23 maja 2014

Olejowanie dla początkujących: gotowe mieszanki olejków.







Wiele z Was często pyta o to jak rozpocząć przygodę z olejowaniem włosów, dlatego pomyślałam, że mogę stworzyć parę postów na ten temat. Po kolei powiemy sobie więc o tym jak:

  • określić swój typ włosów- wysoko, średnio czy nisko porowate
  • jakie oleje na początek wybrać
  • jak olejować najefektywniej: na mokro czy na sucho, jak długo trzymać, jak często nakładać oleje

Dzisiaj na rozgrzewkę gotowe kompozycje olejków, po które możecie sięgnąć jeśli nie czujecie się pewnie wybierając coś w sklepach z półproduktami czy wolicie coś co można odnaleźć stacjonarnie.







Terapia Ajurwedyjska do włosów, Orientana.

To chyba najciekawsza propozycja gotowego olejku wzmacniającego naszej polskiej firmy:) Sama jestem pod wrażeniem składu i działania kosmetyku, który zawiera całą masę przydatnych ekstraktów i olejków. Wystarczy zerknąć niżej:

Skład; Cocos Nucifera Oil (olej kokosowy), Sesamum Indicum Oil (olej sezamowy), Lactobacillus/ Lac Ferment (ferment mleczny), Nilibhrungandi Oil , Elettaria Cardamonum Seed Oil (olej kardamonowy), Ferri Peroxi Dumrubrum, Eclipta Alba Powder, Terminalia Chebula Extract (ekstrakt z migdałecznika), Sugandhit Dravya Extract, Centella Asiatica Leaf Extract (ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej), Jasminum Officinale Flower Oil (olejek jaśminowy), Abrus Precatorius Root Extract (ekstrakt z korzenia paciorecznika), Citrullus Colocynthis Fruit Extract (ekstrakt z owocu arbuza kolokwinty), Triticum Vulgare Germ Oil (olejek z kiełków pszenicznych), Citrus Medica Vulgaris Peel Oil (olejek z skórki cytryny), Datura Stramonium Leaf Extract (ekstrakt z bielunia), Indigofera Tinctoria Extract (ekstrakt z indygowca), Nardostachys Jatamansi Oil (olejek ze szpikanardu), Pongamia Glabra Seed Oil (olejek karanja), Azadirachta Indica Leaf Extract (ekstrakt z miodli indyjskiej), Lawsonia Inermis Extract (ekstrakt z lawsonii), Berberis Aristata Root Extract (ekstrakt z korzenia berberysu), Anacyclus Pyrethrum Root Extract (ekstrakt z bertramu lekarskiego), Acorus Calamus Root Oil (ekstrakt z korzenia tataraku), Glycyrrhiza Glabra Root Extract (ekstrakt z korzenia lukrecji).

Ten kosmetyk stacjonarnie dostaniemy w Hebe za około 20zł.

Należy nakładać go nie tylko na włosy, ale przede wszystkim na skalp wykonując delikatny masaż:) Tym sposobem kosmetyk będzie mógł spełnić swoje główne zadanie; wzmocnić cebulki włosów, pobudzić je do wzrostu i wpłynąć na pojawienie się baby hair. 

Jeśli przy olejowaniu skalpu czasem zauważałyście zwiększone wypadanie dajcie szanse temu olejkowi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy nas nie uczula bo tak wiele naturalnych ziołowych składników czasem może mieć taki wpływ.

Kuracja opiera się na oleju kokosowym oraz sezamowym czyli dwóch olejkach, które lubią kolejno nisko i wysokoporowate włosy. Myślę że właśnie to połączenie sprawia, że olejek jest bardzo uniwersalny i choć miałam co do niego obawy, mogę powiedzieć że sprawdził się również na moich włosach. Lubię łączyć go też z olejem lnianym na długość, Orientanę zaś wcieram w skalp raz w tygodniu. Na pewno poświecę jej więcej czasu kiedy skończę wcierkę od Bonifratów:)



 

Olej kokosowy + 8 składników odżywczych Oil Medica (klik).

To jak wskazuje nazwa olej kokosowy z dodatkami. Sprawdzi się jeśli macie włosy nisko lub średnio porowate- póki co mówiąc w dużym uproszczeniu raczej gładkie, proste nie zniszczone przez rozjaśnianie.
Olej kokosowy jest wzbogacony o parę innych rzeczy. Mieszanka zawiera ekstrakty z amli i centelli asiatici, olejki z rozmarynu, henny, rycyny, owsa, cytryny i trawy cytrynowej.

Trawa cytrynowa reguluje wydzielanie sebum, amla wzmacnia cebulki włosów, henna otula nasze włosy, chroniąc przed zniszczeniami. Ekstrakt z centelli asiatici pobudza włosy do szybszego wzrostu, pobudza krążenie i dobrze wpływa na skórę głowy.

Olejek rozmarynowy i rycynowy również pobudzają wzrost, rycyna dodatkowo świetnie nabłyszcza włosy. Olej z owsa jest genialnym nawilżaczem i pomoże włosom zniszczonym np prostowaniem:)

Stacjonarnie możemy kupić olejek w niektórych drogeriach za 11 zł w promocjach, a to naprawdę się opłaca:)




7 królewskich olejków.

