Na pewno wykorzystam parę i zobaczymy jak sprawdzą się na moich włosach!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Aga
To rewelacyjnie, już coś wybrałaś?:)
UsuńZnalazłam goździk, miętę, rozmaryn, szałwię i tymianek ;-) Działam!
UsuńNo to konkretny zbiór, powodzenia:D
Usuńa gdzie kupić takie naturalne olejki?
OdpowiedzUsuńW aptekach, sklepach zielarskich:)
UsuńMa pytanie czy mogłabyś mi polecić jakieś olejki do moich włosów razem z linkami. ma długie włosy dość suche, zależy mi też na tym żeby je wygładzić. Pozdrawiam :) Maja
UsuńRewelacyjny wpis, po tym jak zobaczyłam olejek Phyto na blogu skusiłam się na niego i obecnie kończę trzecią buteleczkę. Rezultaty zobaczyłam przy drugiej i jestem oczarowana, ale chętnie poeksperymentuje sama!
OdpowiedzUsuńOlejek jest super, mnie skusiły recenzje na makeupalley, szkoda tylko, że cena dość wysoka.
UsuńNie nakładam oleju na skórę głowy, bo zawsze źle się to kończy. :( Natomiast od dawna dodaję do porcji oleju na długość olejek cytrynowy. :) Do twarzy również go stosuję, tak samo z drzewa herbacianego. :) Dobroci z natury trzeba wykorzystywać. :D
OdpowiedzUsuńOlejek cytrynowy jest super, polecam też grejpfrut (trzeba solidnie rozcieńczyć;).
Usuńtestowałaś może olejki z Green Pharacy ?
OdpowiedzUsuńNie, jakoś mnie nie kusiły:)
Usuńrzeczywiście, rewelacyjne nie są... włosy pachną po nich (według mojego faceta;)) jak pszenica !
Usuńhaha:))
UsuńJa mam tylko arganowy, ale rzeczywiście używam go tylko na włosy, przydałoby się coś co byłoby dobre rownież dla skory głowy.
OdpowiedzUsuńFajny wpis:) Lubię mieszać olejki (oliwe z oliwek, rycynowy, arganowy), bo kazdy robi coś innego z moimi włosami a razem tworzą zgrany team:)
OdpowiedzUsuńMoże trochę nie na temat i pytałam już o to, ale nadal nie do końca wiem czy to jest oryginalne mydło Aleppo, bo pani mi w sklepie powiedziała że u nich są te mydła tylko z ekstraktem z olejku laurowego, a nie że jest tam np. 25% tego olejku. Nie widziałam w tym różnicy, a pani mi to chciała usilnie uświadomić, że to jest "to, ale inne" ;-) Jak to z tym jest? Oryginalne? i jeżeli tak to jak to się "przelicza"? bo chciałam 25% ;-)
OdpowiedzUsuńOjej Kochana nie mam pojęcia, jaki to sklep? olejek laurowy to olejek laurowy, nie spotkałam się z ekstraktem z olejku.... zwykle na mydłach jest podana jego procentowa ilość.
UsuńAnonimie jak będziesz znów w tym sklepie to sprawdź sama co ma napisane w składzie. Panie sprzedające często nie mają pojęcia co sprzedają.
UsuńWarto się przyjrzeć, czy nie ma gliceryny, szczególnie w tych tańszych. Zdziwicie się, ale widziałam takie we Francji.
UsuńNatura - sklep zielarsko-medyczny, Rzeszów. Właśnie chodzi o to, że pani go nie miała wtedy na sklepie i nie miałam jak zobaczyć ;-) a jutro się wybieram do Rzeszowa i miałam zamiar go kupić ;-)
Usuńsuper na pewno wypróbuję:) http://vougelisha.blogspot.com/
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis. Używam zawsze gotowych olejków. Może czas coś pomieszać? Tym bardziej, że mam ogromny problem z przetłuszczaniem się skóry głowy.
OdpowiedzUsuńJeśli chodzi o olejki to ograniczam się z zasadzie do trzech, arganowego, kokosowego i mkakadamia. Eteryczne jeszcze przede mną :)
OdpowiedzUsuńNie w temacie, za co przepraszam ;-) Moje pytanie brzmi: czy minerały podkreślają suche skórki? Konkretnie chodzi mi o Anabelle Minerals, bo to właśnie je planuję w niedalekiej przyszłości zakupić ;-) Pozdrawiam !
OdpowiedzUsuńPowiem tak:to zależny od tego jak ma się skóra i od tego ile ich masz i jak bardzo widocznych. W moim przypadku minerały ich nie podkreślały, wiele zwykłych podkładów bardziej je wydobywało. Ale różnie bywa więc ciężko wyrokować jak będzie u Ciebie:) Ważne jest też to co dajesz pod spód:)
UsuńJa używam matującego i fakt zależy jak nawilże/odżywie skórę. Mam cerę mieszaną ale żadko mi skórki uwidaczniał. Napewno mniej niż tradycyjny podkład. :)
UsuńDziękuje za odpowiedzi :-)
UsuńBędziesz jeszcze nagrywać filmy?
