Pomyślałam, że warto zacząć mini serię w której pokażę Wam parę produktów, które możemy stosować miejscowo na niedoskonałości. Tego typu produkty przydają się chyba każdej dziewczynie, tym bardziej że ze względu na ich antybakteryjne właściwości, znajdują wiele więcej zastosowań. Tym razem o ciekawostce, która na blogu jeszcze nie gościła. Powiemy sobie parę słów o propolisie i o tym w czym może być pomocny.
Propolis wykazuje właściwości bakteriostatyczne (zapobiega namnażaniu się bakterii), bakteriobójcze, grzybobójcze, odkażające, przeciwwirusowe. Pobudza regenerację skóry, przyśpiesza gojenie ran, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne.
Jeśli mamy tłustą lub mieszaną skórę trądzikową, dobrze sprawdzić się może roztwór propolisu.
Ale polecam również puder/ proszek propolisowy oraz kremy z jego dodatkiem.
Leczniczy puder firmy Farmapia z dodatkiem propolisu możemy kupić w aptekach czy sklepach zielarskich. Jest żółty więc kładziemy go na skórę na noc. Ja posiadam roztwór 7% propolisu firmy 'Barć', który pierwszy raz sprawdziłam przy okazji leczenia anginy.
Ważne jest to, że na propolis możemy być uczulone i jeśli okaże się że tak właśnie jest efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Dlatego warto wykonać próbę uczuleniową.
Także na kremy i maści z propolisem musimy uważać. Często zawierają składniki, które mogą być potencjalnymi zapychaczami. Pyłek pszczeli możemy dodać do swojego kremu na noc i stosować go w ten sposób. Bardzo fajnie działa łączony z żelami (np aloesowymi, taki produkt ma w swojej ofercie forever living), bo w ten sposób możemy stworzyć własny punktowy produkt na niedoskonałości.
Dodając roztwór propolisu go hydrolatu czy mgiełki możemy stworzyć własny antybakteryjny spray.
Jestem ciekawa czy same macie jakieś doświadczenia z propolisem lub produktami które go zawierają?
A może stosowałyście wewnętrznie? Czy propolis jest Waszym sprzymierzeńcem w trakcie przeziębienia?:)
buziaki
Ala
Propolis robi mój dziadek, który jest pszczelarzem. Taki domowy jest super, ma przepiękny zapach no świetnie radzi sobie z przeziębieniem, grypą. Razem z miodem jest niezastąpiony. Nigdy nie pomyślałam o nakładaniu go na niedoskonałości... Dziękuję, spróbuję! ;)
OdpowiedzUsuńO Kochana to koniecznie musisz przetestować:D
UsuńTrafiłam na tego posta przez przypadek, szukając informacji na temat przyczyn nawracającego trądziku, którą może być np. zakażenie gronkowcem - oprócz antybiotykoterapii (albo i zamiast) poleca się niby stosować 4% propolis, który zabija bakterie gronkowca. Miałyście z czymś takim kiedyś do czynienia ? Rzeczywiście działa i czy można taki propolis wcierać w całą twarz ?
UsuńAlinko, mam pytanie nie na temat, czy używałaś może maski don włosów kallos latte? wszyscy ja zachwalają, jest rzeczywiście warta uwagi? w składzie doczytałam sie łożysk roślinnych, jak myślisz czy pomoże na suche a nie zniszczone włosy? pozdrawiam,
OdpowiedzUsuńAnia
Tak, akurat u mnie nie była aż tak zdumiewających rezultatów, ale myślę że warto spróbować:) Jeśli włosy są suche polecam też olej lniany, awokado, one bardzo mi pomogły:)
Usuńavokado? w jaki sposob? ;)
UsuńOlej z awokado:-)
UsuńAlbo w czystej postaci jako maska przed myciem włosów ;p
UsuńBardzo polecam propolis. Ja stosowałam na całą buzię i plecy gdy wysypał mnie trądzik po porodzie. Chodziłam do dermatologa parę miesięcy i starta kasy. Robiłam też badania i wynik był taki że to gronkowiec skórny. Nie widziałam już nadziei aż sąsiadka dała mi miksturę zrobioną z kitu pszczelego rozrobionego ze spirytusem smarowałam się dwa razy dziennie i efekty były już po tygodniu a po miesiącu nie było już śladu. Smaruję się teraz sporadycznie tak zapobiegawczo i jest ok :)
OdpowiedzUsuńPropolis jest odkryciem wartym uwagi, bo przekłada się na zdrowie. dziękuje za artykuł. Przypomnial mi co ważne dla zdrowia.