To również bardzo ciekawe połączenie ze skarbów maroka. Mamy tutaj następujące olejki:

amlę indyjską
olej z czarnuszki
olej z rukoli
olej z pestek moreli
olejek rycynowy
olej ze słodkich migdałów
olej aloesowy
Zapach jest bardzo przyjemny, olej ma gęstą, przypominającą rycynowy konsystencję, bardzo ładnie nabłyszcza włosy, nadaje się również na skalp w celu wzmocnienia. Ciekawy jest olej z rukoli i macerat aloesu, które stosowałam na włosy też solo:) Ten olejek kupimy tylko w internecie (klik), za 55 zł. Na szczęście jest bardzo wydajny a jego stosowanie ze względu na zapach wyjątkowo przyjemne. 






Sesa.

Kolejny ciekawy kosmetyk w którym tym razem mamy olej kokosowy, sezamowy, olej z kiełków pszenicy oraz mnóstwo wspaniałych ekstraktów i ziół takich jak:
bhringaraj, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, jaśmin lekarski, modligroszek pospolity, bieluń surmikwiat, kardamon malabarski, indygowiec barwierski, kolokwinta, buk indyjski,miodla indyjska, henna, mandur, berberys, bertram, tatarak zwyczajny, ekstrakt z korzenia lukrecji.

Również nadaje się do nakładania na skalp w celu wzmocnienia włosów. Świetnie nabłyszcza i wygładza, polecałabym go raczej dziewczynom o średnio i niskoporowatych włosach. Ma bardzo intensywny i charakterystyczny zapach który nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak jego działanie zostało docenione przez naprawdę wiele osób.

Bhringraj (Eclipta Alba) - 3,00%
Manduka Parni (Centella Asiatica) - 1,00%
Jati (Jasminum Officinale) - 1,00%
Gunja (Abrus Precatorius) - 0,500%
Dhatura (Datura Metel) - 2,00%
Elaychi (Elettaria Cardamomum) - 0,500%
Neelinee (Indigofera Tinctoria) - 1,00%
Indravaruni (Citrullus Colocynthis) - 1,00%
Jatamansi (Nardostachys Jatamansi) - 0,500%
Karanj (Pongamia Glabra|) - 0,500%
Neem (Azadirachta Indica) - 0,500%
Mahendi Pan (Lawsonia Inermis) - 0,500%
Mandoor Bhasma (Ferri Peroxi Dumrubrum) - 4,00%
Trifala - 3,00%
Rasot (Berberis Lycium) - 0,500%
Akkar Kara (Anacyclus Pyrethrum) - 0,500%
Vacha (Acorus Calamus) - 0,500%
Yastimadhu (Glycyrrhiza Glabra) - 0,500%
Processed As Per TAIL PAK VIDHI With MILK - 10%
Wheat Germ (Triticum Aestivum) Oil - 1,00%
Nilibhrungandi Oil - 8,00%
Til (Sesamum Indicum) Oil - 25,00%
Lemon (Citrus Medica) Oil - 1,00%
Sugandhit Dravya - 2,00%
Quinazarine Green SS (C.I. No 61565) - 0,0004%
Coconut (Cocos Nucifera) Oil - Q.S. to 100% 

Sesę kupimy w niektórych eko sklepach z kosmetykami oraz w internecie, kosztuje około 25zł.




Często obecność ziół w olejkach może powodować lekkie przesuszenie włosów, jeśli więc Wasze są skrajnie suche radziłabym uważać. W takim wypadku lepsze mogą okazać się czyste oleje solo, które omówimy przy okazji kolejnych postów.


Kolejne olejki jakie mogę polecić, to Olej Łopianowy Nami i przyśpieszający wzrost Khadi. Oba w kwestii pielęgnacji sprawdziły się na moich wysokoporowatych, suchych i kręconych włosach i bardzo dobrze wpływały na skalp.


Olej łopianowy Nami (Skład: Arktium lappa oil extrakt, Inulia oil extrakt, Urtica dioica oil extrakt, Tussilago oil extrakt, Biolens oil extrakt, Equistum oil extrakt.
)
Więcej o tym olejku pisałam już tutaj (klik). Nami możecie dostać w polskich sklepach zielarskich, ceny wahają się zależnie od wielkości opakowania (15-30zł)

Olej stymulujący Khadi (Skład: Sesamum Indicum (Sesamol), Cocos Nucifera (Kokosnubol), Ricinus Communis (Castrol), Citrullus Colycynthis (Koloquinthe), Sida Cordifolia (Bala), Abrus Precatorius (Gunja), Butea Monosperma (Palasa), Vinca Rosea (Immergrun), Trigonella Foenum Graecum (Bockshornklee), Eclipta Alba (Bringaraj), Bacopa Monnieri (Brahmi), Daucus Carota Sativa (Karottenol), Rosmarinus Officinalis (Rosmarin) )

Więcej o tym olejku pisałam już tutaj (klik)  (klik) . Khadi dostępny jest w niektórych sklepach eko, kosztuje najwięcej bo około 50-60zł.