OdpowiedzUsuńA czy olej eteryczny mógł wysuszyc skórę głowy? Stosowała rozmarynowy wymieszany z szamponem
OdpowiedzUsuńNiczego nie da się wykluczyć ale ja sprawdziłabym w pierwszej kolejności skład szamponu:)
UsuńU mnie często olejki służą do inhalacji dróg oddechowych, albo do sauny.
OdpowiedzUsuńBorykam sie niestety z tradzikiem, stad moje pytanie: jak powinna wygladac pielegnacja skory, ogolnie mam skore przetluszczajaca sie, takze skore glowy. Moim problemem sa dolegliwosci hormonalne, ale w jakis sposob chcialabym dobrze pielegnowac cere. Tzn. jakich uzywac kosmetykow do tego rodzaju skory? Co polecasz?
OdpowiedzUsuńNa blogu Aliny pojawiało się mnóstwo postów na ten temat. Sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona z efektów, takze doradzam zapoznac się z historia bloga. To skarbnica wiedzy :)
UsuńAnonimie,polecam effaclar duo la roche posay - krem i żel do mycia. Nie są tanie,ale zdecydowanie warte swojej ceny. Dodatkowo woda termalna,która znakomicie złagodzi skórę (la roche,vichy,avene). Na wypryski na noc żel punktowy,ja używam taniego z avonu,ale daje radę. 2 razy w tygodniu robię maskę z glinki ghassoul,jest rewelacyjna,odblokowuje pory,oczyszcza. Ponadto dieta! Unikanie chipsów,ostrych przypraw,alkoholu,w zamian dużo warzyw,soków,owoców. Do jogurtów dosypuję siemię lniane. Wspomagam się ponadto tabletkami z bratka (tanie i bardzo skuteczne; na początku skóra się po nich oczyszcza,więc może wyglądać nieciekawie,ale później jest już tylko lepiej), wit. A, cynkiem w tabletkach (przyspiesza regenerację) oraz różnymi specyfikami cera-włosy-paznokcie typu belissa. Dodatkowo herbata z bratka,pokrzywy,zielona herbata. I o ile całe życie borykałam się z trądzikiem,tak teraz przy tej "kuracji" widzę ogromną poprawę i w zasadzie moja cera tak się uspokoiła,że zdarzają się tylko pojedyncze wypryski raz na jakiś czas.
Usuńja teraz na porost włosów na skórę głowy stosuję teraz olejek green pharmacy z parpyką, ale jak mi się skończy to może poeksperymentuję coś z olejkami eterycznymi. wydaje mi się, że zwłaszcza olejek miętowy może coś fajnego zdziałać :)
OdpowiedzUsuńAlina a co myślisz o serum na wpadające włosy z mydlarni u franciszka? Myślisz że warto zainwestowac ?
OdpowiedzUsuńKochana nie znam go, porzuć mi tu skład:))
UsuńOlej z pestek moreli, sezamowy , nigelle , kokosów, pomarańczowy, arganowy , laurowy, sol morska. Jest go tylko 50 ml. Myślisz że pomoże na zakola ?
UsuńINCI:prunus armeniaca kernel oil, sesamum indicum seed oil, nigella sativa seed oil, cocos nucifera oil,citrus aurantium dulcis pell extract oil, argania spinosa kernel oil, laurus nobilis fruit oil,sea salt, linalool, citral, limonene.
UsuńJa w zakola wcierałam WAX'a i piłam siemie. Bardzo mi to pomogło - miałam dużo nowych włosków :)
UsuńPodpowiem zanim Alina napisze, że kokos u niektórych osób może WZMAGAĆ wypadanie włosów więc lepiej jakoś to wcześniej przetestować na sobie.
UsuńHm, same olejki, nie liczyłabym tutaj na cuda. Chyba lepiej było by spróbować z jakąś wcierką, np jantarem, placentą:)
Usuńa co powinno mieć w składzie serum/wcierka, żeby działało na wypadanie?
UsuńW mydlarni franciszka fajna była mieszanka oleju laurowego i z czarnuszki (i trochę oliwy z oliwek):) Ale u franciszka jest drożej, niż w innych mydlarniach i sklepach zielarskich. Nie wiem czy różnią się czymś więcej, niż ceną i designem.
UsuńMyślę że cena jest zawyżona że względu na markę, zwykle też mają lokale w centrach miasta a czynsz kosztuje, więc śmiało można szukać tańszych a identycznych kosmetyków :)
UsuńHej jestem tu od wczoraj i nie mogę się oderwać od tego bloga.. Nie wiem czy było gdzieś wcześniej wspomniane czy nie jak często używać olejków?? Można stosować je 2 razy w tygodniu?? i po jakim czasie trzeba zmyć ? czy zostawić? Używać przed czy po umyciu?