Usuńchciałabym zapytać jak roztwór ten Twoim zdaniem sprawdzi się w walce z grzybicą paznokcia?
OdpowiedzUsuńpodobno dobry jest płyn acifungin
Usuńmiałam niestety nie pomógł...
UsuńJak dla mnie niezawodny przy bólu gardła, np. po wypiciu zbyt zimnego napoju. Ale wypróbuję tez na skórę, mój facet ma ropne zapalenie mieszków włosowych...
OdpowiedzUsuńAlinko czemu już nie nagrywasz filmików? Może coś mi umknęło i mówiłaś już to, ale nie przypominam sobie;p
OdpowiedzUsuńSuper że zrobiłaś o nim notkę - mam propolis od dawna i nie wiem jakie ma on właściwości - teraz już wiem :) - dziękuję :)
OdpowiedzUsuńA wiesz w jakich proporcjach można go dodawać na kremu, czy żelu aloesowego (sama robię takie rzeczy)?
Ja również stosuję propolis od lat. Trądzik wyleczyłam właśnie nim. Nie chodziłam do żadnego lekarza, ani nie faszerowałam się antybiotykami. Propolis w maści i w płynie robił mój dziadek. Propolis był u mnie w domu panaceum na wszystko. Od przeziębienia po skaleczenia, czy problemy żołądkowe. Na szczęście nie jestem alergikiem, więc i ja go mogę stosuje z powodzeniem. ;-)))
OdpowiedzUsuńKochana dzięki a opinie:D
Usuńojej jak słodki plasterek :D
OdpowiedzUsuńja ostatnio jak byłam w aptece dostałam za darmo maść propolisową. Używałam jej na twarz i bardzo mi pomogła ;)
OdpowiedzUsuńWitaj Alina. Chciałam zapytać czy masz jakąś radę na paznokcie, które są tak jakby przezroczyste. ;c końcówki w ogóle nie są białe . Czy masz na to radę?
OdpowiedzUsuńSylwia
Dla mnie maść propolisowa to jedyny działający środek na zajady.
OdpowiedzUsuńAlinko, ktoś chyba ukradł Ci zdjęcie!
OdpowiedzUsuńhttps://www.facebook.com/FryzjerstwoEstilo/photos/a.634002249987019.1073741832.488750524512193/634002299987014/?type=1&theater
Wybacz, że tutaj wkleiłam ten link, ale nie wiedziałam gdzie Ci o tym napisać, jak przeczytasz to skasuj
Usuńdziękuję:)
UsuńNA pewno chętnie go wypróbuję! :) Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńMój facet odkąd poznał propolis stosuje go na wszystko: problemy skórne głowy, przeziębienia itp. W pewnym momencie już się śmiałam, że propolis jest lekiem na wszystko :)
OdpowiedzUsuńMagda
Bo jest - podobnie jak aloes czy sok z cytryny.
UsuńMogłabyś napisać jak zwalczać cienie pod oczami, bo mam 16 lat i bardzo męczy mnie ten problem już od dłuższego czasu. Będę bardzo wdzięczna ;) Ogólnie świetny blog.
OdpowiedzUsuńZbadaj kał. Ciebie często są objawem pasożytów. Minimum 5 próbek kału w odstępach trzydniowych.