Oczywiście mieszanek olejków jest na rynku o wiele więcej, jednak to te, które stosowałam lub stosuje i które mogę polecić.
Dajcie znać czy stosujecie takie produkty, piszcie też o czym jeszcze w postach o olejowaniu chciałybyście poczytać:)

Buziaki

Ala

96 komentarzy:

  1. ja mam trzy hity i gorąco polecam ich wypróbowanie- dwa to "czyste" oleje- olej lniany i z pszenicy i mieszanka- oleje rewitalizujący z himalaya- ma w skałdzie parafinę ale działa lepiej niz niejeden eko produkt!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. u mnie niestety himalaya sie nie sprawdzil na wlosach.. wypadaly po nim i w zasadzie nic dobrego nie zrobil :( teraz musze go jakos inaczej zuzyc :) za to lniany tez uwielbiam <3
      Martuśka

      Usuń
    2. Hej hej tego z Himalaya jeszcze nie próbowałam:)

      Usuń
    3. Też nie polecam olejku Himalaya.. poza tym skład przedstawiony tak, jakby chcieli wprowadzić w błąd.. Ja swojego nawet nie zużyłam, część trafiła do kosza bo szkoda mi było włosów.

      Usuń
    4. no inaczej przedstawii sklad- dlatego nie wcieram go w cebulki a tylko na dlugosc wlosow- i u mnie dziala super. w cebulki wcieram tonik orientanay. ale ja tez mam b zdrowe wlosy i poza kokosowym olejem to wszystkie mieszanki mi pasuja

      Usuń
  2. Hejka czy można opalać sie w trakcie stosowania kremu Pharmaceris Sebo Almond Peel 10%? Czy trzeba robić przerwę zanim wyjdzie sie na słoneczko. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie można się opalać i trzeba pamiętać o wysokim filtrze, w końcu to kwas i działa na skórę złuszczająco, skóra się robi delikatniejsza i łatwiej o przebarwienia.
      Pozdrawiam

      Usuń
    2. zawiera kwas migdalowy wiec jest bezpieczniejszy ale rowniez nalezaloby uzywac filtrow

      Usuń
  3. a jak rozpoznać czy ma się włosy nisko, średnio czy wysokoporowate??bo ja właśnie mam problem z okreśłeniem porowatości swoich włosów
    pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. o tym będzie następnym razem:)

      Usuń
    2. Z tego co mi wiadomo, włosy niskoporowate mają skłonność do puszenia się, łatwo się je układa ( kręcenie, prostowanie) i nie mają dużego połysku. Z włosami o niskiej porowatości jest przeciwnie- włosy są błyszczące - to za sprawą domkniętych łusek.
      Patrycja

      Usuń
  4. Alterra z papają i migdałami do olejowania włosów jest niezawodna :) Oprócz tego moja autorska mieszkanka: olej lniany, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, odrobina kokosowego i sok z cytryny - jest genialna dla moich wysokoporowatych, lekko kręconych włosów, zresztą bardzo podobnych do Twoich. Od jakiegoś czasu kusi mnie też Amla lub Khadi, ale nie wiem co moje włosy by na to powiedziały.

    OdpowiedzUsuń
  5. Tego oleju Oil Medica nigdzie nie znalazłam. Moim póki co ulubionym olejem jest arganowy i antycellulitowy Alterra na końcówki i łopianowy z zieloną herbatą i rozmarynem z Green Pharmacy. Te oleje najlepiej do tej pory się u mnie sprawdziły :) Może za jakiś czas skuszę się na Orientanę, chociaż sam olej kokosowy nie sprawdził się u mnie, bo za bardzo obciążył włosy. Mam nadzieję, że w mieszance inaczej zadziała.

    OdpowiedzUsuń
  6. Kiedyś bardziej olejowałam włosy, ale przestałam, choć chętnie bym teraz do tego wróciła ;))

    OdpowiedzUsuń
  7. na moim opakowaniu kremu jest napisane zeby unikac slonca i stosowac caly czas filtr min 20 wiec i u ciebie tez pewnie jest ta inf :) lepiej sie nie opalaj bo dostaniesz przebarwien nie wspominajac o starzeniu sie skory pod wplywem uv

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajna jest maseczka: awocado+ olej kokosowy+ oliwa z oliwek, na 2 godz pod czepek. Polecam, włosy miekkie i baaaaaardzo błyszczące

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moje wlosy po takiej maseczce byly suche,sianowate i zero blysku :/ (nie uzywalam do tego tylko oleju kokosowego)

      Usuń
  9. Ja chcę post o pielęgnacji pach :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. oooo, popieram. i może jeszcze coś na temat gęstych włosków na rękach - jak z nimi walczyć, szczególnie latem.

      Usuń
    2. najlepiej depilatorem lub woskiem... chyba nie m a innych sposobów- ew laser

      Usuń
  10. polecam olej łopianowy Nami:)

    OdpowiedzUsuń
  11. uwielbiam takie posty o włosach:) na pewno wyprobuje Orientane,
    Alina a co sadzis o dodaniu keratyny do maski, która ma w skladzie tylko oleje kukurydziany, jojoba, rycynowy, kaktusowy, ze słodkich migdałów, lniany, kokosowy? albo kas mlekowy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. czekam na odpowiedź:)

      Usuń
    2. Keratyny możesz dodać śmiało (oczywiście bez przesady), ale kwas mlekowy... po co? Do zakwaszenia? Są do tego bezpieczniejsze środki ;)

      Jeśli ta "maska" ma taki skład, to jest mieszanką olei, a nie maską ;) Chyba, że to nie jest INCI.