OdpowiedzUsuńJasne, 2 razu w tygodniu jest ok, ja stosuje nawet 3:)
UsuńZostawiam na godzinę, ale dziewczyny zostawiają też na cała noc- sama zobaczysz co u Ciebie lepiej działa;) Olejujemy włosy przed myciem:)
Dzięki wielkie :) dziś mój "pierwszy raz" z olejkiem ;)
UsuńAlinko, a jaką ilość oleju (lub mieszanki olejów) stosujesz jednorazowo na włosy?
OdpowiedzUsuńPytam, bo taka ilość w buteleczce jak na zdjęciu byłaby u mnie na 1 raz...
Myślisz, że zbyt dużo go aplikuję? (stosuje raczej gotowe mieszanki + khadi,a włosy mam za łopatki)
Miłej niedzieli :)
U mnie taka też jest na raz:)
UsuńDobrze, że zaznaczyłaś, że należy dodać tylko odrobinę olejku eterycznego do oleju bazowego. Same olejki eteryczne bardzo wysuszają.
OdpowiedzUsuńAle za to jak pięknie pachną! Warto dodać tę kroplę, dwie, do oleju, który używamy zazwyczaj :)
Olejki eteryczne z Zrób Sobie Krem się nadają Alinko.? ;) posiadam grejfrutowy i cytronelowy ale to na " parówki" na buźkę :) inka
OdpowiedzUsuńJasne:)
UsuńAlinko a olejek z pomarańczy gorzkiej czy słodkiej.? I miętowy moze być zamiast miety pieprzowej.? ;)
OdpowiedzUsuńja mam z gorzkiej, miętowy oczywiście może być:)
UsuńWAZNE !
OdpowiedzUsuńalinko prosze podpowiedz mi cos w wyborze kremu i serum :)
chcialabym wyprobowac jakies kosmetyki indyjskie marokanskie lub rosyjskie ze skarbow maroka magicznych indii albo sklepu rosyjskiego prosze polec mi
JAKIES SERUM I KREM NA NOC I NA DZIEN proszeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Serum: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51795
Usuńlub to: http://www.alinarose.pl/2013/12/ktore-serum-lepsze-planeta-organica-vs.html
;) Nie napisałaś nic o swojej skórze więc nie wiem jak mam ci pomóc:)
prosze polec mi jakis kosmetyk rosyjski indyjski lub z maroka chodzi mi o serum i krem na noc i na dzien
OdpowiedzUsuńSłyszałam że Lawendowy olejek działa na skórę źle i jest podrażniający ( mówił o tym Goss Wazne krytykując co niektóre high-endowe marki)
OdpowiedzUsuńTwój Blog jest jak narkotyk, nie można nie zaglądnąć, dziękuję za każdy Twój post:* Pewnie wiele osób Ci to mówi, ale muszę też napisać... jesteś bardzo bardzo śliczna! Do tej pory olejowałam oliwą z oliwej i olejem lnianym, muszę spróbować olejków eterycznych na porost włosów ;)
OdpowiedzUsuńLaski najlepszym kremem (o ile mozna to tak nazwać) są olejki z ZSK + masło shea + kwas hialuronowy. Ewentualnie mozna dodawać do jakiegos kremu typu Avene Cold Crem kilka kropli. Przed nałożeniem olejków naparowka z olejków, korund (mikrodermabrazja) z kwasem+ maseczka z alg albo z dodatkiem olejków albo z zaparzonych nasion kozieradki z jogurtem naturalnym i olejkiem tamanu. Buźkę mam cud malina tfu tfu. Od pierwszej paczki z zsk w październiku moje wczelkie problemy z cera znikly.;) jak się coś pojawi to dodatkowo używam żel oczyszczający do skory z problemami Avene. I olejki nie kosztują fortunę tak jak niektore kremy które niby maja w sobie kwas hialuronowy i inne "dobrodziejstwa" Pozdrawiam.<3
OdpowiedzUsuńMogłabys podac dokładne proporcje?:) ile oleju bazowego na ile kropel eterycznego? Czy moge bez problemu mieszac te olejki np cedrowy, lawendowy i cytrynowy z lnianym, nie nastapia żadne niepożadane interakcje? Czy mieszanke nalezy przechowywac w lodówce(wiem ze olej lniany trzeba,ale czy na innej bazie tez?):p
OdpowiedzUsuńAnia
Prosze o odpowiedz:)
Usuń:)
UsuńMyślisz, ze dodanie do bazowego, olejku cytrynowego faktycznie wpływa na rozjaśnienie włosów? Mam kolor mniej więcej taki jak Ty, wiadomo że nie zejdę do blondu, ale czy w ogole jest jakaś szansa na delikatne rozjaśnienie? Czy to tylko mit?
OdpowiedzUsuńspróbuj maski z bananem:) idealia rozjasniała tym włosy po hennie ciemny braz i indygo.
UsuńAnia
Ja w zakola wcierałam WAX'a i piłam siemie lniane. Dzięki temu miałam bardzo dużo nowych włosków :)
OdpowiedzUsuńdo tej pory herbaciany stosowałam tylko na twarz, ale no proszę! już jest dodany do szamponu! :D a mojemu facetowi dolałam rozmarynowy, niech mu walczy z tymi zakolami ^^ dzięki Alinko za wpis:)
OdpowiedzUsuńAlina czy mogłabyś się podzielić jakimiś zdrowymi przepisami na posiłki dobrze wpływające na cerę. Prosimy dwie wierne czytelniczki. pozdrawiamy
OdpowiedzUsuńO dołączam do prośby Aninimka też jestem zainteresowana:D
Usuńświetna notka!