UsuńNo chyba, że masz taką urodę :-)))
Chciałam zapytać odnośnie Twojego postu pt."jak zamienić podkład mineralny w podkład sypki", mogłabyś mi napisać czy te podkłady mineralne można łączyć z normalnym kremem do twarzy aby zrobić z niego podkład płynny? Czy musi to być koniecznie różnego rodzaju masło lub olej ? Alinko z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam, Monika.
OdpowiedzUsuńMożna ale tylko doraźnie, przygotowując na bieżąco:)
UsuńHej Alu i dziewczyny. Jakie polecacie maseczki do skory suchej sklonnej do zapychania?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Kasia
Szukam pianki do mycia twarzy tradzikowej z silnym lojotokiem. Slyszalam dobre opinie o Pharmaceris. Mozesz mi cos Alinko poradzic?:)
OdpowiedzUsuńCześć Alina. Polecisz jakis korektor ktorym bede mogla zakryc wieksze obszary twarzy? Od dawna mecze sie z tradzikiem, mimo ze jest coraz lepiej to i tak wolalabym go zakryc dopoki do konca sie nie wylecze. Zalezy mi na korektorze ktory nie bedzie dodatkowo wysuszal skory :(
OdpowiedzUsuńPozdrawiam. Swietny blog :)
Spróbuj z korektorami mineralnymi (sypkimi, 100 % minerałów), np. annabelle minerals, czy też samorobionymi z kolorowka.com, polecam Ci serdecznie. Obecnie używam samorobionego z kolorówki. Naprawdę nie jest trudno samemu coś takiego zmieszać, wystarczą woreczki strunowe, baza do korektora, bądź podkładu oraz wybrany color blend. Wszystko do kupienia na stronie, odmierzasz na oko, wsypujesz do woreczka, rozcierasz (oczywiście zamkniętą torebeczkę :)), przesypujesz do pojemniczka i gotowe. Rano zawsze wysypuję odrobinę na zakrętkę i mieszam z kremem sylveco, lekkim nagietkowym. Nakładam pędzelkiem, odczekuję chwilę i wklepuję palcem. Naturalne minerały mają to do siebie, że zawierają wiele dobroczynnych składników, np. tlenek cynku czy allantoinę, więc nie tylko zakrywają, ale też leczą. A w połączeniu z dobroczynnym składem sylveco, działają cuda. Polecam szczerze, od czasu przestawienia się na minerały, widzę ogromną zmianę w kondycji skóry. Mój ostatni hit to krzemionka spherica, idealna dla cer tłustych!
UsuńO kurczę, ciekawy produkt i post :)
OdpowiedzUsuńA może polecisz cos na bardzo suche skórki ?
OdpowiedzUsuńBędzie używać jeszcze raz kwasowych skarpetek? Zastanawiam sie czy warto sie poddac temu zabiegowi.
OdpowiedzUsuńTak, pewnie będę przed latem, oczywiście że warto:)
UsuńSłyszałam o propolisie,ale nigdy nie stosowałam. Mam różne niedoskonałości, jestem ciekawa, jakby się u mnie sprawdził.
OdpowiedzUsuńJa stosuję propolis gdy zaczyna mnie brać infekcja gardła, stosuję nalewkę na spirytusie,około 1 łyżeczkę w ciepłej herbacie. Zawsze działa! Muszę spróbować stosowania zewnętrznego.
OdpowiedzUsuńile kosztuje to male cudenko?
OdpowiedzUsuń7-8 zł:)
Usuńa gdzie można je dostać? w aptece warto spytać?
UsuńPuder to jedno a rozrwor drugie? Mam strasznie tlusta cere z niedoskobalosciami, myslisz co na noc byloby lepsze? Jak to dozowac i nanosic?:)
OdpowiedzUsuńHm?:)
UsuńA czy sprawdza się też na wągry albo na rozszerzone pory?