      Usuń
  12. Bardzo fajny pomysł na posty na temat olejowania :) bo niby w necie jest wszystko i na innych blogach mnostwo info na ten temat ale jak przyjdzie co do czego to zawsze mam jakies pytania .Zastanawiam sie naprzyklad dlaczego wlosy wypadaja bo zdaza mi sie to czesto podczas wlasnie olejowania..czy na skalp powinno sie nakladac tylko te oleje do tego przeznaczone?czy moze za dlugo trzymam ok. godzinki czasem dwie. czy moze po prostu wszelakie oleje sa za ciezkie do moich wlosow i dlatego wypadaja? a stosowalam juz sporo olejow m.in khadi,kokosowy,lniany,ze slodkich migdalow,himalaya i z tego wszystkiego jedynie sprawdzil sie lniany na dlugosci :) jesli chodzi o porowatosc tez jestem ciekawa i nawet zastanawialam sie nad badaniem wlosa o ktorym Anwen pisala ostatnio ale to dosc kosztowna zabawa ;) byc moze mi ktos napisze ze wyszukiwarka nie gryzie .. ale czytalam baaardzo duzo na ten temat a dalej niewiem jaka porowatosc maja moje wlosy :) konczac moje wypociny :P chcialam powiedziec ze super pomysl z postami na ten temat . buziaki :*
    Martuśka

    OdpowiedzUsuń
  13. Moim ulubionym olejem jest olej ze słodkich migdałów. :D

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja stosuję olej kokosowy, mam włosy wysokoporowate i suche. Sprawdza się świetnie. Lubię olejować włosy na odżywkę w sprayu np Gliss Kur. Wtedy efekty są jeszcze lepsze :)

    OdpowiedzUsuń
  15. alterra brzoza i pomarańcz i alverde róża i rokitnik. moje dwa ulubione :)

    katwanda

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja uwielbiam Vatikę http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32985&next=1, włosy mam niskoporowate. Zauważyłam też, że odkąd ją stosuję moje włosy rosną trochę szybciej:)

    OdpowiedzUsuń
  17. Hej! Olejowanie uratowało moje przesuszone włosy po rozjasnianiu. Mimo że korzystam z olejów od 1,5 roku to wypróbowałam olej kokosowy, który się nie sprawdził, mieszankę z alternatywnych i olej lniany. Dwa ostatnie dały naprawdę fajne efekty. Natomiast moim absolutnym hitem, który daje świetne nawilżenie juz po 2 godzinach jest OLEJ Z ORZECHA WŁOSKIEGO! Duża butla kosztuje w Kauflandzie 16 zł :) buziaki :*

    OdpowiedzUsuń
  18. A ja o tym, jak dbać o zęby, by były zdrowe i białe ;)

    OdpowiedzUsuń
  19. kiedy można się spodziewać postu o pielęgnacji skóry latem i filtrach?

    OdpowiedzUsuń
  20. Ja mam pytanie do olejowania..ale twarzy. Może ktoś mi tu pomoże.


    Mam bardzo mieszane uczucia... ostatnio po raz pierwszyz w życiu zrobiłam swoją mieszankę olejów. Mam skórę mieszaną/tłustą i do tego naczynkową.
    Połączyłam olej rycynowy z olejem z kocani i z braku olejów innych dodałam jakieś 20% oliwy z oliwek.
    Po takiej mieszance jeszcze przemywam twarz tonikiem z kwasami pha (łagodnym dość).

    Olejowałam na wieczór twarz...a na drugi dzień połowa twarzy (dolna część) pokryła się w jakichś syfkach, krostkach - generalnie wysypało mnie :|
    Nie wiem czy to zasługa tego, że dodałam tą oliwę? Próbowałam to trochę przeczekać, 4-5 dni stosowałam te oleje, ale nic się nie zmieniało, także przestałam... jakieś 1,5tyg po tym 'zabiegu' jeszcze mam takie grudki, krostki na twarzy gojące się wprawdzie, ale jednak.

    Trochę się zraziłam..
    po pierwsze, nie wiem czy spróbować z inną mieszanką? Po drugie, co tu zrobić z pełną buteleczką mieszanki olejów?:\ czy można ją do włosów wykorzytać tak jak tu jest w poście opisane?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana tak możesz ją wykorzystać do włosów. Ja winię oliwę, która zapycha i to mocno, ale też upewniłabym się że dobrze zmyłam wszystko i nic nie zostało.

      Usuń
    2. Oooo dobrze wiedzieć, że mogę to jeszcze wykorzystać. Szkoda by mi było takiej ilości olejów. Starałam sie zmywać wszystko dokładnie, kupiłam sobie ściereczkę z body shop (tylko w sklepie były dwa rodzaje i nie wiem czy wybrałam dobrą, ta jest taka trochę...gumiasta? dziwnie się nia zmywa a potem wyschnięta sztywnieje :D), zmywałam po parę razy, potem ten tonik, wydawało się że jest ok... Nie wiem czy eksperymentować dalej z mieszankami? Nie chciałabym sobie zapchać twarzy szczególnie w lato :P

      Usuń
    3. Mi kiedyś też zaszkodziła oliwa;/ Ale się nie zraziłam, zmieniłam mieszankę i teraz sobie nie wyobrażam mycia twarzy bez OCM:) Także głowa do góry i powodzenia w komponowaniu nowych mieszanek!
      Ania

      Usuń
  21. Babydream fur mama :) rewelacja

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Potwierdzam:) i ta zwykła Babydream dla dzieci. Kosztuje tylko ok. 5 zł, a daje bardzo fajne efekty.