OdpowiedzUsuńjestem na Twojej stronie po raz pierwszy i jestem pod wielkim wrażeniem przede wszystkim Twojego talentu do makijażu :) na pewno będziesz moją inspiracją przy sesjach.
chciałabym się również zapytać o coś odnośnie makijażu, czy mogłabyś wykonać makijaż a'la Dulce Maria?
buziaki!! :)
Ja zrobiłam sobie osobną mieszankę do wcierania w skórę głowy, jako baza oleje nigella + rycynowy + czosnkowy (w stos. 3:1:1) a do tego olejki: tymiankowy, rozmarynowy i z drzewa herbacianego. Mam nadzieję ograniczyć przetłuszczanie i wypadanie włosów.
OdpowiedzUsuńCzosnkowy mmmm:D
UsuńHej,mam pytanie! Kupiłam Revlon CS 150 BUFF, lecz okazał się być odrobinę za jasny. Chcę więc kupic Pierre Rene Skin Balance, aby go mieszac z Revlonem. Jednak zastanawiam się, jaki kolor wybrać, bo chcę też SB używać na lato, kiedy będę opalona i odcień mojej cery będzie troszkę ciemniejszy (jednak bez szaleństw), ponieważ mój CS traci ważność w czerwcu. Jak uważasz, jaki numer SB powinnam wybrać, żeby lekko przyciemnic CS i moc go używać na lato?
OdpowiedzUsuńHm, 21, 22, zależnie od tego jak bardzo ciemniejesz, na odległość nie da się tego powiedzieć:(
UsuńMuszę sprawdzić w drogerii te odcienie. Mi w sumie teraz też jest ciężko określić jak mocno sie opalam. Te kolory mają różowe czy żółte tony?
UsuńZgodnie z Twoją prośbą Alinko :) Będę mega, mega wdzięczna za odpowiedź :D
OdpowiedzUsuńWitaj Alino,
Twojego bloga czytam od dawna i jestem moim makijażowym guru ;) Mam dopiero 16 lat, "makijażem" dla mnie jest korektor, tusz i błyszczyk, więc można mnie uznać za żółtodzioba. Miałabym pytanie do Ciebie i Twoich czytelniczek: w przypadku młodej, trądzikowej, aczkolwiek całkiem ładnej cery lepiej zainwestować w podkład mineralny (planowałabym Pixie lub Annabelle Minerals matujący) czy prawdziwy azjatycki krem BB (brzoskwiniowy lub z sake od Skinfood albo Dream Girls lub Lovely Girl od Skin79)? Powoli przygotowuję się do balu gimnazjalnego, oficjalnej gali zakończenia klas trzecich oraz do LO i chyba jak każda dziewczyna chciałabym wyglądać jak najlepiej. Nie zależy mi na bardzo mocnym kryciu, wystarcza mi oś pomiędzy średnim i słabym. Chciałabym wyglądać bardzo naturalnie, planuję otworzyć make-up no make-up, oczywiście z Twojego tutorialu, Alinko :) Lubię naturalny efekt, bez płaskiego matu i świeżą, ładną cerę, a nie matową, ciężką szpachlę.
Moja cera po krótce: tłusta. lekko trądzikowa (aczkolwiek przy pomocy zdrowej diety, glinek, Epiduo i Zinerytu krostki ograniczyłam do minimum), o delikatnym brzoskwiniowym kolorycie. Regularnie nawilżana, oczyszczana, dosyć gładka.
Bardzo prosiłabym o pomoc, bo chcę dobrze wydać zaoszczędzone pieniądze ;) Sama robiłam dosyć dobry research. Znając wady i zalety obu typów produktów nie mogę się zdecydować, co byłoby najlepsze dla młodej osóbki oczekującej naturalnego efektu.
Dziękuję z góry :)
Jaga
Jago odpowiem Ci późnym wieczorem:*
UsuńDziękuję Ci bardzo i wybacz moją nachalność :)
UsuńJ.
Kochana zdecydowanie brałabym pixie lub annabelle, lepiej się sprawdzą:) jeśli kupisz ten drugi, od razu weź też ich flat top bo jest świetny:)
UsuńMogłabyś też spróbować z minerałami sephory, są bardzo dobre i mogłabyś sprawdzić kolor na żywo:)
Trzymam kciuki za bal i makijaż:*
Dziękuję :)
UsuńAlinko swietny blog jestem z toba prawie od poczatku i uwielbiam twoje notki a szczegolnie diety i wszelakie twoje mikstury :) ** staram sie zawsze cos zmałpowac od ciebie choc skore mam niestety problematyczna tzn do 21 rz byla ok ale pozniej az do teraz 24 lata mam . Ciagle sie pogarsza. Mam male zmarszczki kaszke na twarzy niespodzianki liczne i ciagle uzywam triacneal i effaclar duo. Chcialabym nawilzac ale nie wiem czym bo ciagle wysuszam. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńKochana, polecam Ci Avene Cicalfate, A-Derma krem z owsem (oraz inne a-dermy, są genialne, popatrz na kwc:) może właśnie też physiogel:)
Usuńzamiast Avene Cicalfate polecam jego tańszy odpowiednik Cicaplast La Roche Posay. jest dość tłusty,dlatego stosuję go tylko na noc,ale znakomicie nawilża,odżywia i regeneruje. dla mnie najlepszy krem ever. i co ważne nie zapycha!