OdpowiedzUsuńNie wiedziałam o takim cudaku :)
OdpowiedzUsuńuzywalam propolisu i pomagał:)
OdpowiedzUsuńblog z inspiracjami modowymi, gotowymi zestawami(np na wiosenne przesilenie, jak dobierac kapelusz do kształtu twarzy)poradami dietetyczno-kosmetycznymi(np przepis na faszerowana cukinie) http://patosichaos.wordpress.com/
Ja zawsze używam tabletek propolisowych gdy mnie boli gardło i na prawdę bardzo pomagają :)
OdpowiedzUsuńZapraszam serdecznie na rozdanko. Znajdzie się coś dla każdego ponieważ jest aż 5 zestawów co za tym idzie 5 zwycięzców. W tym m.in. Nowe balsamiki od organique http://pazurkiumyszy.blogspot.com/2014/03/rozdanie-wygrywa-5-osob.html
OdpowiedzUsuńAlinko... w poście napisałaś, że można użyć propolisu do zrobienia mgiełki i tak naszła mnie myśl... czy można użyć czegoś podobnego do dezynfekowania pędzli do makijażu? nie chodzi mi o mycie, tylko o spryskanie ich w celu odkażenia. co o tym myślisz?
OdpowiedzUsuńpozdrawiam, A.
Propolis jako jedyny działa u mnie przy infekcji gardła (taki w spreju, na alkoholu), a moja teściowa (pszczelarka) używa go zawsze na oparzenia. O działaniu anty-wypryskowym nie wiedziałam.
OdpowiedzUsuńA ja wyleczyłam grzybice paznokci u stop własnie propolisem- mialam 2 % .co dzień nakaldałam na plytkę paznokcia roztwor po kapieli. zabarwia paznokcie na braz, ale potem mozna je spiłowac i wypolerować.
OdpowiedzUsuńanna
Hej. Gdzie można kupić ten produkt i jaka jest jego średnia cena? :)
OdpowiedzUsuńStosuje krem Mizona x- mark z 12,5 % wyciągiem z propolisu na przebarwienia potrądzikowe i działa. Z niespodziankami na twarzy też sobie bardzo fajnie radzi.
OdpowiedzUsuńU mnie w domu propolis gości już od kilku lat. Maść pomaga goić wszelkie krosty, a nalewka pita codziennie (dosłownie kilka kropli), poprawia odporność na wszelkie przeziębienia i katary. Kilka razy nalewka uratowała mnie przed zapaleniem ucha - gdy tylko coś zaczynało mnie pobolewać wkładałam nasączony wacik do ucha i już po półgodzinie było lepiej, a po nocy problem znikał.
OdpowiedzUsuńCzy nie wysuszy za bardzo twarzy?
OdpowiedzUsuńAlinko w jakiej cenie można go dostać i czy powszechnie jest dostępny w aptekach?
OdpowiedzUsuńja kupowałam zawsze w sklepie internetowym.Cuda robi.Leczy ra zdwa afty.Moja corka miala lopiez tlusty lekrkta wmawial mi ze to liszaj i nakupowal lekow za 150zl co nie pomogly zaczelma jej smarowac tym te rany i zniknely i nie wracaja od roku cena 7zl starcza na dlugo polecam
OdpowiedzUsuńA ja z kolei kupiłam Propolis Puritan's Pride - to tak do powyższych pytań gdzie kupić :). Jestem zadowolona, cenowo do jakości produkt wychodzi całkiem nieźle.
OdpowiedzUsuńMiałam leczyć córce liszaja na nodze propolisem, ale kolega zrobił nalewkę a nie maść. I okazało się, że to jest cudowny środek na moje pryszcze. Nalezy miejsce dotknać zwilzonym w nalewce patyczkiem do ucha - wyciaga ropę w kilka sekund, przysusza. Srodek idealny gdyby nie trudne zmywanie żóltego odcienia - schodzi swietnie po posmarowaniu czyms na spirytusie. Bardzo polecam. Muszę zakupić propolis w internecie i zrobić sobie kolejną porcję.
OdpowiedzUsuńCzy nalewką z propolisu mogę smarować podrażnioną twarz po peelengach migdałowych?
OdpowiedzUsuń