      Usuń
    2. No wlasnie, chyba najtansza i najbardziej uniwersalna mieszanka :) spalam w niej dzisiaj bo swietnie sie u mnie sprawdza, mam wlosy wysokoporowate

      Usuń
  22. Alino, mam takie pytanie ciągle w temacie olejów, ale tym razem jako produktów do demakijażu. Ogólnie zastanawiam się nad wypróbowaniem latem jakiegoś azjatyckiego kremu bb (dosyć dużo czytałam na ten temat, mam już parę na oku), ale...chciałam od razu zakupić jakiś specyfik do dokładniejszego oczyszczania porów, ponieważ mam cerę mieszaną i wrażliwą, więc silikony bez należytego ich zmywania raczej nie wchodzą w grę. I teraz pytanie: czy mydło Alep z czarnuszką (z tego, co wiem ma 16% oleju laurowego, producent: Alepia) poradzi sobie z takim kremem? Przyznam, że ciekawiły mnie gotowe koreańskie olejki do demakijażu firmy Skinfood, ale...sama nie wiem, większość z nich ma w składzie parafinę na pierwszym miejscu (np. ten: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_c10f104999.html) i trochę się ich boję, chociaż recenzje mają wszędzie pozytywne. Tradycyjny OCM z kolei wydaje mi się zbyt czasochłonny. Pomożesz?
    Alex

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mydło Alepia da sobie radę z warstwą silikonów, a co do Skinfood - skoro rzeczywiście bazują na parafinie, to jeśli masz problemy z zapychaniem porów mogą sytuację pogorszyć, niestety.

      Usuń
    2. Dziękuję :) Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego olejku do demakijażu, który miałby w sobie emulgator (czyli byłby gotowym, bezproblemowym produktem), a byłby pozbawiony zbędnych zapychaczy typu właśnie parafina. Jakby któraś z dziewczyn znała coś na bazie naturalnych olejów, co da się zmyć później wodą, nadającego się do mojego typu cery, to byłabym bardzo zainteresowana.
      Kremy bb chciałam testować "w rozjazdach", stąd moje poszukiwanie jak najprostszych rozwiązań :) Ale jeżeli mydło Alep sobie z nimi poradzi, to mój dylemat został rozwiązany, po prostu zapakuję małą kosteczkę do walizki i po kłopocie :)
      Alex

      Usuń
    3. polecam olejek do demakijażu rumiankowy z body shop

      Usuń
    4. Ja używam kremów BB, które następnie zbywam rossmanowską oliwką dla mam. Później olej zmywam albo żelem z alterry, albo właśnie mydłem Aleppo, bo nie lubię tej tłustej warstwy na skórze. Wszystko ładnie schodzi, a i cera jest całkiem niezłym stanie ;).

      Usuń
  23. Moje włosy przyjmują wszystko :)

    OdpowiedzUsuń
  24. Hej, hej,

    Ja z swojej strony chciałam polecić olejek do włosów Yves Rocher:
    http://www.yves-rocher.pl/olejek_odbudowujacy_do_wlosow
    Jest naprawdę całkiem fajny, włosy są po nim miękkie i lśniące, szczególnie gdy używa się go regularnie widać efekty i jest łatwo dostępny, kiedyś go kupiłam w promocji 50%.
    Jeszcze Babuszka Agafia ma fajne mieszanki olejów :)
    Dla mnie mieszanki olejów są wybawieniem bo takie pojedyncze oleje, mimo że wypróbowałam już dużo, jakoś się nie sprawdzają :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ten z yves rocher tez polecam :) jakoe jeden z niewielu daje fajne efekty :)

      Usuń
  25. Alino, wyczytalam akurat dzis w drugim poscie ze olejek kokosowy i migdalowy moga spowodowac zapychanie skory. Jesli stosowac je na skore glowy czy to wplynie jakos na skore twarzu?

    OdpowiedzUsuń
  26. Alino, ja mam jeszcze kilka pytan:
    1) picie olejkow: mam oliwe z oliwek, olejek z pestek winogronu i olejek lniany. Czy mozna zrobic z nich mieszanke i pic codziennie czy lepiej zmieniac codzien czyli wracac do kadego olejku co 3 dzien albo najpierw wypic jeden, potem zaczac drugi i t.d.? Ja mam sucha skore z saskornikami, wrazliwa, podrazniana, rozszerzone pory, tez walcze z wypadaniem wlosow, zalezy mi na zapuszczaniu. Co polecilabys w tej sytuacji?
    2) jak dlugo mozna stosowac tonik z aspiryny? Przecieram nim buzie juz gdzies miesiac i mi sie wydaje ze skora sie zrobila bardziej poczerwieniona. Moze przesadzilam z witaminem C? Zastanawiam sie czy nie zmienic ten tonik na napar kozieradki...
    Czekam na Twoje porady.
    Dziekuje z gory!

    OdpowiedzUsuń
  27. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  28. hej, moja przygoda z olejowaniem zaczęła się już jakiś czas temu, być może minął już rok. Jednak ostatnimi czasy moje włosy zaczęły bardzo wypadać i nie wiem czym to jest spowodowane. Moja pielęgnacja włosów raczej się nie zmieniła, poza zastosowaniem wcierki jantar. Możliwe jest, że to właśnie od wcierki włosy zaczęły mi wypadać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. wydaje mi sie ze od wcierki nie powinny.. moze po prostu pora cos zmienic :) moje wlosy tez sie buntuja i wypadaja jak przez dluzszy czas nic nie zmieniam w pielegnacji :) moze Twoje jak i moje nie lubią rutyny :) pozdrawiam cieplutko

      Usuń
    2. Tzn to nie jest tak, że non stop używam tego samego szamponu czy odżywki, obecnie najczęściej stosuję head&shoulders ponieważ znowu pojawił się u mnie łupież. Ale wymiennie z syoss'em i baby dream fur mama bodajże. Jeśli chodzi o odżywki to preferuje te bez spłukiwania ponieważ mam kręcone włosy i jeśli ich czymś nie "skleję" to mam szopę :) ogólnie poszukuję takiej o konsystencji kremowej, może ktoś coś poleci? Kiedyś kupiłam z ziaji, jednak strasznie przeciążała włosy, teraz mam hegron creme voeding, jednak nie jest to odżywka z najwyższej półki :D w sklepie fryzjerskim pani ekspedientka w ogóle nie słyszała o odżywkach w kremie także ciężko jest mi cokolwiek kupić.