UsuńAlinko, mam pytanie dotyczące wcierek: Czy po jantarze muszę robić przerwę przed sprayem octowo-rozmarynowym lub woda brzozową? Czy moge stosować je jednocześnie, tzn. na zmianę? Ogólnie mam pytanie o długość trwania takiej przerwy i czy koniecznie trzeba ją robić:)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Monika
Ja stosowałabym na zmianę, jak często to zalezy od tego kiedy myjesz włosy- ja nakładałabym inną po każdym myciu by zmyć poprzednią:)
UsuńHej :) gdzie można kupić takie olejki? :))
OdpowiedzUsuńw aptekach, sklepach zielarskich:)
Usuńhej Alinko :) super post, sama mam sporo olejków eterycznych.
OdpowiedzUsuńale ja trochę w innej sprawie, jestem niebieskooką brunetką i chciałabym sobie znaleźć jakieś matowe cienie do powiek. co powiesz o paletce isadora muddy nudes ?
Jeśli masz chłodna cerę będzie idealna:)
UsuńAlinko, nie wiem czy taki wpis był, ale czy mogłabyś więcej napisać o pielęgnacji całego ciała? niestety nie mam zbyt ładnej skóry, ciągle jest sucha i taka "chropowata" w dotyku. Co jakiś czas robię peeling z kawy, wklepuję balsam, czasem z dodatkiem balsamu brązującego Dove. Szczotkowanie na sucho odpada, bo tak mnie potem wszystko swędzi, że nawet balsamowanie nie pomaga. Bardzo łatwo wrastają mi włoski na łydkach (mimo, że golę tylko maszynką) i łatwo robią się siniaki. Dodatkowo karmię piersią więc chciałabym by było to jak najbardziej naturalne kosmetyki. Czy mogłabyś zrobić post o takim planie pielęgnacji całego ciała rozpisanym na dni - realnym, tak by nie zajmowało to codziennie dwie godziny, tak by przygotować ją do odkrycia latem? co można stosować naturalnego do nawilżania, tak by nie wydać na to fortuny?
OdpowiedzUsuńMoja skóra bardzo się poprawiła (nawilżyła) od kiedy zaczęłam stosować rękawicę Kessa + savon noir na zmianę z innym czarnym mydłem (ze Skarbów Maroka)
UsuńPo takim zabiegu mokrą jeszcze skórę smaruję olejkiem arganowym.
Efekt: skóra miękka, super nawilżona i jędrna. Co więcej włoski na łydkach przestały wrastać i nie ma już mowy o suchych 'plackach'.
Na efekty nie czekałam długo, ok. 2-3 tyg.(zabieg co 2-3 dzień)
I nawet mój mąż zauważył różnicę więc POLECAM :)
Kochana potwierdzam, też używam Kessy i jest genialna:) U mnie pielęgnacja podstawowa to właśnie kessa+ mydło savon noir, na wrastające włoski pilarix, peeling kawowy, olejki, balsamy antycellulitowe:)
UsuńDzięki! kiedyś miałam ją kupić i wypadło mi to całkiem z głowy! na razie na helfy jest niedostępna, ale będę polować :)
Usuńha, a ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie nabyłaś butelkę z takim fajnym aplikatorem? :P
OdpowiedzUsuńOlejki "alternatywne", które wymieniłaś bardzo mnie zaciekawiły, ponieważ właśnie szukam czegoś co przyśpieszyłoby porost, zredukowało wypadanie włosów i przedłużyło ich świeżość. Dzięki!
OdpowiedzUsuńAlinko, ja natomiast chciałabym zapytać jak podtrzymać efekty używania olejku pichtowego w walce z zaskórnikami ;> mieszam go z olejem lnianym i po 2 tygodniach codziennego używania muszę powiedzieć, że zaskórników jest chyba mniej, te które jeszcze siedzą są mniej widoczne a i koloryt cery uległ znacznej poprawie ;)
OdpowiedzUsuńpozdrawiam cieplutko ;)
to super!
UsuńAlinko & dziewczyny, podoba mi się makijaż złoty cień + czarny eyeliner + czerwona szminka stąd moje pytanie JAKI WYBRAĆ CIEŃ (+drugi do załamania powieki) BY BYŁ ROZŚWIETLAJĄCY (szaro zielone oczy, raczej żółta cera) ALE NADAWAŁ SIĘ NA CO DZIEŃ BEZ BROKATOWEGO EFEKTU?