      Usuń
    3. Tak, włosy mogą wypadać od wcierek - wystarczy, że trafiłaś na składnik, na który jesteś nadwrażliwa.

      Bywa też tak, że włosy zaczynają lecieć po pewnym czasie użytkowania wcierki.

      Usuń
  29. Jaki olej byłby dobry do rozjaśnianych pasemek? Bo nie wiem, czy kokos nie zadziała na nie tragicznie. Pozdrawiam.
    Gee

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak kokos będzie zły, ja polecam lniany lub z pestek śliwek:)

      Usuń
  30. Kochana Alinkuś,dziekujemy Ci bardzo za jak zawsze przydatnego posta-jestem Tobą zachwycona,Twoją wiedzą,sposobem bycia,naturalnością,subtelnością-ok,nie powtarzam sie juz,co by nie byc monotematyczna,bo pisalam juz o tym nieraz:)))
    A mialabym do Ciebie prosbe-pytanko:))Kiedys mowilas,ze zrobilabys filmik na temat korekcji nosa optycznej,jak zrobic zeby wydal sie np.mniejszy,czy jak ustawiac sie do zdj.zeby takowy sie wydawal wizualnie:))Czy moge/mozemy Cie o taki filmik poprosic,bo mysle ze dla czesci kobiet jest to nielada problem troszke uprzykrzajacy zycie,bo niestety ale taki jeden "glupi"nos potrafi sprawic,ze cala buzia wyglada nieciekawie i o ile male oczy,wielkie oczy,male usta,ogromne usta wszystko to sa "detale"ktore latwo mozna podretuszowac i nie wplywaja az tak na całą atrakcyjnosc twarzy,o tyle nos niestety tak...Stad prosba do Ciebie o zrobienie takiego posta,a pewnie i znajda sie kobitki,ktore od siebei cos tez doradza:)))pozdrawiam cieplutko i zycze wszystkiego najlepszego Alinkuś-dalszej wytrwalosci i wciąż tyle pomyslow ile masz teraz:)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana, opisz mi dokładnie jaki masz problem z nosem to będę pamiętać:)

      Usuń
    2. ja mam szeroki nos i na koncu ma taka kulke- konturuje go po bokach - nakladam taki ciemniejszy cien brazowy, albo puder i dokladnie rozcieram. A czubek nosa to konturuje tak jak wiekszosc stylistow nie zaleca- bo oni mowia zeby srodek nosa (czubek, grzbiet) rozbielic, a ja robie odwrotnie- trik ktory podpatrzylam u Marilyn Monroe (dlatego tez podejrzewana jest o operacje plastyczna nosa heh) tzn. wlasnie czubek/koniuszek dosc mocno rozuje i zaciemniam pudrem- a rozswietlam tylko ten gorny odcienk miedzy brwiami. to wszystko oczywiscie musi byc dokladnie roztarte zeby nie bylo widac granic. Efekt jest ekstra! http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02697/MARILYN_2697590b.jpg

      Usuń
    3. Dziękuję Ci Alinkuś i Anonimku za zainteresowanie i proszę może poradzicie mi coś,jesli możecie:)Moim problemem jest dosc dlugi nos,nie jest on szeroki,jest szczuply ale za dlugi do mej drobnej buźki i nieduzych ust,najgorzej widac to z profilu.Nie wiem jak by to opisac,porównalabym go do klamki od drzwi,jest taki troszke zagięty na dół(gdyby byl zadarty do góry wydawalby sie automatycznie mniejszy ale jak na zlość idzie bardziej w dół)Nie wiem jak go optycznie skrócic,operacji plastycznej sie boje a i to kosztuje sporo...proszę pomóżcie-Alinko i Anonimku:)pozdrawiam i dziekuję.

      Usuń
  31. Swietne porady! :)
    xoxo
    visit me soon on www.pearlinfashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  32. Hejj Alinko :) a co myślisz o Tym Olejku Łopianowym ale z czerwoną papryką? mam bardzo bardzo jasne blond włosy i troche są takie przesuszone. czy to ich nie przesuszy jeszcze bardziej? i co ile radzisz zebym go stosowała?:)
    Sysia :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana, przesuszyć nie przesuszy ale cudów też nie zrobi. nie wiem czy chodzi ci o wzrost czy właściwości pielęgnacyjne (które są właściwie żadne kiedy nakładamy go na długość) ale jeśli o to drugie to jest wiele lepszych olejków.

      Usuń
    2. okey dziekuje :)
      Sysia

      Usuń
  33. Idealnie trafiłaś z tematem, ja właśnie w tym tygodniu rozpoczęłam przygodę z olejowaniem. Długo się do tego zbierałam. olej kupiony już stał od kilki tygodni :) Chętnie poczytam posty na tematy jakie wymieniłaś na początku, a szczególnie "jak olejować najefektywniej: na mokro czy na sucho, jak długo trzymać, jak często nakładać oleje". Ja mam organiczny olej makadamia. Nałożyłam go już 2 razy w odstępie 3 dni, na całą noc. Powiem szczerze, że nie jestem zadowolona. Wiem, że na efekty trzeba poczekać i nie spodziewałam się rewelacji po pierwszych zabiegach ale rano po umyciu włosy były w gorszym stanie niż przed olejowaniem, były całe takie suche i sianowate końcowki :( a normalnie tak jak zawsze umyłam szamponem i nałożyłam odżywkę z której działania ogólnie jestem zadowolona. Bardzo przydatne będą Twoje kolejne posty o sposobach olejowania. Wypróbuje je i moje włosy wybiorą odpowiedni dla nich :D W internecie jest tyle informacji, że szczerze czułam się przytłoczona nimi jak zaczęłam szukać :P na Twojego bloga zaglądam codziennie, taka moja skarbnica wiedzy :) fajnie jak znajdą się tutaj też najważniejsze informacje na temat olejowania ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana, dziękuję:) Następnym razem zostaw olej na godzinę i zobacz jak efekty- dłużej nie zawsze znaczy lepiej. Istnieje też możliwość że ten olej nie jest stworzony dla Twoich włosów, jeśli dobrze trafisz, rezultaty będziesz czuła już po pierwszym myciu:)

      Usuń
  34. Moim wlosom to juz nic nie pomoze sa mega matowe, kruche i ostatnio totalnie sie nie ukladaja :/ mam pytanie troche nie w temacie Alinko i dziewczyny czy uzywala któras tej rekawicy http://m.rossnet.pl/Produkt/AB-Rekawica-z-juty-efekt-wyszczuplajacy-1-szt,115589 warto kupic ? Troche drogo ale obiecuja cuda :D
    pozdrawiam
    Nikita

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana, niestety nie. Na pewno będzie działać jak peeling i na pewno nada sie do masażu pod prysznicem ale jak wypada na tle kessy ciężko powiedzieć;)

      Usuń
  35. Szkoda, szkoda, szkoda, że olejek łopianowy, któy kupiłam by walczyć z wypadaniem itd. na moich włosach niestety się nie sprawdza :(. Wypadają jak wypadały, a w sumie włosy ostatnio są jakieś bardziej suche niż zazwyczaj. Wiem, że temperatura i upały wysuszają też włosy, ale chyba ten olej nie służy moim wysokoporowatym włosom :(. Dobre efekty miał olej z pestek śliwki? Teraz chyba wypróbuję migdałowy, bo straszne suchelce ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olej z pestek śliwki jest super, polecam też lniany a jeśli włosy wypadają może czas na jakiś suplement, czy to nie aby kwestia diety?:)

      Usuń
  36. Witaj Alinko ! ;)
    Ja trochę nie na temat, ale od 4 miesiecy biore tetralysal, po 1 tabletce dziennie. W związku z tym mam pytanie czy mogę chociaż trochę sie opalać, oczywiście wysmarowana wysokimi filtrami. Jadę na weekend i jest piękna pogoda dlatego jest to dla mnie bardzo ważne.
    Pozdrawam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kochana:) Weź spf 50, reaplikuj, nie smaż się w godzinach szczytu i nie siedź na słońcu za długo a będzie ok. Lato to nie najlepsza pora na takie leki, ale co zrobić, ma chwilę możesz sobie pozwolić, piękną pogodą też trzeba się nacieszyć:D
      Miłego wyjazdu:*

      Usuń
    2. Bardzo Ci dziękuję ;*

      Usuń
  37. Z mieszanek używałam jedynie BDFM i Alterry. :)

    Alino i Dziewczyny, mam do Was pytanie: jak sobie poradzić z czerwonymi kropkami po goleniu łydek? Nieważne, czy zrobię to świeżą, nieużywaną maszynką, czy taką już raz użytą, czerwone i różowe, podrażnione kropy (to są ujścia mieszków, prawda?) się pojawiają, wygląda to okropnie, tym bardziej, że jestem biała na całym ciele... Używam Isany urea 10% i czasami żelu aloesowego.
    Bardzo proszę o pomoc...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. moze sprobuj przed goleniem i po zrobic peeling ciala? tylko daj odpoczac skorze miedzy zabiegami- zeby jej nie podraznic.

      Usuń
  38. Hej dziewczyny po użyciu filtra do ciała z vishy spf 50 skóra pod koniec dnia zrobiła sie pomarańczowa :( i jak sie myję to właśnie taka ze mnie leci nie wiem co robić nie piję dużo marchwi jedyne co to dużo wody , w internecie nie ma takich informacji , co to może być :(

    OdpowiedzUsuń
  39. A może jakieś olejki dla blondynek? ;) Wysokoporowatek ^^

    OdpowiedzUsuń
  40. Ja stosuje tylko olej kokosowy i arganowy ale konce włosów nadal mam suche:\

    Zapraszam na swojego bloga!

    OdpowiedzUsuń
  41. Alinko :) mam pytanie. Problem dotyczy mojej mamy. Jest bardzo zapracowana kobieta a przez to zaniedbana. Ma 50 lat pomarszczona skórę, zmęczona a cała okolica oczu ma bardzo ciemny kolor. Co mogę zrobić by poprawić wyglad mojej mamy? Czy polecasz jakieś kremy zabiegi? Proszę o pomoc!