OdpowiedzUsuńGenialny blog, czekam na odpowiedź, pozdrawiam :-)
Cześć Alina :) Czytam Twojego bloga od 4 miesięcy i postanowiłam założyć konto i brać udział w czynnym komentowaniu :) Po pierwsze zacznę od tego że BARDZO lubię Twojego bloga! Czytam bardzo różne rzeczy w sieci, ale z Twojego bloga dowiedziałam się najwięcej i to pomogło mi poprawić stan swojej skóry, włosów i dietę - serdeczne DZIĘKI! Nie chce wyjść też na lizuske :P ale po prostu polubiłam Cie i to co piszesz i chciałabym żebyś o tym wiedziała że masz grono fanek:) Twój nowy blog również uważam za strzał w dziesiątkę! I teraz z rzeczy które mi przychodzą do głowy, to chciałabym zapytać czy był może post o kremach pod oczy (lub innej pielęgnacji)? Zachęcam :) i jeszcze bardzo bym chciała żebyś napisała kiedyś o naturalnej pielęgnacji skóry dłoni! Nie tylko masłem shea ;) Pozdrawiam ciepło!
OdpowiedzUsuńJak ja Cię uwielbiam za tego bloga ;-)
OdpowiedzUsuńciekawe jak pachnie <3
OdpowiedzUsuńKurcze tyle olejków. Ja mam obawy przed używaniem olejków ma wlosy. Moja kolezanka uzywala migdałowego i kokosowego i strasznie wlosy zaczely jej wypadać. Po dłuższym czasie jak przestala to wszystko bylo ok. Ja sie zastanawiam czy jak bym olejki wymieszała z jakas maska do wlosow to czy to by miało jakis sens i czy nie osłabiłabym dzialania olejku albo maski.
OdpowiedzUsuńpozdrawiam
nikita
Też jestem ciekawa skąd ta buteleczka.
OdpowiedzUsuńprosze o pomoc potrzebuje kremu cera mieszana/ tlusta rozszerzone pory i odwodniona i zeby krem pod podklad sie nadawal.
OdpowiedzUsuń?
UsuńMam pytanie odnośnie stosowania tych olejków. Koniecznie trzeba je zmieszać z olejem bazowym i dopiero wcierać w skórę głowy czy można kilka kropli np. cedrowego zmieszać z np. herbacianym i to od razu wmasować w skalp?
OdpowiedzUsuńPolecam mieszanie z bazą bo solo mogą podrażnić:)
Usuńdziękuję :* ;)
UsuńOlejowanie włosów z pomocą olejków eterycznych działa cuda ! Sprawdziłyśmy same:) super się sprawdza połączenie olejku rozmarynowego, olejku cedrowego i olejku lawendowego z bazowym olejkiem z korzenia łopianu. Prowadzisz świetnego bloga! obserwujemy oczywiście ;)
OdpowiedzUsuńProszę jak to wszystko połączyłaś do tej ładniej buteleczki wygląda troche jak luksusowy kosmetyk :) Ciekawe jak pachnie
OdpowiedzUsuńA możę Alinko jakiś post o pierwszych siwych włosach ? Wiele osób z nas ma już pierwsze siwe włosy. Może masz jakąś rade dla nas, bo o pielęgnacji włosów już chyba wiemy wszystko. Twoje posty są bardzo profesjonalne. Wiele się można z nich nauczyć. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńPomyślę:D
UsuńA ja w ogóle nie na temat:) Może stworzysz kiedyś post o kosmetykach np, które używa Twój mężczyzna? Albo o takich, które wiesz, że dla facetów są okej?:) Bo ciągle namawiam mojego męża, żeby zaczął o siebie dbać, ale kompletnie nie wiem jakie kosmetyki miałabym mu kupić.. gonię go ciągle z moimi balsamami i masłami, ale wiem, że maseczki sobie nie da nałożyć:D i do tego trochę łysieje, co strasznie przeżywa, ale nic z tym nie robi. w ogóle nie dba o włosy, które są i tak liche. czasem go dopadne na kanapie i robię mu jakieś wcierki, ale on oczywiście się z tego tylko śmieje (choć wiem, że ma nadzieje, że to coś da:D)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Ewka
super pomysl, mój mąż też poza żelem pod prysznic, drogeryjnym szamponem, dezodorantem nię ma innych kosmetyków! ja nie wiem jak można tak żyć! :D chętnie kupiłabym mu jakiś kosmetyk np do twarzy (po 30 roku życia), tylko co???
Usuńskąd ja to znam?:))) faceci...
UsuńO tak! Super temat, na pewno niedługo go poruszymy, jestem ciekawa co z tego wyniknie:D
Usuńtyle ze za kazdym razem jak na okazje kupuje mojemu facetowi cos do pielęgnacji to stoi na półce i sie kurzy =/
Usuńdzięki za posta o olejach , ja na razie dzięki twojej opinii stosuje olej z korzenia łopianu Nami ....
OdpowiedzUsuńchciałam się ALINKO zapytać o farbę do włosów polecałaś dawno temu HERBATIN chciałam się zapytać czy nadal ją stosujesz , i czy kolor który obecnie masz to 4N , Jeśli farbujesz włosy to starcza ci 1 opakowanie
pozdrawiam Dominika
Hej Dominiko, ja już nie farbuje włosów, to mój kolor, ale polecam herbatint, 4n jest ciemniejszy, popatrz w próbniku na coś jaśniejszego:)
Usuńa co byś Alino poradziła na włosy , które stale się plączą, chwila po rozczesaniu one znów wymagają kolejnego czesanie.
OdpowiedzUsuńwłosy myję szamponem Garnier Fructis, Mega Objętość 48H, i używam też maski do włosów Wella Pro Series, Repair Treatment. I właściwie na tym moja pielęgnacja się kończy. od czasu do czasu używam olejku arganowego.
dziękuje za odpowiedz, ja się zastanawiam nad farbowaniem pojawiły mi się siwe włoski ale nie są one jakoś strasznie widoczne , farba stoi i czeka na nałożenie ale ja się w ciągle waham , i waham czytałam opinie że po tej farbie są włosy ładniejsze niż przed nie chce mieć mega odrostów i potem latać co miesiąc do fryzjera ,moje włosy są grube i gęste ,obawiam się że 1 opakowani może nie starczyć jeszcze nie znalazłam na rynku gumki która by za jednym razem objęła moje włosy , tak jak ty zapuszczam włosy (już mam za ramiona ) i muszę powiedzieć że po olejku Nami strasznie szybko rosną , ja jeszcze pije skrzyp polny nawet 4 filiżanki dziennie , kupuje taki sypki nie ekspresówki .
OdpowiedzUsuńNA TWOJEGO BLOGA wpadłam przypadkowo , ale czytam intensywnie od świat bożego narodzenia
Dominika
Witam Alinko mam do Ciebie pytanie odnośnie kosmetyków naturalnych, takich które sami sobie tworzymy z różnych składników. Czy wiesz może jakie i czy w ogóle są sposoby na zakonserwowanie ich, może jakimiś naturalnymi substancjami? Słyszałam kiedys o witaminie E ale nie wiem czy jest ona wystarczająca.
OdpowiedzUsuńMożesz zakupić ekologiczne konserwanty w małych buteleczkach.
UsuńSą na stronie Biochemii Urody, w mazidłach i chyba ZSK też, kosztują parę zł. :)
dokładnie, popatrz w tych sklepach, nie będziesz mieć problemu z ich znalezieniem;)
Usuńprzepraszam, że nie na temat, ale czy nałożenie na włosy maski alterra granat i aloes+ kallos z keratyną to dobry pomysł? Bo niestety nie znam się na składach i nie wiem czy to nie zaszkodzi...
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ;))
A ja mam pytanko, jaką mieszankę należy wykonać do włosów przetłuszczonych przy skórze głowy i jednocześnie przesuszonych w dół? a końcówki to w ogóle tragedia? :)
OdpowiedzUsuńJa wypróbowałabym szałwię, może z lnianym:)
Usuńspróbuje i dam znać, pewnie nie ja jedna mam taki problem :)
Usuńu mnie w takiej sytuacji sprawdza się olej rycynowy + z pestek winogron + 5 kropli olejku lawendowego na skalp,a na długości oliwa z oliwek :)
UsuńPozdrawiam Kasia
Jaki krem polecasz z sylveco z tych lekkich? Zastanawiam się nad kupnem nagietkowego lub brzozowego. Mam cerę mieszaną w stronę suchej i zaczerwienienia. Lecz czytałam trochę złych opinii o tych kremach, że zapychają i podrażniają.. nie wiem co robić :(
OdpowiedzUsuńKochana pozostaje spróbować, ja na Twoim miejscu dałabym szansę brzozowemu:)
UsuńAlinko, ja mam pytanie w kwestii farbowania na olej. Czy można do tego użyć olejku Sesa? bo to jedyny jaki mam w domu akurat :(
OdpowiedzUsuńjasne:)
UsuńPrzydał mi się ten post - przymierzam się do rozpoczęcia olejowania, a wiedzę w tym temacie mam niewielką :)
OdpowiedzUsuńTrzeba polecieć tego bloga wszystkim młodym zamiast faszerować włosy chemią może coś bardziej naturalnego. Dzięki świetny artykuł
OdpowiedzUsuńWlasnie kupilam olejki: lawendowy i pomaranczowy i nie wiedzialam co dalej ;) dzieki :)
OdpowiedzUsuńA nie pomyslalabys o poscie na temat kremow pod oczy? w jakim wieku, jakie, kiedy na zmarszczki i na co zwracac uwage itd...