    OdpowiedzUsuń
  42. Moglabys zrobic post z wieczorna pielegnacja cery. Bylabym wdzieczna.

    OdpowiedzUsuń
  43. ja uzywam olejkow z Rossmann Alterra, albo robie mieszanke do oczyszczania twarzy metoda OCM i uzywam tez tego na wlosy :) w skladzie- olej slonecznikowy/lub oliva extra virgin, olejek Alterra (ktory akurat mam) i olejek rycynowy z apteki. Rycynowy nalepiej mieszac z innymi olejkami bo sam jest bardzo gesty i tepo sie rozprowadza :)

    OdpowiedzUsuń
  44. A co jeśli mam włosy mocno przetłuszczajace się? Czy dla nich kuracja olejem mogłaby w jakiś sposób wpłynąć na wydzielanie sebum? Jeśli tak to jakim? Znasz jakieś dobre środki na zapobieganie przrtluszczaniu się włosów? Moje nie wytrzymują całego dnia do wieczora.. :(

    OdpowiedzUsuń
  45. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=67370

    od siebie polecam też ten, całkiem fajnie się sprawdza jak na gotowy olejek :) taniutki, no i pięęęęęnie pachnie! :D

    OdpowiedzUsuń
  46. Alinko, zaopatrzyłam się niedawno w olejek łopianowy Green Pharmacy z olejkami z drzewa herbacianego i rozmarynu - jest to olejek do skóry głowy. Wybrałam go, bo wg różnych opinii może okazać się skuteczny na moje problemy: mam łupież i wypada mi sporo włosów dziennie, a do tego chciałabym włosy zapuścić. Czy używałaś kiedyś olejków tej marki ? Polecasz czy niekoniecznie?

    OdpowiedzUsuń
  47. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  48. Któraś z was próbowała olejków Your Natural Side (http://yournaturalside.eu/)? Są u mnie w mieście w całkiem dobrej cenie i się zastanawiam nad kupnem, bo nie jestem pewna czy są tak dobre jak z mydlarni u franciszka- są w dużo niższej cenie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja używałam oleju makadamia i awokado i jestem bardzo zadowolona (kupuję je w Krakowie). Teraz kupiłam ze słodkich migdałów i na razie testuję. Jak dla mnie są świetne

      Usuń
  49. Cześć Alina. Troszkę pogubiłam się w kwestii kolejności stosowania różnych preparatów na włosy oraz ich ilości i rodzajów w trakcie "jednego podejścia".
    1. Napisałaś w innym poscie, że maseczkę drożdżową stosujesz przed myciem włosów. Dlaczego robisz to w takiej właśnie kolejności? Z instrukcji na opakowaniu wynika, że to maseczka do stosowania na wilgotne (umyte jak mniemam) włosy, czyli coś zamiast typowej odżywki. Bardzo proszę napisz coś więcej na ten temat.
    2. Jak długo trzymasz maseczkę drożdżową na głowie? Na opakowaniu jest napisane, że wystarczy zaledwie 2-3 minuty.
    3. Jeśli stosujesz olejek z łopianu lub maseczkę drożdżową przed myciem włosów to czy na koniec używasz jeszcze któreś z odżywek np. Logona? Chciałabym wypróbowac na moich włosach Twoje sposoby i polecane produkty ale nie chciałabym "przedobrzyć" :-) i zastosować zbyt wielu rzeczy na raz.
    4. I jeszcze w kwestii "techniki" :-) gdy kładziesz na głowę maseczkę lub olejek to czym potem przykrywasz włosy? foliowym czepkiem czy raczej ręcznikiem? A jeśli ręcznikiem to kładziesz go bezpośrednio na włosy?
    Czekam z niecierpliwością na Twoje sugestie.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Karolina - Twoja nowa czytelniczka :-)

    OdpowiedzUsuń
  50. Hey Alino. Mam pytanie do Ciebie na temat olejowania włosów, a mianowicie czy można olejować włosy krótkie? Niedawno postanowiłam radykalnie skrócić swoją czuprynę i wcześniej olejowanie bardzo mi służyło - ale nakładam olej od wysokości ucha, a teraz moje włosy sięgają ledwo za ucho. Czy powinnam teraz nakładać olej aż od skalpu? Czy dać sobie spokój z olejowaniem jako takim?
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ewa :)

    OdpowiedzUsuń
  51. Mam pytanie dotyczące zdjęć. W jakim programie dodajesz napisy do zdjęć. Z góry dziękuje za odpowiedz :)

    OdpowiedzUsuń
  52. Jak najlepiej nakładać oleje na włosy na suche czy na mokre włosy . Czy włosy muszą być wcześniej umyte?

    OdpowiedzUsuń
  53. ah i znów ta Sesa , muszę ją jednak kupić,wszędzie mnie prześladuje :P

    OdpowiedzUsuń
  54. Hej :) A co byś mi poleciła do włosów niskoporowatych wypadających garściami po porodzie. Zaczelam stosować olej lniany czekam na efekty. Włosy na dole przesuszone po ombre. Może jakaś mieszanina olejków?

    OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hej hej! Fajnie że jesteś!

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie.
Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś przeoczę :) ❤️❤️

Jeśli wiesz, że możesz pomóc innej czytelniczce, będziemy wszystkie bardzo wdzięczne! ❤️❤️

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.