Hej Ala! Mam prośbę, czy mogłabyś podać linka albo nazwę korektora, który opisywałaś jakoś niedawno u siebie na blogu? Szukam szukam i nie mogę znaleźć, a z tego co pamiętam to super maskował niedoskonałości :)
OdpowiedzUsuńto ten:) http://www.alinarose.pl/2014/01/swietny-korektor-na-niedoskonaosci-nyx.html
Usuńwłaśnie o ten mi chodziło, dzięki wielkie! pozdrawiam :)
UsuńOlejek eteryczny liliowy świetnie nawilża, dodaje go do wszystkiego :) i jeszcze tak ślicznie, świeżo pachnie :) Polecam :)
OdpowiedzUsuńNatalia
Na co zwrócić uwagę przy kupnie oliwy z oliwek?? Chcę stosować ją na skalp, bo mam bardzo przesuszony. Od 2mcy nie stosuję szamponu z SLS (raz w miesiacu do oczyszczenia). Czekam na odpowiedź :)
OdpowiedzUsuńCzy olejki eteryczne nie bd za mocne? Z tego co wiem bardzo podrażniaja. Co o tym myslisz? zawsze trzeba je mieszac z olejem bazowym?
OdpowiedzUsuńZastanawiałam sie nad kupnem olejku arganowego, ale nie wiem który wybrac. Czy mogłabyś mi jakiś polecić? :)
OdpowiedzUsuńDziękuję za bardzo ciekawy wpis :-)
OdpowiedzUsuńJa stosuję od pół roku olejowanie włosów, bo zrobiło mi się kiedyś podrażnienie na skórze głowy i strasznie mnie to przeraziło. Stosowałam wyciąg z nagietka w oleju słonecznikowym, a dodawałam do niego olejki rozmarynowy, tymiankowy i geraniowy, czasami herbaciany (chciałam zwalczyć to podrażnienie). Po kilku tygodniach podrażnienie mi minęło, z czego się bardzo cieszę, bo obawiałam się świerzba albo czegoś innego równie strasznego.
Natomiast z wielką radością stwierdziłam, że włosy zaczęły mi szybciej rosnąć! Dla mnie to bardzo ważne, bo całe życie rosną baaardzo powoli, góra 1 cm na miesiąc i żadne Jantary, drożdże ani inne cuda nie pomagały. Pomógł jedynie płyn za 80 zł za miesiąc kuracji, ale nie mogłam sobie pozwolić finansowo na smarowanie się nim na okrągło!
Natomiast z całą pewnością znalazłam sposób na przyspieszenie porostu włosów na pewno dwukrotnie, a może i więcej. Moim zdaniem głównie działa u mnie olejek rozmarynowy, ale inne też, ostatnio stosowałam rozmarynowy, lawendowy i geraniowy.
Po przeczytaniu Twojego wpisu będę eksperymentować z olejkiem miętowym i szałwiowym.
Idę się smarować!
Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
Hej miałabym ogromną prośbę możesz i doradzić czy zrobienie mieszanki z takich olejków nie zaszkodzi ? Czy można te olejki mieszać ze sobą?
OdpowiedzUsuń-olejek gorczycy
-olejek arganowy
-olejek laurowy
-olejek kokosowy
-olejek kozieradki
-olejek rozmarynowy
-olejek czarnuszki
-olejek rycynowy
-snake oil
trzymam 2 godziny a później zmywam szamponem z czarnuszki do tego jeszcze co dzień wcieram wcierkę z kozieradki . Czy nie jest to zbyt wiele czy nie obciążam tym zbyt swoich włosów ? :)
Hej ;) Powiedz mi co ma być olejem bazowym, i ile oleju eterycznego mam dodać do mieszanki ;)? mam problem z krążeniem.
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis, zresztą jak każdy u Ciebie, ale zastanawia mnie jeszcze parę rzeczy. Mam zamiar przygotować sobie swój olejek do skóry głowy i najbardziej zależy mi na zagęszczeniu włosów oraz ich pogrubieniu. Jakie olejki w tym konkretnym wypadku być polecała? Podkreślę, że mam włosy przetłuszczające się. No i jaki olej bazowy? Czy mogę zmieszać większą ilość olejków, powiedzmy około 15 ? Przeglądałam różne sklepy z naturalnymi produktami i mój wybór padł na Ecospa ponieważ mają duży wybór olejków eterycznych. Co o nim sądzisz? Kupowałaś tam coś? Wybacz taki nawał pytań, jednak jak już się do czegoś zabieram to chce mieć o tym spory zasób wiedzy :P
OdpowiedzUsuńHej, a gdzie dostać taki fajny pojemnik, jak ten w którym wymieszałaś te ojeki? :)
OdpowiedzUsuńjak kupuje olejki na www.zrobsobiekrem.pl ceną mają bardzo dobre i przepisy też..
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy mix, trzeba wypróbować. :) Ja polecam olejki z Optima Plus.
OdpowiedzUsuńWitaj Alinko!
OdpowiedzUsuńChciałam się zapytać, czy bezpiecznym będzie np. łączenie ze sobą olejku arganowego z avocado? Czy takie mieszanki nie tracą swoich właściwości? Nie chodzi mi tutaj o stosowanie na skórę głowy, ale bardziej na buźkę :)
Pozdrawiam gorąco.
Chyba się na to skuszę...Pozdrawim
OdpowiedzUsuń